Izrael zniszczył magazyn rosyjskich rakiet w Syrii, Rosja rozpoczęła wielkie manewry armii

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Izrael znowu zaatakował Syrię. Tym razem nalot wykonano na strategiczny port Latakia. Celem był magazyn rosyjskich rakiet P-800 Oniks. Do zdarzenia doszło 5 lipca 2013 roku. P-800 Oniks zwane także Jachont to skuteczne rakiety klasy ziemia morze. Są to dosyć uniwersalne pociski stosowane do zwalczania statków. Telewizja CNN twierdzi, że zdarzenie potwierdziła w trzech źródłach.

 

Przedstawiciel bojowników sunnickich walczących z wojskami Assada stwierdził tylko, że "nieznane siły" zniszczyły magazyny broni w Latakia. To w oczywisty sposób wskazuje na jedyne obecnie sprzyjające sunnitom lotnictwo w regionie, izraelskie. Atak na magazyny może być zapowiedzią uruchomienia w niedalekiej przyszłości blokady Syrii oraz być może nawet desantu. I to właściwie może on być wykonany w Syrii jak i Egipcie. Aby tego typu operacje miały rację bytu syryjska armia musiał być pozbawiona możliwości zwalczania celów nawodnych w obrębie basenu Morza Śródziemnego.

P-800 Oniks/Jachton - Źródło: wikipedia

Nie jest do końca jasne, czy rakiety, które dosięgły Jachonty zostały wystrzelone z morza czy z myśliwców. Wiadomo, że dotarły i zniszczyły rosyjską broń. Minister Obrony Izraela, Mosze Yaalon powiedział, że Izrael nie miesza się do spraw sąsiednich krajów, ale reaguje gdy zostaje przekroczona czerwona linia. To również bardzo dwuznaczna wypowiedź wskazująca, że za atakiem może stać IDF. Wcześniej Yaalon mówił publicznie, że gdy Rosja dostarczy do Syrii zaawansowane systemy rakietowe to "będą wiedzieli co robić". Oświadczył on, że Izrael wyznaczył czerwone linie swoich interesów i je utrzyma. Dodał również, że zawsze, gdy gdzieś coś eksploduje na Bliskim Wschodzie wini się za to Izrael.

 

Strona rosyjska nie wypowiedziała się jeszcze w tej sprawie, ale jako pewien sygnał można traktować to, że armia rosyjska zaczęła dzisiaj w nocy największą w historii poradzieckiej operacje mająca na celu sprawdzenie gotowości bojowej. Inspekcje we Wschodnim Okręgu Wojskowym zapowiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. Wiadomo, że akcję przeprowadza on w imieniu Władimira Putina.

 

W manewry ma być zaangażowanych 80 tysięcy żołnierzy, tysiąc czołgów i pojazdów opancerzonych. Oprócz tego w grach wojennych weźmie udział 130 samolotów, 70 okrętów i statków. Wyimaginowanego wroga odegrać mają jednostki nowosybirskie Centralnego Okręgu Wojskowego. Przegląd zdolności armii ma się zakończyć 20 lipca 2013 roku. Te zdarzenia mogą być oczywiście niezwiązane, ale nie zapominajmy, że w Syrii znajduje się też rosyjski port, Tartus zwany czasami punktem logistycznym.  

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sceptyyk

 "P-800 Oniks zwane także

 "P-800 Oniks zwane także Jachont to skuteczne rakiety klasy ziemia morze. Są to dosyć uniwersalne pociski stosowane do zwalczania statków."                                                                                                            Admin,przeznaczeniem P-800 Oniks jest zwalaczanie okrętów...       Konwencja o morzu pełnym definiuje: "okręt wojenny"oznacza okręt należący do marynarki wojennej Państwa i noszący znaki zewnętrzne okrętów wojennych tego Państwa..  Pozdrówka.

Portret użytkownika Ja

Wszystko idzie zgodnie z

Wszystko idzie zgodnie z planem elit, spokojnie tu nie ma miejsca na pomyłki, ewentulne są tylko opóźnienia w realizacji ich planów. Cały podział religijny czy kulturowy to ściema "aby pokazać jakieś różnice nie do pogodzenia", rządzi wszechobecny pieniadz "w takiej czy innej formie "petrodolar. dolar, euro, złoty... :]" za który można kupić każdego "po za mną :)" jak tanią? dziwkę "bez obrazy dla kobiet trudniących się niby najstarszym i niby zawodem świata :]" Wszyscy nie ważne jaka religię wyznają? są ateistami w pełnym znaczeniu tego słowa, wierzącymi w siebie i pieniądz, nie ma się co czarować wystarczy spojżeć na przepych przedstawicieli religijnych oraz różnej maści oligarchów... o to co ich łączy...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika nom

Religia zawsze była tworem

Religia zawsze była tworem elit do kontroli ludu. Tak samo jak Polityka i media. Ci na górze tworzyli prawa a sami ich nie przestrzegali bo te prawa były nie dla nich a dla ludu który kontrolowali. Teraz elicie syjonistów zachciało się kontrolować cały świat. A że są bezwzględni i bez moralności osiągają swoje cele. Najlepszym przykładem tego jak działają jest choćby serial nikita (stara wersja). Nie kryją się z tym nawet jak działają, ludzie są jak owce które czekają na pasterza. Nie potrafią stanowić skutecznego oporu. W głowie mają tylko wpojony standardowy obraz założenia rodziny i pracy dla pana. I najbliższy czas czyli 3 wojna światowa zweryfikuje ich założenia myślowe.

Te elity myślą w bardzo zimny sposób. Ich gadzia cześć mózgu jest bardziej rozwinięta niż ssakowata u przeciętnego człowieka. Można to zauważyć po oczach. wyraz wzroku bardzo podobny do gadziego bez przejawu emocji. Taką psychikę mają mordercy. I tacy ludzie zwykle zajmują wysokie stanowiska bo są bezwzględni często wybierają politykę. Coś takiego jak dusza czy życie po życiu dla nich nie istniej bo jakby w to wierzyli to by tak nie czynili, proste.

Portret użytkownika kingarus

To się kupy nie trzyma...

To się kupy nie trzyma... Jakim cudem Izrael miałby sprzyjać bojownikom, którzy tępią wszysko co nieislamskie? To jest kompletnie nielogiczne. A może są to działania, wbrew pozorom, wykonane właśnie po to by móc zaatakować Izrael?

Portret użytkownika TEsla

KASA to po primo secundo to

KASA to po primo secundo to będzie to że jeśli mamy sąsiada który stanowi swego rodzaju zagrożenie bądź podoba się nam jego ziemia a i do tego sąsiad ma właśnie wojnę domową to w myśl nieprzyjaciel mojego nieprzyjaciela jest moim przyjacielem pomyśl co tu jest nie do kupy

Portret użytkownika ARMŚP

kingarus napisał: To się kupy

kingarus wrote:

To się kupy nie trzyma... Jakim cudem Izrael miałby sprzyjać bojownikom, którzy tępią wszysko co nieislamskie? To jest kompletnie nielogiczne. A może są to działania, wbrew pozorom, wykonane właśnie po to by móc zaatakować Izrael?

 A może chodzi o coś innego? A może "rebelianci" w Syrii są z inicjatywy izraela by zniszczyć potencjalne zagrożenie antyizraelskiego Asada? Trochę mysleć... myslenie nie boli a uspokaja umysł dobrym rozwiązaniem... Izrael to najwieklszy intrygant światowy. Czas to zrozumiec. Wiekszośc konfliktów w rejonie, jak i zawierucha z Iranem i wcześniej "Pustynna Burza w Iraku to robota syjonistów światowych w Izraelu i USA...
 Śmierć syjonizmowi...

Strony

Skomentuj