Izrael zagroził kolejną wielką wojną w Strefie Gazy

Kategorie: 

Źródło: Master Sgt. Kevin J. Gruenwald/US Air Force

W ostatnim czasie wyraźnie wzrosło napięcie między Izraelem a Strefą Gazy. 14 lipca, IDF przeprowadził zakrojoną na szeroką skalę operację militarną, największą od 2014 roku, w odpowiedzi na ataki ruchu zbrojnego Hamas. Natomiast w piątek, Izrael dokonał intensywnych bombardowań w palestyńskiej enklawie i zagroził niszczycielską wojną.

 

Już od kilku miesięcy, na granicy Strefy Gazy z Izraelem trwają protesty w ramach tzw. Wielkiego Marszu Powrotu. Palestyńczycy domagają się, aby Izrael pozwolił im wrócić do swoich domów, które znajdują się na ziemiach, z których zostali wygnani w 1948 roku. Izraelscy żołnierze bardzo często strzelają do Palestyńczyków, którzy zbliżają się do bariery granicznej, co wzbudza wśród protestujących uzasadniony gniew.

 

Demonstracjom towarzyszą coraz częstsze ataki. Ze Strefy Gazy masowo wypuszczane są płonące balony i latawce, które spadają na pola uprawne w południowej części Izraela. Ta specyficzna forma nalotu doprowadziła do kilkuset pożarów, w wyniku których spłonęło ponad 6 tysięcy akrów ziemi. Do tego organizacja Hamas przeprowadza ataki rakietowe, choć w większości są one nieskuteczne.

W piątek, Minister Obrony Awigdor Lieberman zapowiedział, że jeśli nic w tej kwestii się nie zmieni to Izrael przeprowadzi operację militarną, która będzie o wiele bardziej bolesna od tej z 2014 roku, kiedy to zginęło ponad 2,1 tysiąca Palestyńczyków, a ponad 10 tysięcy zostało rannych, nie wspominając już o ogromnych zniszczeniach. W zeszłym tygodniu, Izrael przeprowadził manewry wojskowe, na których symulowano inwazję lądową na Strefę Gazy. Wygląda na to, że były to ćwiczenia przygotowujące żołnierzy do zbliżającej się wojny.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

I wszystko układa się w

I wszystko układa się w logiczną całość, elity już zadecydowały że należy zaorać izrael przy pomocy Iranu. Martwi mnie tylko że Polsce to na dobre nie wyjdzie bo całe to izraelskie, chazarskie robactwo do nas przypełźnie, tym razem na wielką skalę i zostanie przywitane chlebem i solą przez zdradziecki syjonistyczno-masoński NIErząd. Nie są to jakieś proroctwa nawiedzonych żydowskich geopolityków tylko długoterminowy plan, bo "ichnia" ziemia obiecana to tak naprawdę tereny Rzeczpospolitej czyli Wielkiej Miodem i Mlekiem Płynącej Lechii.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Atylla

Tak ma jakas zadyma byc 27

Tak ma jakas zadyma byc 27 -28  , muzulmanie moga zaatakowac zydow ,maja przygotowana ponoc 100tys armie Iran sie wygadal ,tylko czekaja na zaczepke ze strony zydow taka powazna i eskalacja konfliktu gotowa. .

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO

TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....TO JUŻ KONIEC IZRAELA.... TO JUŻ KONIEC IZRAELA....

Portret użytkownika Mojeimię44

Lepiej żeby ten Izrael trwał

Lepiej żeby ten Izrael trwał i zabrał wszystkich z tego koczowniczego plemienia do siebie inaczej znowu ta zaraza zdominuje Polskę i obudzimy się w Polin. Nigdy więcej Polin nigdy więcej państwa Izrael w Polsce z ich gminami żydowskimi i państwie w państwie. Angelus chłopaku zastanow się o co prosisz. przeciez to oczywiste, że jeśli Izrael pograzy się w wojnie oni zaczną wracać do Polski. Chyba żeby tak nagle zbombardowac ich żeby nikt nie przetrwał jednak to mało prawdopodobne. Mało masz ich w Polsce? Chcesz wiecej po....bów typu Michnik który wpier.....ala sie w Polską politykę nieukrywając, że jest żydem jednocześnie prowadząc polskojęzyczną gazetę manipulującą masami? Precz z polskojęzycznymi żydami którzy nigdy nie powiedzą o sobie, że są Polakami bo to tak jakby przyznali się że są gojami. Precz do Izraela.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Tak wiele mówi się o potędze

Tak wiele mówi się o potędze militarnej Israela.Armia tego kraju terrorysty to tchórze.Tchórze wzorem UPA ,których stać jedynie na walkę z bezbronnymi,kobitami ,dziećmi,starcami.Inna sprawa ,że elita polityczna Israela to mafijne czubki.To ,że Trump chce wysyłać amerykańskie befsztyki w obronie Israela to zrozumiałe .Trump jest zbyt mocno zarażony czubizmem israelskim.

Inna sprawa ,że zbliża się nieuchronnie koniec tego państwa stworzonego mitem.

Portret użytkownika jaceks77

"stać jedynie na walkę z

"stać jedynie na walkę z bezbronnymi,kobitami ,dziećmi,starcami".

A gdzie są mężczyźni aby bronić tych kobiet, dzieci i starców. Jak wszystkie araby podkuliły ogony i do europy, mordować i gwałcić europejskie kobiety. Ja tam ich nie żałuję. Izrael się nie pitoli jak UE.

Portret użytkownika Taki

Te pejsate mordy zrobia na

Te pejsate mordy zrobia na Bliskim wschodzie ..Wojne...i przyjada do  POLSKI na razie na ..SLASK.

juz Nie POLSKA wladza zaczyna ...Wyceniac..ziemie i nieruchomosci Zens Monza bylo oddac to Co IM sie ..Podobno...Nalezy ????????!!!!

juz Jest  przygotowywany Atak na Polakow..bronia..

Psychotroniczna...

wygadal sie jakis....General.....hamerykanski...

ma to nastapic juz w najblizszej przyszlosci....POLACY badzcie czujni zeby za wczasu uwolnic sie od TEGO Wrzoda.!!!!!

Strony

Skomentuj