Izraelscy naukowcy znaleźli lekarstwo na chorobę Parkinsona

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli białko, które może spowolnić, a nawet zatrzymać postęp nieuleczalnej choroby. Modele przedkliniczne wykazują doskonałe wyniki terapii.

Obecnie około 10 milionów ludzi na świecie cierpi na chorobę Parkinsona i według prognoz częstość występowania tej choroby neurodegeneracyjnej będzie rosła. Choroba ta charakteryzuje się śmiercią neuronów wytwarzających dopaminę. Uważa się, że jedną z przyczyn ich śmierci jest białko alfa-synukleina, które nie fałduje się prawidłowo i tworzy toksyczne dla neuronów skupiska.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona ustalili, że sygnalizacja białkowa BMP5 / 7 jest osłabiona w neuronach produkujących dopaminę. Eksperci sugerują, że może to przyczynić się do rozwoju patologii.

 

Eksperymenty na modelach myszy potwierdziły ich przypuszczenia. Okazało się, że wprowadzenie BMP5 / 7 skutecznie zapobiegło drżeniu myszy, tj. głównemu objawowi choroby, cofnęło śmierć neuronów produkujących dopaminę, a także zmniejszyło akumulację alfa-synukleiny.

„Oznacza to, że BMP5 / 7 może spowolnić, a nawet zatrzymać postęp choroby Parkinsona u ludzi” - wyjaśnił autor badania Claude Brodsky.

Teraz wszystkie wysiłki jego zespołu są skierowane na wczesne rozpoczęcie badań klinicznych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Leki lekami ale najważnieszą

Leki lekami ale najważnieszą kwestią jest ustalenie co wywołuje te deneracyjne zmiany ? Pseudo żywność i zawarte w niej toksyny (konserwanty , barwniki , spulchniacze , emulgatory itp.) oraz jej niska wartość odżywcza (np.braki witaminowe) i niska aktywność umysłowa - bezmyślne gapienie się w telewizor na pewno w tym pomagają.

Skomentuj