Izrael zaatakował obiekty wojskowe należące do syryjskiej armii

Kategorie: 

Źródło: Master Sgt. Kevin J. Gruenwald/US Air Force
Ugrupowanie zbrojne Islamski Dżihad dokonało w czwartek ataku rakietowego na pozycje izraelskich wojsk na Wzgórzach Golan. Cztery pociski zostały wystrzelone z terytorium Syrii. W ten sam dzień, izraelskie lotnictwo i artyleria dokonały odwetu, lecz celem ataku były obiekty wojskowe syryjskich sił zbrojnych.

 

Izrael oskarżył Islamski Dżihad o agresję i dodał, że organizacja otrzymuje rozkazy i wsparcie finansowe od Iranu. Niedługo potem Siły Obronne Izraela (IDF) dokonały ataku odwetowego, bombardując w Syrii obiekty wojskowe i opublikowano standardową wiadomość: "Władze Syrii są odpowiedzialne za to co dzieje się na terytorium jej kraju". 

 

Według izraelskich wojskowych, trafiono między innymi w macierze antenowe i fabryki broni. Brytyjskie Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że wielu żołnierzy zostało zabitych i rannych, ale syryjskie media utrzymują że nikomu nic się nie stało.

 

Skoro IDF postanowiło zbombardować syryjskie obiekty wojskowe, choć to organizacja Islamski Dżihad jest oskarżana o agresję, można podejrzewać że Izrael ma jakiś związek z tymi terrorystami. Można spekulować że atak rakietowy był jedynie operacją fałszywej flagi aby usprawiedliwić kolejne uderzenie na armię Syrii i wspomóc tamtejszych rebeliantów.

 

Przypomnijmy skąd wzięła się niechęć Izraela do Syrii. W 1967 roku podczas wojny sześciodniowej, państwo żydowskie zdobyło Wzgórza Golan. Syria i Liban roszczą sobie prawa do tego terenu. Wiadomo również, że Syria jest sojusznikiem głównych wrogów Izraela - libańskiej szyickiej organizacji Hezbollah oraz Iranu. W 2013 roku pojawiła się informacja, że Syria, Iran, Hezbollah i Dowództwo Generalne Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (PFLP-GC) planują inwazję na Wzgórza Golan.

 

 

Źródło: http://www.timesofisrael.com/israel-shells-positions-on-syrian-golan-after-rocket-attack/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Biedna Syria. Zmiany w ich

Biedna Syria. Zmiany w ich kraju są czysto demokratyczne. Czyli wszyscy lejemy ten kraj bo jeszcze się żydom nie podporządkował. Za nic współczucia dla ludzi w tym karaju. Owszem wpuszczanie imigracji do krajów europejskich jest jakimś aktem łaski. Ale chwila. Czy my nie powinniśmy im pomóc tam na miejscu żeby nie musieli wyjeżdżać? Czyli poprostu dać spokuj już Assadowi i cywilom. Do tej pory chociaż nie za bogato to był tam pokój a kraj był bardzo otwarty na inne kraje. Dziś jest zamiknięty, odcięty i niszczony. Europa do tego razem ze stanami przykłada wielką rękę więc "kto chmury sieje burze będzie zbierał". To wszystko się zemści ale na cywilach. A powinno raz w końcu na politykach którzy sami te wojny dla swoich interesów rozkręcają.
Dziś miało podobno dojść do zamachu w pociągu we Francji. Nagle jednak znalazło się 4 żołnierzy amerykańskich i uratowało pociąg przed totalną destrukcją. Chłopak mający strzelać stwierdził, że sam znalazł tą broń. Moim zdaniem tak było a na dodatek zaprogramowało CIA go do tego i samo mu broń podłożyło. Być może też sam muzułmanin był podłożony bo mu za to zapłacono. W nic mediom już nie wierze. To jest moim zdaniem reżyserka żeby zastraszyć społeczeństwo i powoli zaczynać wojny między islamisatmi a europejczykami a o to chodzi świniom przy korycie.

Skomentuj