Izraelska armia przyznała się do finansowania i dozbrajania terrorystów w Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gazeta Jerusalem Post opublikowała w poniedziałek artykuł, w którym ujawniono, że Izraelskie Siły Obronne dostarczały broń i pieniądze dla bojowników, walczących z rządem Baszara Assada w Syrii. Materiał został jednak usunięty już po kilku godzinach przez cenzorów „ze względu bezpieczeństwa”.

 

Izrael od lat utrzymuje, że nie wtrąca się w „wewnętrzne sprawy” Syrii. Nie dotyczy to oczywiście nalotów, które często organizuje na terytorium swojego sąsiada. Jednak niedawny artykuł gazety Jerusalem Post potwierdza oskarżenia, według których Izrael finansuje i dostarcza pomoc dla tamtejszych rebeliantów.

 

Dowiadujemy się, że w ramach operacji „Good Neighbor” (Dobry Sąsiad), która rozpoczęła się w 2016 roku, Izrael przekazywał przez Wzgórza Golan pieniądze, broń i amunicję dla bojowników. Operacja ta, według oficjalnej wersji, miała charakter humanitarny. Izrael faktycznie wysłał w tym czasie ponad 1500 ton żywności, 250 ton ubrań, niemal 950 tysięcy litrów paliwa, 21 generatorów i prawie 25 tysięcy palet sprzętu medycznego i leków. Ale pod przykrywką pomocy humanitarnej, tzw. syryjska opozycja otrzymywała również środki do walki przeciwko rządowi.

Izrael wspierał w ten sposób co najmniej siedem różnych ugrupowań zbrojnych. Z artykułu dowiadujemy się również, że IDF nie tylko przyznało się do wspierania terroryzmu, ale też uznawało ten ruch za właściwy. W ten sposób próbowano rzekomo trzymać Irańczyków i ruch Hezbollah z dala od Wzgórz Golan.

 

Już po kilku godzinach od publikacji, cenzorzy z IDF nakazali usunięcie materiału. Jeszcze tego samego dnia, IDF przyznał, że w przeciągu ostatnich 18 miesięcy przeprowadził ponad 200 nalotów na pozycje Irańczyków. Można powiedzieć, że dopiero teraz, Izrael oficjalnie potwierdził swój udział w destabilizowaniu Syrii, który za wszelką cenę próbował ukryć na przestrzeni ostatnich lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika js

Armia Izraela jest

Armia Izraela jest finansowana, wspierana i szkolona przez USA co nie jest dla nikogo tajemnicą. Czyli to co robią to tylko transfrer wkładu USA w dozbrajanie syryjskich terrorystów.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Zenek ;)

Nowy bardziej "EKOLOGICZNY"

Nowy bardziej "EKOLOGICZNY" TERRORYZM wedle zaleceń ONZ: AGENDA 2030

czyli ROZPYLANIE WIRUSÓW u przymusowych NOSICIELI (pasażerów samolotu)
by ci roznieśli epidemię po świecie (patrz czas inkubacji)

https://pl.sputniknews.com/swiat/201809068731612-emirates-linie-lotnicze-epidemia-kwarantanna-dubaj-mekka-sputnik/

Trump niezbyt aktywnie BUDUJE 4 RZESZĘ HITLEROWSKĄ ze stolicą (tym razem) w jerozolimie to DOSTAŁ LATAJĄCY MOTYWATOR od ŚWIATOWYCH SPONSORÓW WSZELAKIEGO TERRORYZM.... czyli GRYPĘ made in WOJSKOWE NAZISTOWSKIE LABORATORIA jako KOLEJNE OSTRZEŻENIE.....

a świat informację iż KAŻDY SAMOLOT może spowodować (tak upragniony po bluźnicach bestii mashiachowatej) HOLOKAUST ludności kraju gdzie wyląduje ten KOŃ JUDEJSKI....

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Takich absurdów jest dużo

Takich absurdów jest dużo więcej . Na przykład wybudowano terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Do odbierania skroplonego gazu ziemnego drogą morską. Niby po to aby nie być uzależnionym od gazu z Rosji. Podpisano umowy z Amerykanami na dostawy z Kuwejtu. A tankowce TEXAKO zamiast pływać przez pół świata przywożą nam gaz z Petersburga i sprzedaj dwa razy drożej niż jak byśmy kupili bezpośrednio od Rosji. Kto ma w tym interes? Teraz łatwiej zrozumieć dlaczego nie istnieje żadna Polska stocznia, która przecież bez problemu wybudowała by taki sam ale nasz swojski tankowiec. Płacimy haracz dla mafii szatańskiej z USA to nie ma nic wspólnego z jakimś tam ''handlem'' to jest zwykły bandytyzm podobny do szopki z ''państwem islamskim.''

Portret użytkownika SurvivorMan

Przyznali się do czegoś, co

Przyznali się do czegoś, co wiadomo przynajmniej od 2015 roku...
Terroryści w regionie są finansowani, dozbrajani i szkoleni, także przez USrael i Arabię Saudyjską...
Przez te kilka lat przez internet przewinęła się masa dowodów na ten temat...
Dla przykładu ISIS... W pierwszych miesiącach swego istnienia (a przypominam że w pierwszych miesiącach ISIS nie handlowało jeszcze ropą) organizacja ta legitymowała się budżetem większym, niż budżety Armenii, Monako i Nikaragui razem wziętych... No to na chłopski rozum... Jasne jest że takich pieniędzy nie da się zagarnąć w kilka, klilkanaście tygodni... Jasne jest że ktoś im tą kasę przelał!
A potem? Potem to już widzieliśmy jak ISIS strzela z amerykańskiej broni, ochraniane jest przez amerykański śmigłowiec, czy przeprasza Izrael za omyłkowe ostrzelanie jego terytorium...
Sprawa jest prosta:

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj