Izrael zatwierdził budowę nowego osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu

Kategorie: 

Źródło: Flickr/young shanahan/CC BY 2.0

Izrael kompletnie ignoruje wszelkie wyrazy sprzeciwu i zatwierdza budowę kolejnych żydowskich osiedli. W czwartek, rząd podjął decyzję o zbudowaniu pierwszych od 1999 roku mieszkań na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

 

Osiedle ma powstać niedaleko palestyńskiego miasta Nablus. Zamieszkają tam rodziny, które wcześniej żyły w osiedlu Amona - na prywatnych gruntach, należących do Palestyńczyków, zbudowano tam nielegalnie około 40 mieszkań. W lutym, Sąd Najwyższy podjął decyzję o likwidacji nielegalnej osady, zaś premier Benjamin Netanjahu obiecał, że wypędzone rodziny otrzymają nowe domy.

 

Odkąd Stany Zjednoczone mają nowego prezydenta, Izrael zaczął śmiało zatwierdzać budowę nowych żydowskich osiedli. Barack Obama podchodził do tej kwestii bardzo ostrożnie, zaś Donald Trump podczas jednego z wywiadów zapowiedział, że będzie stał po stronie Izraela i nie zgodzi się na rozwiązanie prowadzące do powstania niezależnej Palestyny.

 

Decyzja izraelskiego rządu spotkała się z potępieniem. Palestyńczycy wyrazili sprzeciw i ostrzegli, że budowa nowego osiedla w Zachodnim Brzegu Jordanu, które mogłoby stać się częścią przyszłego państwa palestyńskiego, jest zagrożeniem dla pokoju i stabilności. Odpowiedzią na ekspansję Izraela może być eskalacja konfliktu, który trwa w tym regionie od dekad.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Quito Akita

Sytuacja i gry miedynarodowe

Sytuacja i gry miedynarodowe to jedno a organiczna nienawisc , której brakuje już słów i zamienia się w plucie od którego juz krok do czynów to drugie. Co innego asertywność a co innego nienawiść.  Izrael zawsze będzie rozgrywał politycznie całą globalna scenę bo tylko wtedy czuje sie bezpiecznie w tym rejonie. Nienawiść tłumu to uzyteczne narzędzie polityczne które będzie w najblizszej przyszłosci wykorzystane w Europie więc lepiej nie rozwijajmy tej cechy u siebie tak gorliwie siedząc w miękkich fotalach, bo będziemy łatwym celem manipulacji dla silniejszych od nas. Pozdrawiam wszystkich. 

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

To teraz to silamiści są

To teraz to silamiści są "tymi dobrymi" i państwo, ktore robi im pod górkę jest złe? Zdecydujta się Smile To może zaprośmy ich do Europy skoro jednak są tacy dobzi, a ten paskudny Izrael ich tak męczy :)

Portret użytkownika Eva11

przeciez nikt im sie nie

przeciez nikt im sie nie sprzeciwia !

wiec co maja oddac wladze bo im sie znudzila ?

jesli nie prawde napisalam, moze pochwalcie sie w  jaki sposob sie sprzeciwiacie niech inni uslysza....moze pomozecie swiatu i nauczycie innych jak sprzeciwic sie temu co dzieje sie na swiecie ...to do was ,tych od minusow !

bo gdy ja pisze, blog az sie trzesie od wyzwisk ....

oczywiscie pomijam tych ,co obowiazkowe minusy postawili ....dzisiaj jest ich czterech na dyzurze!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Realista123

To równa się z jednoznacznym

To równa się z jednoznacznym , zgwałceniem praw międzynarodowych przez kraj który był gwałcony przez setki lat przez inne kraje . To jest niemożliwe że ci biedni Żydzi było gnębiemi już w czasie istnienia Cesarstwa Rzymskiego , żydzi to po prostu naród który nie nadaje się to współzycia z kim kolwiek . I trzeba znaleźć radykalnego POLSKIEGO ! przywódce który podobnie jak poprzednicy innych wielkich krajów tego świata , zrobi ostateczny porządek z tym RAKIEM .

 

Skomentuj