Izraelscy naukowcy opracowali pas, chroniący przed promieniowaniem

Kategorie: 

Kadr z Youtube
Firma pochodząca z Izraela, Stemrad, opracowała specjalny pas antyradiacyjny, który chroni jego użytkownika przed najgorszymi skutkami promieniowania gamma. Wynalazek ten może być wykorzystywany przez służby ratowniczne, znajdujące się na miejscu katastrofy jądrowej.

 

Pas Stemrad 360 Gamma został częściowo wykonany z ołowiu, waży ponad 15 kilogramów i ma przede wszystkim chronić obszary miednicy. Większość ludzi jest w stanie go używać. Jednak specjalny kostium, który chroniłby wszystkie najważniejsze organy, takie jak wątroba i tarczyca, waży około 200 kilogramów. To zdecydowanie za dużo jak na przeciętnego człowieka.

 

Sam pas jest w stanie chronić użytkownika przed dawką 1000 radów - jest to poziom napromieniowania, który może prowadzić do poważnych chorób a nawet śmierci. Współzałożyciel Stemrad, Oren Milstein powiedział, że ochrona szpiku kostnego w organiźmie ma kluczowe znaczenie w przypadku ekspozycji na promieniowanie.

 

 

Niestety, wynalazek nie został jeszcze przetestowany w rzeczywistych warunkach, takich jak w zniszczonej elektrownii jądrowej Fukushima, jednak symulacje przeprowadzone na manekinach wykazały jego skuteczność. Ponadto, pas nie daje pełnej ochrony, ani nie umożliwia nieograniczony pobyt na terenie napromieniowanym. Mimo tego Izrael, Rosja oraz Japonia złożyły już zamówienia na zakup tego urządzenia.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nalepka

W Izraelu można kupić

W Izraelu można kupić kota.
Tego samego kota możesz kupujesz co następną uliczekę. 
I tak w kółko Macieju.
Nabytego kota nie można wywieźć za poza granice SHiTzraela.

Więc w przypadku tego "urządzenia" z ołowiu to i tak dobry interes.

Portret użytkownika Dr Piotr

Spóźnione pryma aprilis? :)

Spóźnione pryma aprilis? Smile kto się da na to nabrać? Gdyby to generowało jakiś rodzaj pola ochronnego albo coś, to jeszcze, ale ołowiany pasek? Zresztą z treści artykułu wynika, że, żeby ten "pancerz" skutecznie chronił, to trzeba by obudować całe ciało Smile

Portret użytkownika czytelnik

ja po kilkunastu rentgenach

ja po kilkunastu rentgenach zawsze byłem śpiący i brałem wolne albo spałem w pracy ale kolega doradził mi ubranie biomagnetyczne i powiem szczerze, że po ostatnich rentgenach od razu poszedłem do pracy, zero bólu głowy czy osłabienia. Oczywiście w tym ubraniu. Skoro takie ubranko działa to pas pewnie też...

Portret użytkownika Aaron

Też czytałem, że ukrytym

Też czytałem, że ukrytym powodem wynalezienia tego pasa jest najblizsza inwazja obcych.
Ten pas ma po prostu chronić najwyższych urzędników państwowych (oraz tych, którzy za to zapłacą) przed bezpośrednim atakiem alienów.
Produkcja juz dawno ruszyła. Dzięki temu tylko Izrael przetrwa. To musi cieszyć.

Strony

Skomentuj