Izrael zagroził prewencyjnym atakiem na Iran

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w niedzielę w CBS News, że Iran jest coraz bliżej do zdobycia własnej broni jądrowej i zbliża się do krawędzi czerwonej linii. Zapowiedział również, że jego kraj może dokonać ataku prewencyjnego na Iran nawet jeśli miałoby się to odbyć bez pomocy Stanów Zjednoczonych.

 

W ostatnim czasie pojawiły się wątpliwości co do tego, czy nowy prezydent Iranu będzie kontynuował program nuklearny czy też zatrzyma go w zamian za zniesienie sankcji. Może się również okazać, że zamieszanie jest celowe aby zyskać na czasie. Premier Benjamin Netanjahu powiedział, że nowy prezydent Iranu Hassan Rouhani krytykował swojego poprzednika, Mahmuda Ahmadineżada za bycie wilkiem w wilczej skórze. Natomiast jego strategią jest bycie wilkiem w owczej skórze, czyli jak to powiedział Netanjahu: "Budowanie bomby z uśmiechem".

 

Co więcej, według premiera Izraela, Teheran buduje szybsze wirówki co spowoduje przekroczenie czerwonej linii już w ciągu kilku tygodni. Sankcje nałożone na Iran podobno nic nie zdziałały a opcją najbardziej braną pod uwagę jest prewencyjny atak, aby uniemożliwić Iranowi osiągnięcie swojego celu. Ponadto, Netanjahu zapowiedział że jeśli Iran przekroczy czerwoną linię to jego kraj jest w stanie działać samodzielnie i nie będzie czekał na pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych.

"Nasze zegary tykają w innym tempie. Jesteśmy bliżej (Iranu) niż Stany Zjednoczone. Jesteśmy bardziej narażeni. W związku z tym musimy zająć się tą kwestią by powstrzymać Iran, być może zanim zrobią to Stany Zjednoczone" - powiedział Benjamin Netanjahu.

Izrael nawet określił kiedy dokładnie czerwona linia zostanie przekroczona. Iran podobno posiada obecnie 190 kg. 20% wzbogaconego uranu, natomiast 250 kg. będzie uznawane za przekroczenie linii. Dla porównania, 6-8 miesięcy temu Iran był w posiadaniu około 110 kg.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika Adam88

  Drogi premierze B.

 
Drogi premierze B. Netanyahu !
A gdzie jest granica czerwonej linii w sprawie polskiego zakazu uboju rytualnego panie Netanyahu?, bo rabin Szudrich się nieźle zirytował, hmm... nie telefonował do pana?no i jakie ewentualne sankcje dostanie mój kraj, bo nie wiem z czego robić zapasy. Myśle, że jednak da się do odkręcić, prezydent może jeszcze zawetować, ale mogę się mylić Sad
PS: Mam nadzieję, żadnego ataku prewencyjnego nie planujecie na nasze ubojnie, to już była by przesada.
Pozdrawiam!
 

Portret użytkownika Zenek

Pewnie złośliwie wyjadą

Pewnie złośliwie wyjadą pozbawiąjąc Polaków "głowy" jaka nimi w czasie tych globalnych kryzysów tak "mądrze" kieruje, że już wiekszości tylko "szczaw i mirabelki" robią nadzieję na do kolejnego dnia dozycie. Bo ani pracy, ani oszczedności ani emerytury. Wszystko przez nich, tych męęędrców,  rozkradzione.

Portret użytkownika black.serpent

Może ten naród faktycznie

Może ten naród faktycznie jest narodem wybranym... został wybrany jako jedyny, który przed "odrodzeniem ziemi" musi zwyczajnie odparować. Dla mnie osobiście to nie naród tylko ścierwo, które na dzień dobry należy częstować napalmem. To jest rak tej ziemi, który przyczłapał z pustyni. I nie mówię tutaj o wszystkich żydach, bo żyd żydowi nie jest równy, mówię tutaj o tych (niestety chyba jednak większości) wypaczonych moralnie miernotach z wpojonymi chorymi ideałami, dla których drugi człowiek innej nacji/wyznania jest wart mniej niż ekskrement. Jeżeli ktoś ma wciąż wątpliwości i razi go mój styl wypowiedzi to niech poczyta cytaty kilku rabinów i pozostałej "śmietanki intelektualnej" pustynnego bractwa posłusznych bożych synków z syndromem megalomanii.

Strony

Skomentuj