Izrael zagroził kolejną wielką wojną w Strefie Gazy

Kategorie: 

Źródło: Master Sgt. Kevin J. Gruenwald/US Air Force

W ostatnim czasie wyraźnie wzrosło napięcie między Izraelem a Strefą Gazy. 14 lipca, IDF przeprowadził zakrojoną na szeroką skalę operację militarną, największą od 2014 roku, w odpowiedzi na ataki ruchu zbrojnego Hamas. Natomiast w piątek, Izrael dokonał intensywnych bombardowań w palestyńskiej enklawie i zagroził niszczycielską wojną.

 

Już od kilku miesięcy, na granicy Strefy Gazy z Izraelem trwają protesty w ramach tzw. Wielkiego Marszu Powrotu. Palestyńczycy domagają się, aby Izrael pozwolił im wrócić do swoich domów, które znajdują się na ziemiach, z których zostali wygnani w 1948 roku. Izraelscy żołnierze bardzo często strzelają do Palestyńczyków, którzy zbliżają się do bariery granicznej, co wzbudza wśród protestujących uzasadniony gniew.

 

Demonstracjom towarzyszą coraz częstsze ataki. Ze Strefy Gazy masowo wypuszczane są płonące balony i latawce, które spadają na pola uprawne w południowej części Izraela. Ta specyficzna forma nalotu doprowadziła do kilkuset pożarów, w wyniku których spłonęło ponad 6 tysięcy akrów ziemi. Do tego organizacja Hamas przeprowadza ataki rakietowe, choć w większości są one nieskuteczne.

W piątek, Minister Obrony Awigdor Lieberman zapowiedział, że jeśli nic w tej kwestii się nie zmieni to Izrael przeprowadzi operację militarną, która będzie o wiele bardziej bolesna od tej z 2014 roku, kiedy to zginęło ponad 2,1 tysiąca Palestyńczyków, a ponad 10 tysięcy zostało rannych, nie wspominając już o ogromnych zniszczeniach. W zeszłym tygodniu, Izrael przeprowadził manewry wojskowe, na których symulowano inwazję lądową na Strefę Gazy. Wygląda na to, że były to ćwiczenia przygotowujące żołnierzy do zbliżającej się wojny.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

I wszystko układa się w

I wszystko układa się w logiczną całość, elity już zadecydowały że należy zaorać izrael przy pomocy Iranu. Martwi mnie tylko że Polsce to na dobre nie wyjdzie bo całe to izraelskie, chazarskie robactwo do nas przypełźnie, tym razem na wielką skalę i zostanie przywitane chlebem i solą przez zdradziecki syjonistyczno-masoński NIErząd. Nie są to jakieś proroctwa nawiedzonych żydowskich geopolityków tylko długoterminowy plan, bo "ichnia" ziemia obiecana to tak naprawdę tereny Rzeczpospolitej czyli Wielkiej Miodem i Mlekiem Płynącej Lechii.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Atylla

Tak ma jakas zadyma byc 27

Tak ma jakas zadyma byc 27 -28  , muzulmanie moga zaatakowac zydow ,maja przygotowana ponoc 100tys armie Iran sie wygadal ,tylko czekaja na zaczepke ze strony zydow taka powazna i eskalacja konfliktu gotowa. .

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO

TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....

Portret użytkownika Mojeimię44

Lepiej żeby ten Izrael trwał

Lepiej żeby ten Izrael trwał i zabrał wszystkich z tego koczowniczego plemienia do siebie inaczej znowu ta zaraza zdominuje Polskę i obudzimy się w Polin. Nigdy więcej Polin nigdy więcej państwa Izrael w Polsce z ich gminami żydowskimi i państwie w państwie. Angelus chłopaku zastanow się o co prosisz. przeciez to oczywiste, że jeśli Izrael pograzy się w wojnie oni zaczną wracać do Polski. Chyba żeby tak nagle zbombardowac ich żeby nikt nie przetrwał jednak to mało prawdopodobne. Mało masz ich w Polsce? Chcesz wiecej po....bów typu Michnik który wpier.....ala sie w Polską politykę nieukrywając, że jest żydem jednocześnie prowadząc polskojęzyczną gazetę manipulującą masami? Precz z polskojęzycznymi żydami którzy nigdy nie powiedzą o sobie, że są Polakami bo to tak jakby przyznali się że są gojami. Precz do Izraela.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Tak wiele mówi się o potędze

Tak wiele mówi się o potędze militarnej Israela.Armia tego kraju terrorysty to tchórze.Tchórze wzorem UPA ,których stać jedynie na walkę z bezbronnymi,kobitami ,dziećmi,starcami.Inna sprawa ,że elita polityczna Israela to mafijne czubki.To ,że Trump chce wysyłać amerykańskie befsztyki w obronie Israela to zrozumiałe .Trump jest zbyt mocno zarażony czubizmem israelskim.

Inna sprawa ,że zbliża się nieuchronnie koniec tego państwa stworzonego mitem.

Portret użytkownika jaceks77

"stać jedynie na walkę z

"stać jedynie na walkę z bezbronnymi,kobitami ,dziećmi,starcami".

A gdzie są mężczyźni aby bronić tych kobiet, dzieci i starców. Jak wszystkie araby podkuliły ogony i do europy, mordować i gwałcić europejskie kobiety. Ja tam ich nie żałuję. Izrael się nie pitoli jak UE.

Portret użytkownika Taki

Te pejsate mordy zrobia na

Te pejsate mordy zrobia na Bliskim wschodzie ..Wojne...i przyjada do  POLSKI na razie na ..SLASK.

juz Nie POLSKA wladza zaczyna ...Wyceniac..ziemie i nieruchomosci Zens Monza bylo oddac to Co IM sie ..Podobno...Nalezy ????????!!!!

juz Jest  przygotowywany Atak na Polakow..bronia..

Psychotroniczna...

wygadal sie jakis....General.....hamerykanski...

ma to nastapic juz w najblizszej przyszlosci....POLACY badzcie czujni zeby za wczasu uwolnic sie od TEGO Wrzoda.!!!!!

Portret użytkownika inzynier magister

Prezydent USA odpowiedział na

Prezydent USA odpowiedział na Twitterze na słowa Hasana Rouhaniego. Wcześniej, jak podała irańska agencja prasowa, prezydent Iranu komentował stosunki jego kraju ze Stanami Zjednoczonymi.Zgodnie z doniesieniami irańskiej agencji, Rouhani miał stwierdzić, że pokój z Iranem to matka wszelkiego pokoju, zaś wojna z Iranem stanowi matkę wszystkich wojen, a USA powinny to zrozumieć i przestać grozić Iranowi, gdyż mogą tego pożałować.W odpowiedzi na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych zasugerował Rouhaniemu, aby ten już przenigdy nie groził USA, gdyż poniesie tego konsekwencje, jakie dotąd poniosło niewielu. Donald Trump wyjaśnił ponadto prezydentowi Iranu, że Stany Zjednoczone nie są już krajem, który znosi jego „obłąkane słowa o przemocy i śmierci”. http://www.pch24.pl/grozby-wobec-usa-i-ich-konsekwencje--donald-trump-odpowiada-prezydentowi-iranu,61762,i.html#ixzz5M4xY8yr0

Dobrze mówi Trump, dość już tej uległości wobec islamu i ich planów zajęcia całego świata oraz mordowania chrześcijan ! Brawo Trump !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika peterek68

Ty chory psychopato, powinni

Ty chory psychopato, powinni cie zbanowac na wieki wiekow, juz ci mozg powykrecalo od tych rozancow. Zmow koronke za trampka, przywodce najwiekszych mordercow w histori i jedna za swoj zamulony rozumek. Czesto cie plusowalem ale teraz to juz sam za siebie nie mozesz. Prowokator!!!

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie znasz mechanizmów

Nie znasz mechanizmów rządzących konfliktami na Bliskim Wschodzie... W ogóle nie zauważasz, że USrael sieje na Bliskim Wschodzie bandytyzm w imię interesów Izraela i Saudów, oraz dla własnych korzyści, a nie po to by walczyć tam o jakąś zakichaną zeszmaconą zachodnią pseudo wolność, czy walczyć z wyimaginowanym terroryzmem... Zgodnie z definicją słowa TERRORYZM, jedyni terroryści w tym regionie, to oni sami, oraz Izrael i ci, których oba te terrorystyczne kraje stworzyły (np.ISIS)... W ogóle nie zauważasz że Islam ma wiele odmian, a Szyici, Sunnici czy Alawici zupełnie inaczej traktują Islam... Jedni jak po prostu religię, inni jak doktrynę, w tym polityczną i wojenną... To wszystko ma wpływ na to co tam się dzieje... To czy ktoś tam jest dumnym Persem jak Irańczycy, Alawitą jak Asad, czy Arabem wyznającym na przykład Wahabizm, jak Saudowie, ma tam ogromne znaczenie...
To nie jest tak, że Ty sobie na Twitterze przeczytasz słowną utarczkę dwóch przywódców i już sobie trafnie wywnioskujesz, kto jest tym dobrym, a kto tym złym.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Mojeimię44

No tak pozwólmy USA na

No tak pozwólmy USA na wszystko. Na każdą wojnę jaką sobie wymarzą. Pozwólmy im podbijać kraje arabskie a migracji ludów na pewno nie będzie. A tak poważnie. Człowieku to własnie wojny wywołane przez USA są powodem migracji ludów. Nie dość że Europa ma problemy z migrantami z Syrii, Afganistanu, Iraku to teraz jeszcze ma mieć problem z imigrantami z Persi? Nie w te twarze plujesz co trzeba. Ameryce chodzi głównie o ropę i inne minerały a ludźmi z podbitych państw się wcale nie przejmują. Wiedzą, że od bliskiego wschodu dzieli ich ocean i nie będą ludzie migrować do nich natomiast Europa jest bezradna. Reżimy w krajach arabskich zapewniały im stabilność i nie było takich ruchów ludnosci jak teraz. Tam gdzie jest wojna zawsze są imigranci więc jak wybuchnie wojna w Iranie kolejne miliony storpedują Europę i granice nic w tym nie pomogą. Trzymaj Boże z daleka amerykańskich psychopatow gotowych podpalić cały świat od tego biednego kraju jakim jest Iran bo Europa już nigdy nie będzie miała szansy na normalizację. Zresztą już dziś nie wiem czy ta normalizacja będzie jeszcze możliwa.

Strony

Skomentuj