Izraelscy uczniowie tańczyli nago w niemieckim obozie koncentracyjnym Majdanek

Kategorie: 

Źródło: Internet

Dwóch izraelskich studentów odesłano do domu po tym, jak zostali przyłapani przez kamery monitoringu na tańcu nago w obozie zagłady. Pracownicy obozu koncentracyjnego na Majdanku pod Lublinem poinformowali lokalne władze i poprosili o podjęcie właściwych działań zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

 

Obóz śmierci na Majdanku powstał na terenie okupowanej Polski w 1941 r. i działał do 1944 r. Był to pierwszy obóz koncentracyjny wyzwolony przez aliantów. Zamordowano tam 78 tys. ludzi, w tym 60 tys. Żydów.

 

W miniony weekend, dwóch izraelskich studentów wysłano do domu z wycieczki szkolnej po tym, jak zostali przyłapani na tańcu bez odzienia (niektóre izraelskie media podają, że tylko jeden uczeń się obnażył). Nieodpowiedzialnych zachowań dopuściło się dwóch dwunastoletnich chłopców. Rodzice jednego z nich zapłacili grzywnę, drugi otrzymał ostrzeżenie. Według strony izraelskiej incydent to „poważne naruszenie dyscypliny".

 

Podano również, że „obaj młodzieńcy wrócili do Izraela w niedzielę wraz z pedagogiem”. W tej sprawie zostanie przeprowadzone dochodzenie, by zapobiec podobnym wydarzeniom.

Ministerstwo Edukacji Izraela poinformowało, że „postrzega z wielką surowością każde zachowanie, które może zaszkodzić statusowi i wartościom reprezentowanym przez wyjazdy do Polski. W omawianym przypadku, ze względu na niewłaściwe i nieodpowiednie zachowanie uczniów, działania dyscyplinarne zostały podjęte w pełni przeciwko sprawcom”.

 

Dziennik Haaretz określił ten incydent jako jeden z najpoważniejszych przypadków złego zachowania izraelskich studentów podczas wyjazdów do Polski, w których każdego roku bierze tysiące osób. Zgodnie z polskim prawem ci, którzy zbezcześcili pomnik lub inne publiczne miejsce upamiętniające historyczne wydarzenie, mogą zostać ukarani grzywną lub więzieniem. W maju izraelskie ministerstwo edukacji ogłosiło nowy program nauczania określający rolę każdego kraju europejskiego w Holokauście, który jest wprowadzany w szkołach, co jest skutkiem słynnej i wzbudzającej kontrowersję ustawy IPN dot. Holokaustu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika inzynier magister

zboki od enwuowców dostali

zboki od enwuowców dostali szału że sięich nazywa sodomitami ! "Szef MON, Mariusz Błaszczak na antenie TV TRWAM, otwarcie określił poznańską homoparadę „paradą sodomitów”. Lewicowo-liberalne media wpadły w szał. Okazało się, że to określenie grzechu wołającego o pomstę do nieba jest - dla niektórych - niedopuszczalne. Polska mowa będąca od dawna w szponach politpoprawności jest jednak na tyle piękna i bogata, że i na to znajdziemy sposób. Dodajmy, że za określenie osób o skłonnościach homoseksualnych „sodomitami” można zostać zablokowanym na Facebooku. Osoby popierające homopostulaty boją się tego określenia jak ognia i… siarki. A przecież wiemy, zarówno z kart Pisma Świętego, jak i z tradycyjnego nauczania Kościoła, że akty homoseksualne składały się na grzechy mieszkańców Sodomy i Gomory, za które Bóg ukarał ich w sposób straszliwy. Nie bez powodu zaliczane są do grzechów wołających o pomstę do nieba. „Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”. (KKK, 2357).
http://www.pch24.pl/sodomita--slowo--ktore-wykluczylo-ministra-blaszczaka,62174,i.html#ixzz5O9jCyX42

Przewodniczący KEP uznał, że „Europa stała się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu”. Przykładem tego – jak mówił hierarcha – była sytuacja ze Słowacji. Gdy na monecie o nominale 2 euro wybito w tym kraju postacie świętych Cyryla i Metodego, Komisja Europejska zażądała usunięcia z nich aureoli i krzyży.– Głos ludu staje się bowiem dzisiaj tylko pretekstem po który się sięga wówczas, gdy staje się on użyteczny. Gdy lud nie głosuje tak jak trzeba, każemy mu głosować ponownie – stwierdził.: http://www.pch24.pl/abp-gadecki--swiat-zostal-niemal-calkowicie-opanowany-przez-ideologie-ponowoczesnosci,62158,i.html#ixzz5O9kbVsd8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj