Izrael zaostrza restrykcje z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem mimo zaszczepienia prawie wszystkich

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Izraelu zaczęły obowiązywać nowe restrykcje. Mimo zaszczepienia większości populacji liczba dziennych zakażeń jest najwyższa od miesięcy. Rząd ostrzega przed wprowadzeniem kolejnego lockdownu.

 

Izrael potwierdził w poniedziałek ponad 8700 nowych zakażeń. To najwyższa dzienna liczba od stycznia tego roku. Liczba nowych zakażeń rośnie z powodu mutacji Delta. W Izraelu zaszczepiono już większość populacji, a od dłuższego czasu mieszkańcy muszą przestrzegać obostrzeń sanitarnych.

 

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd zaostrzył restrykcje. Od środy tzw. zielone przepustki wymagane są również wobec dzieci od 3. roku życia.

 

Świadectwa szczepień, negatywne testy na koronawirusa lub potwierdzenie przejścia COVID-19 są potrzebne, aby wejść m.in. do restauracji, kawiarni, barów, obiektów kulturalnych i sportowych, hoteli i siłowni.

 

To samo dotyczy osób, które chcą wejść do synagog, meczetów lub kościołów, w których znajduje się ponad 50 osób. Wyjątkiem są sklepy i centra handlowe, w których może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni.

Od pewnego czasu w Izraelu obowiązuje również nakaz noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach i przestrzeganie dystansu. Z powodu mutacji Delta, która odpowiada za wzrost zakażeń, w lipcu wprowadzono nowe obostrzenia i "zielone przepustki", choć jeszcze w czerwcu luzowano restrykcje i uznano, że koronawirus jest w dużej mierze pod kontrolą.

 

W Izraelu około 60% obywateli zostało w pełni zaszczepionych. Od kilku tygodni podawane są "szczepienia przypominające" dla osób w wieku 50 lat i więcej. Tamtejsi eksperci będą dyskutować nad obniżeniem dolnej granicy i dopuszczeniem dawki przypominającej także dla osób w wieku powyżej 40 lat.

 

Wcześniej premier Naftali Bennett mówił, że osoby niezaszczepione "zagrażają całej populacji", a jeśli sytuacja epidemiczna nie poprawi się, to Izrael ogłosi czwarty lockdown. Nachman Ash, dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia zapowiadał, że kolejny lockdown może zostać wprowadzony już na początku września podczas święta Rosz ha-Szana.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wojna.INFO

Wprowadzenie zielonych

Wprowadzenie zielonych przepustek które pozwalają na normalne życie, zbiega się w czasie ze wzrostem liczby zachorowań.

Czy tylko dla mnie to wygląda na przyczynę i skutek?

PS. Osoby z zielonymi przepustkami nie podlegają pod żadne restrykcje.

Portret użytkownika Vetinari

To okupanci, prawdziwi

To okupanci, prawdziwi Hebrajczycy upadli już 1900 lat temu, i to totalnie. Po tzw. rebelii Bar Kochby biblijny naród żydowski przestał istnieć, na własne życzenie. Faryzeusze ogłosili jednego ziomka mesjaszem który da im wyzwolenie z władzy Rzymu, i - jak można się domyśleć - przeliczyli się. Po początkowych sukcesach i wybiciu lokalnych garnizonów Imperium rzuciło na nich wszystko co miało by pokazać jak się rozprawić z rebelią, a Izraelici walczyli do końca, jak byli już pewni przegranej to pozabijali własne dzieci a potem Sanchedryn popełnił samobójstwo każąc walczyć do ostatniej kobiety i starca by nikt nie został zniewolony... Nie bez powodu dzisiejsi "Żydzi" jak się tytuują wcale nie wyglądają na lud semicki, to różne inne plemiona które przyjęły judaizm i samozwańczy płaszcz "narodu wybranego". Badania genetyczne jednoznacznie to potwierdzają, znaleziono nawet krewnych Jezusa - posiadających ten sam kod genetyczny co jego kuzyn Jan Chrzciciel którego szczątki się zachowały i myślę, że nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że nie byli to mieszkańcy Izraela pierwszego sortu, tylko mieszkający zaledwie 50 km od Nazaretu Druzyci - jeden z rdzennych ludów tych ziem, intensywnie poniżany i wyganiany głębiej na pustynię by zmarł z głodu, chorób i wojen jak Palestyńczycy.

Portret użytkownika Ferdek Kiepścioch

Hebrajczycy za karę , zostali

Hebrajczycy za karę , zostali upodleni i rozproszeni po całej ziemi. Jednak ich Bóg objecał im że ostatecznie spowrotem pozbiera ich do kupy i tak jak kiedyś zaprowadzi do ich własnej ziemi.Jednak najpierw podobnie jak kiedyś wywiedzie ich na pustynię a tam odbędzie się sąd nad nimi. Dziś do końca nie wiadomo którzy to są ludzie ale pewni badacze starożytności wskazują tutaj na słowian, na co zresztą jest sporo dowodów. Ale obecnie jest tam państwo powstałe po 2 wojnie które tylko imituje prawdziwy naród wybrany.  Tak więc oni będą musieli ustąpić z jerozolimy. Ciekawe co powiedza wszyscy prześmiewcy "czytanek" jak to wszystko zacznie się dziać.

"Jeremiasza 31:35

Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię:

6 Jeżeliby te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną po wszystkie dni.

37 Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan."

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ale to nie rząd daje prąd,

Ale to nie rząd daje prąd, tylko właśnie uwolnili ceny energii dla jej producentów, czyli zdjęli łapę z monopolu.

Co zrobi Kowalski? Poszuka tańszego dostawcy, a co zrobi dostawca, żeby być odnalezionym przez Kowalskiego? Obniży cenę.

Albo otworzy się rynek na alternatywne pozyskiwanie energii, jak już konkurencja się rozkręci. Na dłuższą metę bardzo opłaca się Geotermia na terenach Polski. Rydzyk to już wie, a rząd zasponsorował mu za nasze pieniądze taką elektrownię geotermalną. Chyba słyszałeś?

Dla nas byłby to potężny kop inwestycyjny. Czytałem, że gdybyśmy tylko uruchomili program budowy elektrowni geotermalnych na specjalnych terenach z łatwym dostępem do wód geotermalnych, to produkcja prądu w Polsce wzrosła by z punktu 15 RAZY ! A po dopracowaniu techniki 150 razy!! Czyli mielibyśmy prąd dla siebie i całej Europy.

Zdaje się, że pan Marek Kaźmierczak o tym wiele razy wspominał.

https://www.youtube.com/watch?v=JumOnOYJKsQ

Dla zgłębienia tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=PlQ4Zc8TSc4

https://www.youtube.com/results?search_query=gotermia+w+polsce

Portret użytkownika ARTUR

Cena prądu jest jedynie

Cena prądu jest jedynie dodatkiem do całej otoczki państwowo - prywatnych pseudospółek naliczających opodatkowany zysk za który płaci odbiorca energii , im więcej takich spółek tym wyższa cena niby energii z której większość jest odprowadzana do budżetu lub na giełdę gdzie budżet pobiera podatek i dywidendę . Jakby nie patrzeć to ogólnie płacimy jakieś 120 % podatku miesięcznie przy zarobkach 100 % , resztę dobieramy w bankach lub parabankach i grając w loteriach liczymy że uda się nam odbić , nic z tego , przegrywamy gdyż kasyno/budżet zawsze wygrywa a my ufając reklamom żyjemy coraz biedniej . 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Co zrobi Kowalski? Poszuka

Co zrobi Kowalski? Poszuka tańszego dostawcy, a co zrobi dostawca, żeby być odnalezionym przez Kowalskiego? Obniży cenę

A gdzie ma poszukać tej konkurencji jeśli państwo ma praktycznie zapewniony monopol na produkcję energii? To tak jak z Orlenem, cena paliw jest uwolniona, tylko, że musisz zaopatrywać się u Obajtka w Orlenie. Nie wspominając o tym, że większość ceny paliwa to podatki, akcyza i opłaty.

Przestań odurzać siebie i innych tymi ćpuńskimi omamami. Nie będzie lepiej dopóki złodzieje, pedofile i patologia nie znajdzie się w pace. Naprawdę, a nie w twojej wyobraźni.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

"Przestań odurzać siebie i

"Przestań odurzać siebie i innych tymi ćpuńskimi omamami"?

Pojechałeś, cietrzew.

A twoje omamy są jakie? Bitcoin? Że ktoś za ciebie coś zrobi i wsadzi złodziei, pedofili i patologię do paki? Kto?? Jak to właśnie złodzieje, patologia w polityce i pedofile rządzą? Na jakiś cud liczysz? Kto??? Bo ty na pewno nie.

Omamem jest wiara w ogóle w bitcoina, a ty się nim fascynujesz. To kto tu ma omamy?? Kto ma omamy, że od samego mędrkowania na takich forach coś się zmieni, czego ty siętak domagasz z oburzeniem?? Kto ma omamy, że w ogóle z bitcoina cokolwiek wyciągniesz do realnego świata, a wkładasz tam realne pieniądze, które tak właśnie znikają z rynku?

Wiesz, nie widziałem tu jakiegoś większego rozwinięcia tematu z twojej strony. Za to tony krytyki wszystkiego, co się da, ale bez żadnego realnego rozwiązania. Co "powinno" być, to wszyscy mniej więcej wiedzą. Tylko nikt jaskoś nie wie, co dalej zrobić. Podkreślam ZROBIĆ, a nie popierdolić sobie na forum, chwaląc się swoim IQ. I co zrobiłeś z tym swoim IQ? Jakiś sukcesik? Spektakularny, nie daj boże? Jakieś konstruktywne pomysły? Nie. Ciągle tak samo narzekasz na system, który nie pozwala ci rozwinąć skrzydeł. I co? I na tym się kończy to twoje IQ 175. Słaby wynik. Z takim IQ powinieneś dostać list z Mensy. Wysyłają od IQ 160. Nie dostałeś? Miałbyś gwarantowaną pracę. Bez powodów do narzekania.

Nie od dziś cię obserwuję i stwierdzam, że jesteś niezrealizowanym, rozgoryczonym  talentem. Świadczy o tym chociażby twoja dziwna dla mnie zazdrość o punkty. Wydają ci się niezasłużone wobec twojego mniemania o sobie. A ja mam je w nosie. Kumasz?

Żeby rozwiać twoje wątpliwości, co do tej rzekomej niesprawiedliwości powiem ci tylko raz, że moje IQ jest powyżej 190.

Nie nazywaj tego ćpuńskimi omamami, bo relatywnie rzadko pozwalam sobie na taką przyjemność i nie wiąże się z żadnymi omamami, ale pogłębioną medytacją świadomie sterowaną w tym kierunku. Chyba otarło ci się o uszka, że po "ziole" twoje czakramy dostają 300% mocy? Ale z tym trzeba jeszcze umieć coś zrobić.

A że nie kwalifikujesz się do grona prawdziwych geniuszy świadczy fakt, że jesteś tak zgorzkniały. Lotne umysły łatwo pomylić z dziecięcymi, które uwielbiają się bawić i wygłupiać, a rezerwę do życia czerpią właśnie z prawdziwego, głębokiego przekonania o swojej wartości, bez konieczności udowadniania tego komukolwiek, zbierania punktów na forach, itd. A na pewno nikomu nie zazdroszczą ich sukcesów, zwłaszcza tych wyimaginowanych w/g innych, czego po prostu ci inni zazdroszczą.

Ćpuńskie omamy...*biggrin**biggrin*  Nie wiedziała bida jak tu ugryźć, to w ton ćpania uderzyła...

Strony

Skomentuj