Izraelska armia gotowa na operację lądową w Strefie Gazy

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl
Sytuacja między Izraelem a Palestyną zaczyna ulegać pogorszeniu. Strony wciąż ostrzeliwują siebie nawzajem a izraelskie lotnictwo bombarduje Strefę Gazy, nie zważając na to czy celują w "tereny terrorystów", cywilów czy też w budynki mieszkalne. Świat wzywa to natychmiastowego zakończenia wymiany ognia a armia Izraela czeka na rozkaz rozpoczęcia ofensywy naziemnej.

 

Siły Powietrzne Izraela (IAF) mają zwyczaj bombardować Strefę Gazy w środku nocy. Choć władze tego kraju stwierdzają, że ich działania są ukierunkowane na organizację Hamas, większość osób które straciły życie to cywile, w tym również dzieci.

 

Samoloty atakują tereny należące do bojowników, czyli obozy szkoleniowe i składy z amunicją, oraz budynki mieszkalne należące do cywilów. Wczoraj zniszczony został również dom szefa policji Strefy Gazy - Tayseer Al-Batsh jest w stanie krytycznym, oraz ośrodek opieki nad niepełnosprawnymi. Według najnowszych szacunków, w ciągu 5 dni zginęło około 156 Palestyńczyków. Po stronie Izraela zanotowano w sumie kilkanaście rannych osób.

 

Izrael zapowiada dalsze bombardowania a wojska są już gotowe do operacji lądowej. Władze tego kraju nie reagują na krytykę ze strony Stanów Zjednoczonych czy też ONZ, które wzywają do zakończenia tego konfliktu. Również Amnesty International, międzynarodowa organizacja pozarządowa zapobiegająca naruszeniom praw człowieka, określa działania Izraela jako zbrodnie wojenne.

 

Jak donosi Russia Today, kilka dni temu tysiące ludzi protestowało w Londynie i w Oslo przeciwko atakom na Strefę Gazy oraz okupacji Palestyny. W demonstracjach brali udział między innymi muzułmanie i rodowici mieszkańcy kraju. Znaleźli się tam również ultraortodoksyjni żydzi, którzy trzymali w ręku flagę Palestyny i również domagali się zakończenia okupacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ojeju...

Ulra ortodoksyjni Żydzi są

Ulra ortodoksyjni Żydzi są przeciwko syjonizmowi Izraela. W określaniu swojej niechęci do Zydów nalezy brac to pod uwagę.
Tępić trzeba żydów -syjonistów a nie Żydów w ogóle.
Macie być antysyjoinistami a nie antysemitami. Nie dajcie sie manipulować syjonistom. Oni własnie ("wyznawcy" Talmudu) usiłują skierować nienawiść do siebie na wyznawców Tory...

Portret użytkownika moon fake

Tak wszyscy chcą pokoju a

Tak wszyscy chcą pokoju a produkują broń.! Gdyby to ode mnie zależało kazałbym rozbroić wszystkich ,zlikwidować pieniądze i tylko pukawki policji zostawić, to wszystko,Jesli chodzi o izraelitów to czyżby bazując na poczuciu winy innych narodów z powodu holokaustu wykożystują to że nikt nie śmie im zwrócić uwagi że teraz sami przekraczają wszelkie normy ostrzeliwując cywilną ludnosc???? łeb w piach??Jak dla mnie to wszystko aż śmierdzi zgniłym morale ,obłudą fałszem !!

Portret użytkownika achiles38

To wszystko co się tam

To wszystko co się tam obecnie dzieje ma na celu odwrócenie uwagi od tego co się dzieje obecnie na Ukrainie. Powstanie Ukraińskie wchodzi w nową znacznie brutalniejszą fazę i jakoś trzeba było odwrócić uwagę od obrazków bestialskich w Europie i zastąpić je doskonale znanymi obrazkami z Bliskiego Wschodu. Smutne to jest oczywiście, bo i tu i tam mnóstwo cywili ginie, ale coś mi się wydaje, że to już schyłek takowej manipulacji opinią publiczną i następuje nie tylko u nas, ale i na świecie ogólne przebudzenie. Co prawda objawia się ono obecnie zobojętnieniem, ale jak historia i znajomość ludzkiej natury wskazują, że zobojętnienie jest preludium przed powstaniem. I OBECNIE POCIĄGAJĄCY ZA SZNURKI, DOSKONALE O TYM WIEDZĄ.

Strony

Skomentuj