Izraelscy żołnierze strzelają do palestyńskich rybaków

Kategorie: 

Źródło: Israel Defense Forces
Wydawałoby się, że wojna między Izraelem a Strefą Gazy zakończyła się w zeszłym roku a w regionie panuje spokój. Nic bardziej mylnego - państwo żydowskie regularnie strzela do palestyńskich rybaków, niczym myśliwy polujący na kaczki.

 

W poniedziałek miały miejsce dwa takie incydenty. Izraelscy żołnierze, stacjonujący przy wojskowej latarnii morskiej na wschód od miasta Khan Younis w Strefie Gazy, otworzyli ogień z karabinu maszynowego w kierunku palestyńskiego rybaka. W tym samym dniu, izraelska marynarka wojenna ostrzelała łodzie rybackie. Mimo tego nikt nie został ranny, ale cywile musieli opuścić Morze Śródziemne.

Wczorajszy dzień nie był jakimś wyjątkiem, ponieważ Izrael regularnie dokonuje takich aktów agresji wobec nieuzbrojonych Palestyńczyków. Mówimy o strzelaniu do cywilów, co powinno być traktowane jako zbrodnie czy nawet ludobójstwo. W tym roku incydenty tego typu miały miejsce niezliczoną ilość razy.

 

Według Palestyńskiego Centrum Praw Człowieka, tylko w maju zanotowano aż 51 takich ataków u wybrzeży Strefy Gazy - izraelscy żołnierze wiele razy zatrzymywali rybaków a użycie broni palnej zraniło 9 osób, w tym jedną poważnie. Natomiast w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zginęły w ten sposób trzy osoby.

 

Izrael za każdym razem tłumaczy, że palestyńscy rybacy przekraczają wyznaczoną strefę połowową wzdłuż wybrzeża Strefy Gazy, której szerokość wynosi około 11 kilometrów. Jednak z doniesień medialnych wynika, że w wielu przypadkach użycie broni było nieuzasadnione, ponieważ łodzie rybackie nie opuszczały strefy. Mieszkańcom Strefy Gazy nie wolno przekraczać blokad nałożonych przez Izrael i Egipt ale strzelanie do nieuzbrojonych ludzi powinno być ostro potępiane.

 

 

Źródła:

http://www.imemc.org/article/71780

https://www.maannews.com/Content.aspx?id=766991

http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940609001277

http://palsolidarity.org/2015/07/israeli-forces-continue-abuses-on-gaza-fishermen-open-fire-at-dawn/

http://www.i24news.tv/en/news/international/middle-east/63502-150307-palestinian-fisherman-killed-by-israeli-fire-medics

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Aaron makaron

No, to skoro przekraczają

No, to skoro przekraczają wywyznaczoną strefę, to chyba nic dziwnego, że strzelają... Bronić sie trzeba przecież, nie?
Niech trzymają sie swojej strefy to nic im nie będzie.
Słomianie do słomy!!

Szalom

Portret użytkownika Johny Bravo

Widać zaczyna im się koło

Widać zaczyna im się koło dupy palić, będą próbowali dokręcać śrubę, a przede wszystkim wciskać ludziom kit propagandowo-religijny, żeby myśleli, że nic nie mogą. A wolnej woli ludzkiej, danej od Boga raz na zawsze nic nie zatrzyma, a w szczególności mentalnie zdegradowane i zdegenerowane od dawien dawna talmudyczne osobniki. Pamiętajcie człowiek (nie mylić z koczownikami) został stworzony na wzór Boga i nie o wygląd (cielesność) tu chodzi, a o siłę umysłu i tworzenia. Pamiętajcie, jeśli coś sobie postanowicie - nie ma takiej siły, która by Was zatrzymała. Konsekwencja w działaniu prowadzi co celu, jasno przez Was zdefiniowanego. W naukach Jezusa chodzi o to, że mamy wpływ na rzeczywistość tak samo jak Bóg, dlatego stał się człowiekiem, aby nam to pokazać. Fizyka kwantowa temu dowodzi.
To co się dzieje na świecie jest wypadkową wyobrażenia wszystkich ludzi. Zacznijcie myśleć inaczej, a zmienią się losy świata. 
Dla tego, oni manipulują, przekazują fałszywe informacje, tworzą religie, aby modyfikować nasze myślenie. Używają do tego negatywnych emocji takich jak strach.

Portret użytkownika Ogo Pogo

"Bochaterscy" żolnierze

"Bochaterscy" żolnierze Izraela podobnie  jak hieroje z UPA zdolni są jedynie  do walki z cywilami ,dzieĆmi,starcami,kobietami.Muszą do tego mieć co najmniej dziesięciokrotną przewagę.To tchórze.Mało tego Niemcy w ramach reparacji wojennych podarowali im cztery Ubooty w celu niszczenia lotniskowców i korwet Palestyńskich Sił Zbrojnych.Coraz wyrażniej widać ,filtry pozdejmowano ,że "światowe elity oficjalne" i te schowane za nimi to najzwyklejsze ,napospolitsze  czubki.Grożne w swym obłędzie dla całej planety.Czy to wina zażerania się wysublimowaną  kuchnią rytualną a może wąskiego grona kopulantów w bardzo wąskim gronie vagin elitarnych.Kto wie?Autyzm zmiksowany dawnnizmem talmudycznym.

Portret użytkownika AntyZyd

Cezar napisał: Tym

Cezar wrote:

Tym pierd.....nym zydom to poobcinac pejsy razem z labami za te zbrodnie wojenne na ludzkosci,poczawszy od I wojny swiatowej po czasy wspolczesne zydy notorycznie wywoluja wojny i dokonuja zbrodni. 

 
Po co im co kolwiek poobcinac i brudzic sobie raczki tymi podludzmi , u nas jest przeciez Treblinka/oswiecim /i kilka innych obozow , przeciez bramy mozemy w kazdej chwili znow otworzyc i znow ich palic.Hitler mial 100% racji ze chcial narod zydowski zniszczyc , dzisiaj nie bylo by zadnych problemow z nimi , oni daza tylko do rozpetania wojny .Zyd zawsze chcial tylko wojen ten zawszony narod musi zginac raz na zawsze , dla dobra calej ludzkosci.

Skomentuj