Izraelscy aktywiści zorganizowali imprezę grillową pod murami więzienia, gdzie głodują palestyńscy więźniowie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Około 1,5 tys. Palestyńczyków w izraelskich więzieniach podjęło strajk głodowy. Powodem takiego działania był fakt, że władze izraelskie postanowił przenieść palestyńskiego lidera Marwana Barghoutiego do innego więzienia. W odpowiedzi na to, Izraelczycy zainscenizowali akcję protestacyjną – grill party pod murami zakładu karnego. Pyszne zapachy maja pomóc lepiej „głodować”.

 


 
Akcja protestacyjna rozpoczęła się po przeniesieniu jednego z liderów ruchu palestyńskiego Marwana Barghoutiego, który został skazany w Izraelu na dożywocie. Więzień twierdzi, że jest torturowany, bity i pozbawiony wszelkich praw. Prawicowi działacze izraelscy odpowiedzieli  w nietypowy sposób. Zorganizowali grill party pod murami aresztu Ofer na północ od Jerozolimy.

 

Izraelczycy mają nadzieję, że zapach grillowanego mięsa skomplikuje palestyński protest.

 

„To banda terrorystów, którzy szantażują nas głodówką. Cieszymy się, że zrobili strajk. Niech cierpią, jak chcą”.

 

Więźniowie domagają się ponadto zwiększenia wizyt rodzinnych i łatwego dostępu do telefonów. Izraelskie prawo dopuszcza takie odwiedziny raz na dwa tygodnie, ale odbywają się one dużo rzadziej, bo mieszkańcy Strefy Gazy muszą starać się o specjalne pozwolenia o wjazd na terytorium Izraela. Ich wnioski są często odrzucane.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

przekleli ?

przekleli ?

przeciez sa najbogatszymi ludzmi ...posiadaja immunited na najgorsze zbrodnie ...

zadne kary sie ich nie imaja,a kazda wladza do nich nalezy...maja kontrole nad swiatem i czlowiekiem....

gdzie tu przeklenstwo ?

biblisty pytasz i biblia to ich ksiega ....parodia na tym padole lez....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika sceptyyk

GAZ69 czyli popularny "gazik"

GAZ69 czyli popularny "gazik"  :)  Nie zgadłeś, ale masz kolejną szansę.  Długie, czarne i zwisa u szyji żyda - co to jest?                                                                                                     ps skoro żydki są takie dowcipne z tymi grilami, to my sobie też 'pożartujemy"  :)

Strony

Skomentuj