Izraelscy lekarze twierdzą, że zwykła aspiryna zmniejsza ryzyko zakażenia COVID-19 o 30%

Kategorie: 

Źródło: tg

Izraelscy naukowcy ocenili efekt przyjmowania małych dawek aspiryny wśród ponad 10 tysięcy osób i stwierdzili, że podczas przyjmowania leku ludzie rzadziej chorują, a jeśli są zarażeni, szybciej wracają do zdrowia. Oprócz znanych efektów przeciwzapalnych aspiryna ma zdolność modulowania wrodzonej i nabytej odpowiedzi immunologicznej, pomagając organizmowi zwalczać niektóre infekcje wirusowe.

 

W najnowszym badaniu naukowcy postanowili ocenić, czy mała dawka aspiryny (75 mg) przyjmowana profilaktycznie w innych wskazaniach może wpływać na częstość występowania COVID-19 i przebieg zakażenia. Zespół przeanalizował dane 10 477 osób, które przeszły testy na COVID-19 między lutym a czerwcem 2020 r. Okazało się, że przyjmowanie aspiryny w profilaktyce chorób układu krążenia zmniejszyło prawdopodobieństwo infekcji o 30%.

 

Liczba przypadków podczas przyjmowania aspiryny była znacznie niższa, wynika z badania na stronie internetowej Uniwersytetu Bar-Ilan. Ponadto użytkownicy aspiryny zwykle odczuwali przez 2 - 3 dni mniej bólu i szybciej wracali do zdrowia. Niestety, wyniki nie wskazują, czy spożycie aspiryny wpłynęło na ciężkość infekcji.

 

„Ten korzystny wpływ małej dawki aspiryny na COVID-19 jest wstępny, ale bardzo obiecujący” - skomentował autor Eli Magen.

 

Uważa, że konieczne jest powtórzenie badania na większej próbie z udziałem osób z różnych krajów, aby potwierdzić korzyści leku w profilaktyce koronawirusa. Pod koniec ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii ogłoszono badanie kliniczne z użyciem aspiryny w dawce 150 mg w celu zapobiegania COVID-19, ale wyniki nie zostały jeszcze opublikowane.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika 369

!!!CHOROBA POPROMIENNA

!!!CHOROBA POPROMIENNA MIKROFALOWA!!! przyczyna - smog EM  związany z upowszechnieniem bezprzewodowej trandmisji danych na masową skalę. objawy-grypopobobne, zakrzepica -koagulacja caerwonych krwinek, leczenie objawowe: antykoagulanty, np. heparyny, KWAS ACETYLOSALICYLOWY (acetylosulfic acid, w skrócie ASA  poch. roślinne, w korze wierzby!!!). i inne leczenie,  Leczenie przyczynowe: wyłączenie źródła PEM lub oddalenie się - natężęnie PEM maleje wraz z kwadraten odległości, ew. płot z siatki drucianej i dobry uziom - polecam didżej kaloryfer ew. od instalacji el. (żółto-zielony przewód, lub niebieski !!!sprawdzić próbówką czy nie ma fazy!!!) dobre uziomy mają też latarnie i słupy el....

Dawkowanie ASA: 75mg/doba po posiłku! ostrożnie przy wrzodach! 1/4 tabl. polopiryna s 300mg z polfarmy !rozpuścić w szklance wody na 2 razy popić dużą ilością wody! kran stop!

pomaga przy AZS i inne immuno...

Portret użytkownika Quark

Bo jest ! Kwas

Bo jest ! Kwas acetylosalicylowy zmiejsza krzepliwość krwi i skłonność do zlepiania się krwinek w większe grupy a to znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo powstania zakrzepu , bo tak właśnie dochodzi do "zawału" - poprzez zablokowanie przekroju małych naczyń krwionośnych . A zawał nie koniecznie musi dotyczyć mięśnia sercowego bo równie dobrze może mieć miejsce w płucach czy wątrobie albo w jakimkolwiek innym miejscu. Co wcale nie znaczy , że należy codziennie profilaktycznie zażywać ten specyfik ani , że uchroni on kogoś przed zawałem jeśli ktoś nie wstaje z kanapy z przed telewizora przez dzień cały - nie mówiąc o używkach ! 

Portret użytkownika wdn

Polscy lekarze twierdzą, że

Polscy lekarze twierdzą, że amantadyna skutecznie leczy covid-19 i chorzy na tę chorobę nie muszą umierać... o tym piszmy, że Morawiecki vel Mengele prowadzi eksperymenty na ludziach... tamten miał do dyspozycji ob.óz w Oświęcimiu, ten ma do dyspozycji 38 milionowy naród...:(

Portret użytkownika Quark

Szkopuł w tym , że sprawami

Szkopuł w tym , że sprawami zdowotnymi powinno się zajmować wyłącznie ministerstwo zdrowia (!) a nie jacyś tam politycy , którzy (delikatnie mówiąc) - guzik się znają i jeszcze mniej wiedzą o sposobach leczenia jakichkolwiek schorzeń o metodach im zapobiegania nie wspominając ! 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Robaczkowa

Nic dziwnego!

Nic dziwnego! Po pierwsze chorobie towarzyszą zakrzepy a aspiryna rozrzedza krew więc zapobiega zakrzepom, pewno też tym po szczepieniach. Po drugie Bayer produkuje też aspirynę więc taka wersja to woda na ich młyn.

Zastanawiają mnie te doniesienia o powikłaniach poszczepiennych. Ludzie mają zakrzepy albo krwotoki  albo to i to. Czasem zmniejszoną ilość płytek krwi.  Dziwne. Ja bym tego przed lub po szczepieniu jednak nie brała. Mogłoby przyśpieszyć krwotok. Co innego że ja się nie mam zamiaru wcale szczepić jeżeli szczepionki są niezbadane i felerne. 

Portret użytkownika Quark

Bo te ludzie DURNE są ! Sam

Bo te ludzie DURNE są ! Sam słyszałem , jak mówili że - "trudno , powikłania się zdarzają , może nie będzie tak źle" itp. bzdety ... ciekawe co powiedzą jak oślepną na jedno oko albo ich powykręca jak po lumbago przez tą szczepionkę ?? A z drugiej strony ile znasz osób , które czytają i rozumieją zalecenia i przeciwskazania do stosowania choćby zwykłych dostępnych w każdym sklepie leków nie mówiąc już o tych na receptę ?

Strony

Skomentuj