Izraelski dron pasażerski pomyślnie przeszedł kolejny test

Kategorie: 

Źródło: Urban Aeronautics

Izraelska firma Urban Aeronautics ogłosiła, że pasażerski dron, któremu nadano nazwę Kormoran, pomyślnie przeszedł kolejny test, polegający na samodzielnym locie nad nierównym terenem. 

 

Producenci pokusili się o ujawnienie kilku istotnych liczb. Ważący 1500 kg dron, jest w stanie udźwignąć ciężar do 500 kg, przebyć odległość blisko 50 km, z maksymalną prędkością sięgającą 185 km/h. Maksymalna wysokość, na którą dron może się wzbić to prawie 5,5 km.

 

Dron, nad którego rozwojem prace trwały przez ostatnich 15 lat, ma być wykorzystywany do poszukiwań bądź misji ratunkowych, w razie klęsk żywiołowych lub konfliktów zbrojnych. Ma docierać tam, gdzie helikoptery nie będą w stanie, z racji swojego rozmiaru. Urban Aeronautics twierdzi, że wkrótce unikalne zdolności drona, pozwolą mu na latanie pomiędzy budynkami oraz na terenach skażonych przez chemikalia lub promieniowanie.

 

Dron może być pilotowany manualnie, za pomocą zdalnego sterowania, bądź może być kierowany przez autopilota, który zdaniem firmy, podejmuje właściwe decyzje w ułamkach sekund. Zanim jednak dron zostanie dopuszczony do użytku, producenci muszą wyeliminować, odkryte podczas testów, problemy z czujnikami nawigacji oraz wprowadzić pewne modyfikacje do konstrukcji, tak aby spełniał rządowe standardy, konieczne do otrzymania certyfikatu.

Cormorant UAV (formerly AirMule) Completes First Fully Autonomous Pattern Flight Over Terrain

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Skomentuj