Izrael zatwierdził nową ustawę - za rzucanie kamieniami grozi nawet 20 lat więzienia

Kategorie: 

www.n17n.com
Najczęściej używaną bronią Palestyńczyków, którzy zmuszeni są żyć pod okupacją, są kamienie. Arabscy mieszkańcy tego regionu używają ich podczas starć ze służbami bezpieczeństwa oraz w walce o wolność i niepodległość Palestyny. Izrael właśnie zaostrzył karę za rzucanie kamieniami ale przepisy pozwolą umieścić w więzieniu każdego, nawet osoby niewinne.

 

Ustawa była przygotowywana przez poprzednią Minister Sprawiedliwości Tzipi Livni i została dokończona przez obecną, Ayelet Shaked. Podczas głosowania, zdecydowana większość poparła nowe zaostrzone przepisy. Dotyczą one tylko osób, które rzucają kamieniami - Izrael nazywa ich "terrorystami".
"Dziś dokonała się sprawiedliwość. Od lat, terroryści unikali kary i odpowiedzialności. Tolerancja wobec terrorystów dziś się zakończyła. Osoba rzucająca kamieniami to terrorysta, a tylko odpowiednia kara może być odstraszająca, represyjna i sprawiedliwa" - powiedziała Minister Sprawiedliwości Ayelet Shaked.

Palestyńczycy, którzy będą zakłócać pracę służb porządkowych rzucając kamieniami w funkcjonariuszy lub w pojazdy policyjne, mogą otrzymać karę do 5 lat więzienia. Co więcej, każdy kto zostanie choćby podejrzany o rzucanie kamieniami w pojazdy cywilne, może zostać zamknięty nawet na 10 lat. Policja może tak naprawdę aresztować każdego a sprawcy nie trzeba udowadniać winy.

 

Jeśli jednak policja dowiedzie, że "terrorysta" rzucał kamieniami i chciał w ten sposób wyrządzić szkodę, może trafić do więzienia nawet na 20 lat. Wielu izraelskich polityków narzekało, że dotychczasowe prawo wobec Palestyńczyków było zbyt łagodne. Teraz do więzienia może trafić dosłownie każdy, nawet jeśli nie złamał żadnego prawa. Wystarczy po prostu, że będzie niewygodny dla władzy.

 

 

Źródło: http://www.timesofisrael.com/knesset-increases-stone-throwers-sentences/

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika eva11

No tak Palestynczy kamieniem

No tak Palestynczy kamieniem nie może rzucać, ale izraelita z broni palnej moze strzelac nawet do dzieci, a!
I gdzie obroncy swiata?nie reagują,żadne nato,srato,unie i inne instytucje nie reagują?
Za rzucanie kamieniem 20 lat?a swoje dzieci uczą jak nienawidzić Palestynskiej ludnosci......
 

Portret użytkownika excar

O co ten krzyk? Za plunięcie

O co ten krzyk? Za plunięcie w stronę israelickich służb powinno się rozstrzeliwać . Naprawdę te żydki to twory o gołębich sercach ......
Osobiście nie jestem za żadnym rodzajen odwetu i mordowaniem ,ale moje zdanie nie ma tu nic do rzeczy, bo przyjdzie czas że za brak napletka będzie kara śmierci....ciężko i sytematycznie  na to pracują. Ale mam iskierkę nadziei  że ludziska pracując nad własnym rozwojem duchowym znajdą jakieś bezkrwawe rozwiązanie tego problemu

Portret użytkownika nałukowiec

Widzita POlityki? Teraz

Widzita POlityki? Teraz musita to samo zrobić u nas z kibolami, natychmiast! Nie bać się ino do roboty!
Te gnoje kuźnia jego, to przecież same terrorysty są a nie patrioty, a jak gliny złapią takie bydło rogatego z maczetami, nożami i siekierami to bez wyroku na 20 lat zasrańców! A wszyćkie inne łyse pały, co jak szatanisty wytatułowane, na 10 lat bez wyroku za wygląd bandycki!
Krótko i za ryj bandytów, uczyć się trza od pejsatych i nie opowiadać zwyrodnialcom że srając w gacie słucham, pomagam, rozumiem, bo to ino jak wasz nekrolog ten cały spot, a wtedy musita wygrać!

Portret użytkownika Ja

Słynne słowa Sienkiewicza

Słynne słowa Sienkiewicza Ch... d.... i kamieni kupa, to obraz naszego państwa które istnieje tylko teoretycznie. Po podpisaniu ustawy o Bratniej POmocy ;] i po skutecznym rozbrojeniu przes sowietów obywateli polski, oraz skutecznym straszeniu przez lewaków jak to ulice spływałyby krwią gdyby o broń palną było tak łatwo jak przed wojną (numer 2), pozostanie nam tak jak palestyńczykom rzucać do wrogich obcych (niemieckich) sił kamieniami.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Oburzona

Czy moglibyśmy jakoś kupą

Czy moglibyśmy jakoś kupą zareagować na ten obrazek? O co im chodzi z tą gwiazdką?! Dlaczego jedna czakra zaznaczona jest inaczej niż pozostałe? Kolejne działanie podprogowe? Opis obrazka: przedstawia jakieś tam czakry ziemi, ale w miejscu Polski i okolicy jest gwiazdka przebranych, a w innych dwudziestu na całym świecie są normalne kropki. Nie chciało mi się czytać całego, bo wzburzenie nie dało, ale pobieżnie nie ma wyjaśnienia skąd do cholery jest tam ta gwiazdka i dlaczego. Może ktoś z Was ma nerwy pobawić się w śledczego i zbadać temat, bo to niby nic, ale jednak koduje podświadomość... Albo choć wyrazić oburzenie, niech wiedzą, że nie damy się bez walki do ostatniego tchnienia. https://www.facebook.com/CollectiveEvolutionPage/posts/10153449358653908?comment_id=10153451038943908&ref=notif&notif_t=like

Skomentuj