Izraelscy uczniowie tańczyli nago w niemieckim obozie koncentracyjnym Majdanek

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dwóch izraelskich studentów odesłano do domu po tym, jak zostali przyłapani przez kamery monitoringu na tańcu nago w obozie zagłady. Pracownicy obozu koncentracyjnego na Majdanku pod Lublinem poinformowali lokalne władze i poprosili o podjęcie właściwych działań zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

 

Obóz śmierci na Majdanku powstał na terenie okupowanej Polski w 1941 r. i działał do 1944 r. Był to pierwszy obóz koncentracyjny wyzwolony przez aliantów. Zamordowano tam 78 tys. ludzi, w tym 60 tys. Żydów.

 

W miniony weekend, dwóch izraelskich studentów wysłano do domu z wycieczki szkolnej po tym, jak zostali przyłapani na tańcu bez odzienia (niektóre izraelskie media podają, że tylko jeden uczeń się obnażył). Nieodpowiedzialnych zachowań dopuściło się dwóch dwunastoletnich chłopców. Rodzice jednego z nich zapłacili grzywnę, drugi otrzymał ostrzeżenie. Według strony izraelskiej incydent to „poważne naruszenie dyscypliny".

 

Podano również, że „obaj młodzieńcy wrócili do Izraela w niedzielę wraz z pedagogiem”. W tej sprawie zostanie przeprowadzone dochodzenie, by zapobiec podobnym wydarzeniom.

Ministerstwo Edukacji Izraela poinformowało, że „postrzega z wielką surowością każde zachowanie, które może zaszkodzić statusowi i wartościom reprezentowanym przez wyjazdy do Polski. W omawianym przypadku, ze względu na niewłaściwe i nieodpowiednie zachowanie uczniów, działania dyscyplinarne zostały podjęte w pełni przeciwko sprawcom”.

 

Dziennik Haaretz określił ten incydent jako jeden z najpoważniejszych przypadków złego zachowania izraelskich studentów podczas wyjazdów do Polski, w których każdego roku bierze tysiące osób. Zgodnie z polskim prawem ci, którzy zbezcześcili pomnik lub inne publiczne miejsce upamiętniające historyczne wydarzenie, mogą zostać ukarani grzywną lub więzieniem. W maju izraelskie ministerstwo edukacji ogłosiło nowy program nauczania określający rolę każdego kraju europejskiego w Holokauście, który jest wprowadzany w szkołach, co jest skutkiem słynnej i wzbudzającej kontrowersję ustawy IPN dot. Holokaustu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Strony

Skomentuj