Izraelska firma rozpocznie masową produkcję baterii, które można naładować w 5 minut

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jeśli zapewnienia firmy StoreDot możemy brać na poważnie to znaczy, że już wkrótce nastąpi prawdziwy przełom w bateriach. Izraelski start-up powiadomił, że rozpocznie masową produkcję akumulatorów dla smartfonów oraz samochodów elektrycznych, które będzie można naładować do pełna w ciągu 5 minut.

 

Firma StoreDot po raz pierwszy przedstawiła swoją technologię w 2015 roku podczas największych na świecie targów elektroniki oraz nowych technologii Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas. Bateria ta korzysta z nanomateriałów i związków organicznych, których podobno nie stosowano jeszcze nigdzie indziej. Akumulator ma być bezpieczniejszy od typowych baterii litowo-jonowych, ponieważ nie jest łatwopalny.

 

Dyrektor Generalny StoreDot Doron Myersdorf powiedział, że prace nad prototypem baterii dobiegły końca i zgodnie z oczekiwaniami masowa produkcja ma rozpocząć się na początku 2018 roku. Chodzi tu o dwa rodzaje baterii - jedna dla smartfonów, druga przeznaczona dla samochodów elektrycznych. Akumulatory będzie można naładować w 5 minut a pojazdy w nie wyposażone będą mogły pokonać 480 kilometrów na jednym naładowaniu. Brzmi nieprawdopodobnie.

 

Myersdorf dodaje, że za 3 kolejne lata jego baterie będą stosowane przez telefony i samochody elektryczne. Przypomnijmy jednak, że dotychczas opracowano już wiele cudownych baterii, które wykazywały się niezwykłą wydajnością i krótkim czasem ładowania ale żadna z nich nie pojawiła się w sklepach. Dlatego gdy w mediach mówi się o nowych rozwiązaniach i nadchodzącym przełomie, ludzie podchodzą do tego raczej sceptycznie. Tylko czas pokaże jak będzie w tym przypadku.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pio'76

Ciekawe jak nałdować

Ciekawe jak nałdować akumulator o pojemności np. 40kWh w pięć minut? Ładowanie godzinę przy stuprocentowej sprawności to 40kW. W pięć minut to 12x40kW, czyli 0,5MW! Do tego jakiś zasilacz wielkości transformatora przemysłowego i w zależności od napięcia kabel o średnicy wiadra? To tylko pierwszy problem w wielu.

Portret użytkownika sceptyyk

Podniosą napięcie dla

Podniosą napięcie dla silników do 100V i do ładowania wystarczy po pięć żył 100mm2 na jeden biegun. To jest do ogarnięcia. Stacje trafo o mocy 1MW mieszczą się obudowie typu kontener - 3 kontenery 6 punktów ładowania dla samochodów -czyli też do ogarnięcia.

Portret użytkownika Medium

Myślę, że dla wielu twórców

Myślę, że dla wielu twórców ważne jest nie tylko korzystnie technologię sprzedać, ale przede wszystkim wprowadzić ją w życie. Stoi to w konflikcie z interesem tych, którzy czynią z Ziemi planetę więzienną, wyniszczaną i eksploatowaną albo bezmyślnie, albo ze złymi zamiarami.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i dokładnie tak do tego

No i dokładnie tak do tego podchodził Searl. Smutni panowie niejednokronie przychodzili na negocjacje : Za ile pan to opatentuje? A Searl : Nigdy nie opatentuję, żebyście sqrwysyny tego do szuflady nie schowali. Proponowali mu nawet kilka miliardów dolców za patent, ale się nie zgodził. To go przewieźli. I tak pilnowali, że przez ponad 20 lat nie mógł nigdzie na świecie wynająć pomieszczenia na lab i manufakturę.

6516

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tak jest ! I na pewno nie on

Tak jest ! I na pewno nie on jeden. To dokąd zmierza kultura "zachodnia"? Do samounicestwienia.

I niech nie pieprzą, że kryzys z żarciem, nowe do dupy technologie(drogie oczywiście). Aaa tam. Teraz istotne są manewry z premierową, bo siępstryka z jarosławem i jarosław idzie na premiera. Ustawę 1066 może wprowadzić w czyn 3 urzędasów (razem) w Polsce : prezydent(Feigenbaum-Korhauser), minister MON(Singer), i premier(Kalkstein). I o to im cały czas chodziło. Będzie jazda.

10235

Strony

Skomentuj