Izraelowi groziło tsunami po trzęsieniu ziemi we Włoszech

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rząd Włoch wysłał ostrzeżenia do krajów basenu Morza Śródziemnego o ewentualnym tsunami w najbliższej przyszłości.

 

Zjawisko to mogło wystąpić w wyniku trzęsienia ziemi, które miało miejsce w godzinach porannych 30 października 2016 w środkowych Włoszech – podają służby prasowe izraelskiego ministerstwa obrony.

Izraelskie służby ratownicze szczegółowo monitorują wydarzenia we Włoszech. Naukowcy potwierdzają, że wystąpiło wysokie prawdopodobieństwo tsunami w Izraelu. Władze izraelskie natychmiast zareagowały na te ostrzeżenia i przeprowadziły ewakuację plaż.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Anikifadia

Tsunami wielkie może zustać

Tsunami wielkie może zustać wywołane erupcją podwodnego wulkanu niedaleko Włoch. Najgorsze jest to że znajduje się pod powieżchnią wody kilka kilometrów a jego stożek już prawie sięga powieżchni. Niestety nie można tego monitorować ze względu na złą dostępność tego miejsca. Wszystkie te trzęsienia ziemi mogą spowodowac rozszczelnienie się jego stożka i gigantyczną erupcję i tsunami, którego fale są szacowane na 10 - 20 metrów wysokości.

Skomentuj