Izrael zalegalizował żydowskie osady na Zachodnim Brzegu Jordanu

Kategorie: 

Givat Hatamar, Zachodni Brzeg Jordanu - źródło: Flickr/Ronan Shenhav/CC BY-NC 2.0

Izraelski parlament uchwalił kontrowersyjną ustawę, która legalizuje niemalże 4000 mieszkań wybudowanych dawniej wbrew prawu na okupowanej palestyńskiej ziemi  Zachodniego Brzegu Jordanu - były to w głównej mierze tereny wykupione i zabudowane przez Palestyńczyków. 

 

Zgodnie z ustawą, palestyńscy właściciele ziemi dostaną odszkodowanie pieniężne lub działkę w innym miejscu. Palestyński prezydent nazwał samą ustawę "jawną agresją przeciwko naszym ludziom". Prokurator generalny Izraela nazwał tę ustawę niekonstytucyjną i zapowiedział, że nie ma zamiaru bronić jej w Sądzie Najwyższym.

 

Wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy zbiega się z czasem wzrostu osadniczej aktywności Izraelitów, która trwa od wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Widząc skład jego administracji, przychylnie nastawionej do spraw jak i interesów Izraela, Tel-Awiw poczuł się ośmielony do wcielenia w życie planu stworzenia tysięcy nowych osad mieszkalnych.

 

Od 1967 roku, czyli od czasu okupacji przez Izrael ziem Zachodniego Brzegu Jordanu oraz Wschodniej Jerozolimy, powstało na tych terenach około 140 osad, w których w tym momencie żyje ponad 600 000 Żydów. Pomimo zaprzeczeń Tel-Awiwu, w świetle prawa międzynarodowego są to osady uznawane za stworzone nielegalnie.

 

Według informacji podawanych przez "Peace Now" na terenie Zachodniego Brzegu Jordanu istnieje również 97 placówek osadniczych, które wybudowano bez oficjalnego zezwolenia ze strony rządu Izraela.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika lipka

U nas urzędnik nie pozwoli

U nas urzędnik nie pozwoli postawić na swojej ziemi bez pozwolenia nawet budy na narzędzia a tam powstają całe osiedla. Dlaczego ten sam urzędnik u nas stosuje inne prawo niż tam? Bo my dla nich jesteśmy tacy palestyńczycy, których można wyrzucić z własnej ziemi, obiecać odszkodowanie i bujaj się naiwniaku wierzący w urzędnicze obiecanki.

Portret użytkownika BigStan

Żmijowe plemię zawsze robi co

Żmijowe plemię zawsze robi co chce, uważając się za najważniejszych na tym łez padole, zachowują się podobnie jak ISIS . Jednych i drugich powinno się zetrzeć w proch ( tych co nie szanują innych nacji ) aby był spokój w tamtym regionie jak też na reszcie świata .

Portret użytkownika inzynier magister

Te ziemie należą do Izraela,

Te ziemie należą do Izraela, dał im je Bóg Jahve ! Mogą robić co chcą i budować osiedla ! Inną sprawą jest to że panstwa islamskie jak saudyjczycy którzy mają biliardy dolarów na kontach i inne tego typu islamskie roponośne mafie nie chcą fundować osiedli dla biednej części islamistów ! Bogaczy saudyjskich i tym podobnych nie obchodzi bieda islamistów w Egipcie, Syrii i innych panstwach regionu ich obchodzi walka z Izraelem ! Panstwa ropponośne islamskie budują meczety w kalifacie eurokołchozników i wspierająrewolucję islamską by zniszczyć chrześcijan ! Niech Izrael buduje i ma w nosie całątą islamską antycywilizację chrześcijańską !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

 magister Tobie to już ta

 magister Tobie to już ta pustynna zaraza rozum odebrała? Palestyńczycy prędzej są tymi biblijnymi izraelitami niż to chazarskie robactwo przesiedlone na te tereny z Rosji i reszty świata. jakie oni mają prawa do tej ziemi? są tam dzięki holokaustowemu przekrętowi.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Cygi

Cały czas przy każdej okazji

Cały czas przy każdej okazji głosisz, żeby się modlić do Chrystusa, a tu nagle ogłaszasz, że "te ziemie należą do Izraela"?! Sam Chrystus nazwał ich jako "plemie żmijowe". Oni są tam nielegalnie, że nie wspomnę o ludobójstwie Palestyńczyków.

Przykro mi, ale od dzisiaj jesteś w moich oczach fałszywym hipokrytą.

Skomentuj