Izraelska firma wyhodowała pierwszy laboratoryjny stek, który smakuje jak prawdziwy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Firma Aleph Farms ujawniła światu pierwszy laboratoryjny stek. Mięso zostało wyhodowane w taki sposób, aby nie wymagało zabijania zwierząt. Stek podobno smakuje i wygląda tak, jakby był prawdziwy.

 

Pierwsze laboratoryjne mięso powstało w 2013 roku. Niewielki kawałek mięsa został wtedy wyceniony na kilkaset tysięcy dolarów (około milion złotych!). Od tego czasu, prace nad sztucznym mięsem weszły na znacznie wyższy poziom – hodowana w laboratorium żywność posiada odpowiednią fakturę, kształt, zapach i smak, a dzięki ulepszonym procesom produkcji staje się coraz tańsza.

 

Izraelska firma Aleph Farms przedstawiła pierwszy sztuczny stek, który jest podobno zbliżony do prawdziwego niemal pod każdym względem. Mięso zostało wyhodowane poza organizmem zwierzęcym – najpierw pobrano komórki od żyjącej krowy, a następnie żywiono je odpowiednimi związkami. Wyhodowanie takiego mięsa zajmuje 2-3 tygodnie.

Źródło: Aleph Farms

Firma ujawniła, że kluczem do sukcesu było znalezienie odpowiedniej kombinacji składników odżywczych, dzięki czemu stek uzyskał właściwy smak, wygląd i strukturę. Wyprodukowanie takiego kawałka mięsa kosztowało około 50 dolarów.

 

Naukowcy twierdzą, że hodowanie sztucznego mięsa wiąże się z wieloma istotnymi korzyściami. Produkcja takich tworów przede wszystkim nie wymaga ubojni, masowej hodowli zwierząt, ani ich zabijania i jest bardzo korzystna dla środowiska. Ludzie mają jednak poważne opory przed sztucznym mięsem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Wszystko ma swoje dobre i złe

Wszystko ma swoje dobre i złe strony i konsekwencje ale nie oceniam tego "wynalazku hodowlanego" negatywnie. Warto próbować jeśli dzięki temu w przyszłości, nikt nikogo nie będzie musiał zabijać w celu pożarcia go.Nie przypuszczam jednak żeby ten "wynalazek" zapobiegł rzeziom jakie człowiek wzajemnie urządza człowiekowi.Sądzę jednak, że może być małym kroczkiem w kierunku człowieczego zrozumienia hmmm.....najkrócej mówiąc, 5 przykazania.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jak komuś zdrowie i życie

Jak komuś zdrowie i życie niemiłe, to niech się skusi.

Kiedyś znalazłem artykuł o zaawansowanych badaniach genetycznych prowadzonych w israelu. Temat dotyczył eugeniki. Parchy opracowali profile genetyczne każdej rasy i podrasy ludzkiej, każdego Narodu. W jakich celach? No NWO przecież !!!  Depopulacja genetycznie celowana w całe grupy etniczne. Znając ich pomysłowość do masowych morderstw (Auscchwitze, Katynie, Wołynie, BigPharma, Monsanto i inn.) bałbym się do ust włożyć. Ba! Nawet dotknąć.

Portret użytkownika Roni Tornado

A co jest dobrego w ogromnym

A co jest dobrego w ogromnym cierpieniu mordowanego zwierzęcia, które jest świadome tego co z nim robią ? Koszerne znaczy, że jedzenie jest przesiąknięte energią bólu, cierpienia, traumą, strachem ! Takie jedzenie jest g*wniane, przesiąknięte niskimi wibracjami, człowiek jedzący takie mięso, podświadomie przechwytuje to co zostało "zapisane" w nim w chwili morderstwa istoty.

Portret użytkownika MiamiVibe

No proszę Cię, z tymi

No proszę Cię, z tymi czystymi intencjami Smile Jak to napisał kolega wyżej jest to pasza dla ludzkich bio-robotów, która teraz będzie produkowana dosłownie zerowym kosztem, pomijając koszty w postaci paszy, terenów hodowlanych, technologii itd. itp. Liczy się tylko zysk, nie człowiek, bo nas traktują jak hekatombę dla swojego ,,pana".

Strony

Skomentuj