Izrael zamknął meczet Al-Aksa - istnieje realne ryzyko wybuchu kolejnej wojny

Kategorie: 

Foto: Andrew Shiva/Creative Commons
Dwa miesiące temu oficjalnie zakończyła się wojna między Izraelem a Strefą Gazy i ostatecznie doszło do zawieszenia broni. Niestety wiele wskazuje na to, że może dojść do kolejnego konfliktu zbrojnego, ponieważ władze Izraela powiadomiły właśnie o zamknięciu ważnego dla muzułmanów meczetu Al-Aksa, położonego w Jerozolimie.

 

Meczet Al-Aksa znajduje się na Wzgórzu Świątynnym i jest świętym miejscem zarówno dla Żydów jak i muzułmanów. Jednak w czwartek, obiekt został całkowicie zamknięty po raz pierwszy od wielu lat. W ostatnim czasie w tym regionie dochodziło do starć między Palestyńczykami a izraelskimi siłami bezpieczeństwa, natomiast wczoraj uzbrojony mężczyzna próbował zabić żydowskiego aktywistę, rabina Yehuda Glicka, strzelając do niego z broni palnej.

 

Niedługo potem siły antyterrorystyczne zjawiły się na miejscu i w wyniku strzelaniny napastnik zginął. W tym samym dniu, władze Izraela powiadomiły o całkowitym zamknięciu meczetu Al-Aksa ze względu bezpieczeństwa. Jednak prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas uznał decyzję jako wypowiedzenie wojny i wzywa muzułmanów do zemsty.

 

Urzędnicy islamskiej organizacji Hamas twierdzą, że Izrael celowo zamknął meczet i chce przejąć obiekt, dlatego "muzułmanie muszą go bronić". Niektórzy wskazują, że decyzja izraelskich władz nie jest dobra i sprowokuje jeszcze większe zamieszki. Nie można wykluczyć, że sytuacja doprowadzi do wybuchu kolejnej wojny.

 

W piątek pojawiła się informacja, że Sekretarz Stanu USA John Kerry wyraził zaniepokojenie w związku z sytuacją i wezwał aby władze otworzyły obiekt. Izrael jedynie częściowo otworzył meczet a dostęp do niego jest znacznie ograniczony - tłumaczy się to chęcią zachowania bezpieczeństwa.

 

 

Źródło: The Guardian

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

sadze ze ta mystyfikacja

sadze ze ta mystyfikacja zydowska siega jescze czsaow p.n.e  widac to po glebszej analzie ze bog ten plan dopracowal w szczegołch .. to ze liczby szczegolnie ich interpretacja są kluczem, ktory otwiera sejf wiedzy  boskiego poznania  . to ze jestesmy panami swego losu.. jest mitem .. jestesmy narzedzimi w rekch boga ..bog nie postrzega zemsty i naszej smierci jako cos strasznego co prubuje sie nam wpoic poprzez rózne kulty trupa  .. jestesmy tak dostrojeni ze wszechsiatem na ile nam na to pozwoli .....jesli  potrafimy sie sie zmienic na lepsze to tez  nasze szanse zanczaco rosną  w rozumieniu boga jestesmy dlugofalowa inwestycja  poznania samych siebie i pozania otaczjacej na materi..czy forma materi jest forma doskonla tego nie wiem  a nawet jesli bym wiedzial bog nie pozwoli mi na jej poznanie przed zmiana stanu skupienia.. obecne czasy sa po czesci tylko forma dzilan boskich reszta to odbicie lustrzane  naszych lekow, ktore tak pieczolowicie ,kazdy z nas ukrywa przed samym soba .  bog mowi do nas ... nie lekjcie sie .. slowa te mowia o poznaniu swojej swidomosci... swojej jak i naszych bliznich .to jest jedyny cel i metoda poznania.. biblia jest ODBICIEM naszych nadziei i lekow

Portret użytkownika CRUSADERS

Sprawa wyglada nastepujaco:

Sprawa wyglada nastepujaco: Razace zaniedbania w Wojsku Polskim, brak sprzetu, lotnictwo lata na drzwiach od stodoly.... Do tego brak rezerwy ktora mieszka obecnie w UK i innych krajache EU i jest tylko na papierze. Zmusiliscie mlodych do ucieczki z wlasnego kraju to go teraz broncie. Zalozcie helmy na leb politykom, komornikom, policjantom i ksiezom. Nie zapomnijcie odmowic modlitwy za ofiary pedofili. Sol ziemi polskiej czyli mlodzi w wieku produkcyjnym wypinaja posladki za zrobienie ich niewolnikami we wlasnym kraju i nie czuja sie winni obrony RP. Powstan z kolan Polsko...

Portret użytkownika jj

ojczyzna jest tam gdzie jest

ojczyzna jest tam gdzie jest twoje serce. czemu sie dziwic ze mlodzi nawiali? ze pieprza w czapke kraj cwaniakow, korupcji, lichwy i kumoterstwa? kto chce ginac za kawalek ziemi na ktorej mieszkajac tylko mogl pomarzyc zeby miec normalne zycie? 
pojecie ojczyzny niczym nie rozni sie od innych programow za ktore elity chca zebysmy umierali. jedni gina za Boga, inni za ziemie, jeszcze inni za kase-jeden ch....tak naprawde. co za roznica gdzie sie urodzilem albo wychowalem? jak popatrzysz z daleka to na tej niebieskiej kuli granice to tylko wymyslone bebzony.
ja tam wbijam w wojny i religie, polityke i patriotyzm, papieza i krolowa-mam doslownie bez kozery wszystkie te chore pomysly gleboko w dupie. 
chcesz zmienic swiat-badz dobry dzisiaj dla bliznich, tam gdzie teraz jestes, badz tym czego chcialbys sam doswiadczyc, nic wiecej nie trzeba zeby wszystko dookola naprawic.
zycie jest proste, nie trzeba komplikowac. a wojna bedzie wtedy jak tysiace ludzi w szarych uniformach bez chwili zastanowienia pojda strzelac do bliznich w imie wyzej wymienionych programow. a koledzy na gorze-jak to zwykle bywa, beda ogladac ten syf ze szklaneczka burbona. 
 

Portret użytkownika kimbur

Izrael będzie dążyć do

Izrael będzie dążyć do zburzenia tego meczetu aby postawić po raz kolejny świątynię Salomona. To oczywiście wiąże się z wojną, ale Izrael potrzebuje wojny, aby przejąć ziemie obiecane przez Pana, czyli ziemie od rzeki egipskiej po Eufrat. Ponieważ ziemie obiecane obejmują także terytoria Egiptu, Syrii i Libanu, wojna będzie potężna.
Na własne oczy widzimy spełnianie się proroctw - ale możemy też powiedzieć, że widzimy wypełnianie zadań związanych z potężnym planem, co niektórzy lubią nazywać teorią spiskową. Jednak jak świat światem, to właśnie teorie spiskowe okazywały się praktyką dziejącą się najpierw za naszymi plecami, a potem przed naszymi oczami.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"Świątynia Salomona" nie jest

"Świątynia Salomona" nie jest żydowską świątynią, lecz summeryjskim laboratorium, w którym stworzono pierwszych ludzi na 4 tysiąclecia p.n.e.
 Opisy tej "światyni" zostały zerżnięte i przetłumaczone na hebrajski z kamiennych tablic Mezopotami.
 Koczownicze ludy semickie, w tym hebrajskie przybyły do Mezopotami w 1000 lat po Potopie i asymilując się oraz poprzez intrygi dworskie dokonali dzieła zniszczenia tej cywilizacji. Ich księgi, jak również późniejsze egipskie zostały przetłumaczone przez ich pismaków tworząc podwalinę Biblii zaksięgowanej w papirusach na całym terenie byłej Mezopotami.
 Kamienne tablice Summerów tworzone były jako dzieła historyczne w trakcie odradzającej się ich przedpotopowej cywilizacji przez 1000 lat, by ulec zniszczeniu przez inny lud, który również się z tej katastrofy uratował - Semitów.
 Hebrajczycy nigdy nie mieli swojego państwa, jedynie pasożytnioczo tworzyli swoją narodowość poprzez zniszczenie cywilizacji, które wpadły w ich łapy... Taka huba na topoli...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj