Izraelska firma, zaprezentowała system dostarczający dźwięk wprost do głowy

Kategorie: 

Źródło: Noveto Systems

Izraelska firma, pochwaliła się niedawno bardzo ciekawym osiągnięciem inżynieryjnym. Nowa technologia akustyczna, kieruje wiązkę dźwięku bezpośrednio do uszu słuchacza bez emitowania jej do otoczenia.


Noveto Systems planuje zaprezentować swoją technologię SoundBeamer 1.0 na całym świecie dopiero dzisiaj, jednak wiadomo już nieco na temat działania tego produktu. Pierwsze informacje na temat tego nowego systemu głośników, pojawiły się dzięki agencji prasowej Associated Press.


Zdaniem dziennikarzy, działają one jak swego rodzaju bańki akustyczne. System monitoruje położenie głowy słuchacza w czasie rzeczywistym i kieruje skupione wiązki fal dźwiękowych bezpośrednio do uszu. Odtwarzana muzyka i ścieżka dźwiękowa z gier lub filmów jest odtwarzana tylko w określonym miejscu. Przy niewielkiej odległości od słuchacza, osoba postronna może rozróżnić jedynie echa dźwięków. Natomiast z odległości jednego metra, nie słychać już absolutnie nic.

Technologia jest oparta na szeregu ultradźwiękowych emiterów, które znajdują się na urządzeniu w postaci dwuwymiarowej siatki. Wygląda na to, że jego schemat działania przypomina radary z układem fazowym. Twórcy SoundBeamer 1.0 przewidują, że ich pomysł przyda się w przestrzeni biurowej, wnętrzach samochodów lub przy grach komputerowych. 

 

Innymi słowy, odbiorcą docelowym są ci, którzy nie mogą lub nie powinni całkowicie odizolować się od otoczenia, ale jednocześnie chcą słuchać indywidualnego źródła dźwięku. Slajdy na oficjalnej stronie, wspominają o możliwości tworzenia nie tylko dźwięku stereo, ale także pełnej trójwymiarowości. Jedyne, co nasuwa pytania, to jakość odtwarzanego dźwięku, która jak narazie jest nie do zweryfikowania.
 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jak sobie pomyślę, że

Jak sobie pomyślę, że dostarczają dźwięk a już do pustej głowy a takich CZEREPÓW PUSTYCH, to bez liku i od metra jest. To jak sobie pomyślę jaki dźwięk tam się wytwarza to, aż mię ściska i skręca z podziwu dla echa....echo....echo.... Jakie tam musi panować. 

Portret użytkownika Quark

Zastanawiające jest dlaczego

Zastanawiające jest dlaczego ten wynalazek opatentowali ŻYDZI ?? Wszędzie ich pełno , w każdym kraju i uzurpują sobie prawo (?) do wpływania niemal na wszystko ! Drugą interesującą rzeczą jest dlaczego niemal wszystkie kraje muszą się liczyć w kwestiach politycznych czy historycznych z Izraelem ? Tak sobie myślę ,że gdyby Hitler nie rozkazał wymordować ich na naszych ziemiach to pewnie Polski już dawno by nie było .. 

Portret użytkownika antyryt

Taka sugestia: wszystkie cuda

Taka sugestia: wszystkie cuda jakie zauważycie, będą tylko efektem technologii, fizyki i matematyki zrealizowaną przez inżynirów (znanymi od nawet setek lat), tylko aby wzbudzić emocjonalne odczucia jak strach, nienawiść, miłość, pożądanie, służące do manipulowania tłumami.
Prawdziwe cuda dziejś się non stop (obieg tlenu, fotosynteza, to, że włożysz do ziemi zaschnięte cośtam, a wyrośnie z tego roślina syntetyzująca wartości odżywcze ze śmieci w glebie, współprawca pomiędzy królestwami zwierząt, roślin, grzybów, światło, energia, ruch, czas, entropia, widziane gwiazdy, szum elektromagnetyczny z kosmosu itd)  i dziwne jest, że właśnie one są niezauważane.
Był taki obraz, gdzie uznany mędrzec przerzuca łyżką wodę w oceanie - a temu przygląda się ze śmiecham jakiś "aniołek" ... polecam zastanowienie się czemu ten "aniołek" jest taki rozbawiony.

Portret użytkownika Heinrich2

I tu się mylisz, tu nie

I tu się mylisz, tu nie chodzi i słuchawki ale słuchanie muzyki gdy nie masz źródła/nośnika a słyszysz dźwięk.

U nas nazywa się to schizofrenia.. a bracia ŻYMIANIE opatentuja to i jeszcze zarobią.

Skomentuj