Izrael zagroził zbombardowaniem syryjskiego pałacu prezydenckiego i zabójstwem Assada

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Beshr Abdulhadi/CC BY 2.0

Minister Obrony Rosji stwierdził niedawno, że wojna domowa w Syrii "praktycznie dobiegła końca". Jednak sąsiadujące państwa nieprzychylne obecnej władzy w Damaszku mogą mieć odmienne zdanie. Na Zachodzie praktycznie nikt nie ma już wątpliwości, że prezydent Baszar Assad z pomocą Rosji wygrał tę wojnę, lecz Izraelowi nie podoba się fakt, że Iran stał się jeszcze bardziej aktywny na terenie Syrii.

 

Państwo żydowskie od początku było sceptyczne wobec rosyjskich tzw. stref bezpieczeństwa w Syrii, które ostatecznie miałyby doprowadzić do zakończenia wojny. Izrael oświadczył, że jeśli w regionie nie nastąpią "wyraźne zmiany" to zrobi wszystko, aby zaszkodzić amerykańsko-rosyjskiemu porozumieniu, dotyczącemu zawieszenia broni w południowo-zachodniej części Syrii. Jeden z urzędników powiedział nawet, że jeśli Iran będzie poszerzał swoje wpływy w regionie to Izrael zbombarduje pałac prezydencki w Damaszku i zabije prezydenta.

 

Na dzień dzisiejszy ani Rosja, ani Stany Zjednoczone nie robią nic, aby zadowolić izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. Ten powiedział ostatnio, że Iran planuje pozostać w Syrii i podobno buduje fabryki rakiet, aby zrealizować swoj groźby, tj. zniszczyć Izrael. Netanjahu powiedział, że nie zaakceptuje tego i zarezerwował sobie "prawo do obrony" przed Iranem.

 

Groźby wystosowane w kierunku Assada wynikają z kilku rzeczy. Przede wszystkim chodzi o sam fakt, że mimo wieloletniej wojny nie udało się obalić rządu w Damaszku. Zależało na tym Izraelowi, który angażował się w konflikt poprzez wsparcie udzielane dla islamistów oraz sporadyczne bombardowanie pozycji wojsk rządowych. Kolejna kwestia dotyczy powstających irańskich fabryk do produkcji rakiet - jedna z nich powstała w muhafazie Hama, około 15 kilometrów od rosyjskiej bazy wojskowej, przeznaczonej dla systemu rakietowego S-400. [link] To sugeruje, że irańska ekspansja w Syrii otrzymała ciche przyzwolenie Rosji. Pytanie brzmi - co zrobi Izrael?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Mam nadzieję że doczekam

Mam nadzieję że doczekam czasu, gdy opcja pro wojenna w izraelu dostanie po swych brudnych łapach, bo jak by nie patrzeć, te śmierdziele stoją za większością zadym na tym łez padole, ich bezczelność jest jeszcze większa bo że swoich ofiar robią dojne krowy dla mamony ( 2 wś ) i tylko czekać gdy ogłoszą że Eskimosi też brali czynny udział w holozabawie i należy im się gigantyczne odszkodowanie, bo iluż to się pejsatków nie narodziło . . .

Portret użytkownika Medium

Proszę mi wyjaśnić, dlaczego

Proszę mi wyjaśnić, dlaczego na planie prawa cywilnego groźby wobec dóbr osobistych oraz bezpieczeństwa drugiego człowieka są karalne, a w polityce międzynarodowej można sobie używać, jak Izraelici wobec Asada. 
 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Oby im się udało. Nie można

Oby im się udało. Nie można dopuścić, żeby rządziły siły nie sprzyjające nam, zachodniej cywilzacji i oddawać pola RoSSji. Niestety zbyt silna pozycja RoSSji w regionie zagrozi również ostatecznie i Polsce. Nie chcemy chyba ostatecznie stać się druga Białorusią? Smile No chyba, że komuś na tym zależy...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Syria na nikogo nie napada i

Syria na nikogo nie napada i nikomu krzywdy nie robi trollu. Odmiana islamu w Syrii żyje w zgodzie ze swoimi chrześcijańskimi sąsiadami. Natomiast israhell to bandyta, który do tej pory panoszył się na Bliskim Wschodzie tylko dzięki uSSmanom, co powoli zaczyna się kończyć i stąd kwiki żydków, uSSmańców i ich trolli. Ciekawe, że naprawdę mordercze odłamy islamu, jak np. odłam wahabicki funkcjonujący w reżimie SSaudów nie są atakowane przez żydostwo i uSSmańskiego zbira? Ataki w europie trollu są dokonywane przez ekstremistów islamskich wywodzących sie właśnie z takich odłamów jak wahabizm i sponsorowanych przez min. reżim SSaudów czy bandycką uSSmanię.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj