Izrael zgłosi roszczenia względem państw arabskich za prześladowanie Żydów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że Polska nie jest jedynym krajem, który zaczął poruszać kwestię wypłacania wielkich rekompensat finansowych za straty poniesione w przeszłości. Minister Równości Społecznej Izraela, Gila Gamliel ogłosiła, że państwa arabskie muszą dziś ponieść konsekwencje za pogromy Żydów.

 

Dowiadujemy się, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy, rząd próbował ustalić straty finansowe, poniesione przez Żydów, którzy uciekali lub byli deportowani z 8 krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu do nowo powstałego Izraela. Żydzi zostawiali mieszkania i całe swoje dobytki.

 

Masowe pogromy Żydów miały miejsce w 1948 roku i w kolejnych latach. Teraz Izrael zapowiada, że będzie domagać się wypłaty odszkodowań od Egiptu, Iranu, Iraku, Jemenu, Libii, Maroka, Syrii i Tunezji w ramach „sprawiedliwości historycznej”. Lokalna stacja telewizyjna Hadashot TV ujawniła, że rząd już wysłał stosowne wnioski do kilku krajów. Tunezja miałaby wypłacić 35 miliardów dolarów, a Libia – 15 miliardów dolarów. W sumie, Izrael chce pozyskać 250 miliardów dolarów rekompensaty.

W tym samym czasie, Stany Zjednoczone przygotowują się do przedstawienia planu pokojowego dla Izraela i Palestyny. Państwo żydowskie przyjęło w 2010 roku ustawę, która głosi, że jakakolwiek umowa, zawierająca trwały pokój z Palestyną, musi uwzględniać wypłatę odszkodowań za pogromy Żydów.

 

Lecz władze Palestyny, dokładnie na tej samej zasadzie, domagają się ponad 100 miliardów dolarów rekompensaty od Izraela za przymusowe przesiedlenia arabskich mieszkańców, a także przekazania zagarniętej ziemi, która należała kiedyś do Palestyńczyków. Właśnie z tego powodu wydaje się, że szanse na pokój są nikłe. Władze Izraela głosiły otwarcie wielokrotnie, że nigdy nie pozwolą, aby powstała niepodległa Palestyna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Przeciwzłu

Ewidentnie sataniści chcą

Ewidentnie sataniści chcą doprowadzić do tego co jest opisane w Biblii, do Holokaustu z "6 milionami" o których rabini trąbią chyba od końca XlX albo początku XX wieku, zanim  świat usłyszał o niesławnym pół Austriaku.  szatan ma wielu pomocników i to jest prawda, czy to akceptujecie i  chcecie o tym wiedzieć czy nie.   W każdym razie "plan  trzech wojen światowych" satanisty Alberta Pikea jest realizowany przez masońskich pomocników szatana na Ziemi. Kto jeszcze tego nie zna, polecam się z nim zapoznać. Może niektórych skłoni to do modlitwy i niezaprzeczania Panu Jezusowi jego roli w dziejach.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Motto:"Nic nie dzieje się dwa

Motto:"Nic nie dzieje się dwa razy,
i dlatego z tej przyczyny..."
ostatni Szoah nie był pierwszy,
kolejny - nie będzie ostatni...
chłopaki i dziewczyny.

Daremne modły, rejwach, trud,
rabbich bezbożne pienia:
"kochany" syjonazi-Bund
jest do wykorzenienia!
(Trafił się ongiś facet z wąsikiem
co zwiódł swój Naród frenet-głosikiem...
"mówicie, żeście Naród Wybrany!?"
na rzeź! - jak owce!...i barany!"
Pochwycił papier, pióro z inkastu
i... szrajbnął rozkaz: do Holokaustu!
Ten ich "wybierał" - jak raki z saka!
Od Abrahama do Izaaka!
A że był kawał szui i chama
brał od Zeviego do Abrahama!!)
Gdy gojów krew nie cieknie wciąż
szczególnie oni wściekli
Kiedy nie mogą więcej z nich
wyciskać swoich "szekli"!!
Banksterski procent gnojem jest,
co karmi Eretz Bandit
to modus jest vivendi ich
i modus operandi!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że syjonazi-Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Jahwe'go nie lękają się
Ni "Wszechświata Królowej"
więc niech przynajmniej boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zatęchłym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...
Kiedy już dupnie Yellowstone,
USrahell runie w gruzy -
Eretz Srulsrahell pójdzie na stronę
zmienić zasrane rajtuzy...
Ile jest wart "bojowy zając"
co niby wszystko potrafi
kiedy Niedźwiedzia-protektora
z dnia na dzień nagły szlag trafi!?
Na nic się zdadzą liczne A-bomby
co je zgromadził i grozi -
- przecież gdy zrzuci je na sąsiadów
siebie też nimi ugodzi...
Tysiące w Eretz sztetli, kibuców
wciąż czeka na diaspornych buców
oni - ambaras to niemały! -
wciąż w Polin rządzie,
w biznes i w sądzie
a reszta...generały!!
ps. chcecie miliardów? -
powiem tak:
weźmiecie... "gorejący krzak..."!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika kapitan ameryka

Dokonywanie jakichkolwiek

Dokonywanie jakichkolwiek wyborów przez Palestynczyków związany jest z wielką trwogą, wszechogarniającym lękiem i poczuciem beznadziejności. Tragizmu dodaje jeszcze świadomość, iż  nigdy nie wiedza czy wybór którego dokonali był tym właściwym. Ich los jest absurdalny, pełen lęków, udręki. W zamian nie czeka na nich nagroda ani nawet pocieszenie. Świat mimo tego może stanąć nad własnym przeznaczeniem i pokazując udręce wzgardę starać się odważnie przyjmować burzliwe koleje losu. Drogą do zachowania człowieczeństwa staje się bunt.Palestyno do BOJU!!!!

 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika J23

Jak Żydzi mają czelność żądać

Jak Żydzi mają czelność żądać odszkodowania od innych krajów??? Największymi zbrodniarzami w historii są właśnie Żydzi. A największym z nich, jak do tej pory był Hitler!!! I oni jeszcze wyciągają swoje łąpska po własnoręcznie zrabowane dobra???

Portret użytkownika Kangur.

"Izrael stworzył swój własny

"Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica... W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy... Patrzą - antyplaneta. Lądujemy - pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą bliżej, zaglądają przez antyokno - pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici."

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj