Izraelska armia znowu zaatakowała Syrię

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Izrael znowu udowodnił, że jest najpotężniejszym państwem świata. Podczas gdy USA w obawie o reakcję Rosji nie zdecydowało się napaść na Syrię, Izrael bez oglądania się na innych, zrobił to już po raz kolejny w tym roku.

 

Wiadomo przynajmniej o dwóch atakach na syryjską bazę w pobliżu miasta Latakia. Potężny wybuch zanotowano w okolicy miejscowości Dżebla. Prawdopodobnie był to atak rakietowy wykonany z jednego z okrętów izraelskiej marynarki wojennej.

 

Oprócz tego świadkowie donoszą o sześciu myśliwcach IDF widzianych nad Libanem. Prawdopodobnie również one dokonały ataku na ten cel. W lipcu Izrael również dokonał napaści na Syrię i w tej samej okolicy zniszczono rakiety typu Jachont, zdolne do atakowania celów nawodnych. Tym razem zniszczono rakiety S-125 Newa służące do obrony przeciwlotniczej. W nalocie zginęło 300 żołnierzy syryjskich.

Rakiety S-125 - źródło: wikipedia.org

W lipcu, gdy zniszczono Jachonty początkowo winą za to obarczano tak zwanych "syryjskich rebeliantów", ale szybko okazało się, że winny atakowi jest Izrael. Tym razem było inaczej i oficjele IDF przyznali, że atak był spowodowany obawami Izraela, że Syria może przekazać rakiety libańskiemu Hezbollah. Społeczność międzynarodowa milczy i nikt nie widzi problemu w izraelskich napaściach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jj

  icki nie spoczna dopoki nie

 
icki nie spoczna dopoki nie rozpetaja wojny wg ich pseudo religi. wszystko jest do gory nogami w tych czasach.  ludzie sluza rzadowi, leakarze firmom farmaceutycznym, biali maja mniejsze prawa niz imigranci z afryki, szczepionki zabiaja, a papiez trzyma za ryj kilka bilionow baranow....
I tak bez konca, I byloby to nawet smieszne gdyby nie cierpialy na tym miliony  ludzi..jedyna rzecz ktora juz teraz jest zabawna to fakt ze cala rzesza kretynow pracujacych dla elit mysli ze jak wszystko pierd....nie to jakims cudem beda ocaleni, znajda sobie miejsce w bukrze, na wyspie, albo papiez z krolowa zaprosza ich do swojego domku letniego zeby przeczekac rozpierduche. I to mnie bawi do lez.
out
 
 
 
 

Strony

Skomentuj