Izrael z powodzeniem testuje system laserowy Iron Beam

Kategorie: 

Źródło: tg

Na filmie opublikowanym przez izraelskie Ministerstwo Obrony system laserowy przechwytuje pocisk, pocisk moździerzowy i dron. Klip reklamowy został nakręcony na pustyni Negev w południowym Izraelu w marcu tego roku. System ten jest rozwijany pod nazwą „Iron Beam” przez firmę Rafael Advanced Defense Systems, znaną z nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie systemów przeciwlotniczych, w tym słynnej „Iron Dome”.

Naziemny laserowy system obrony przeciwlotniczej, zwany Iron Beam, nie ma zastępować Iron Dome ani innych izraelskich systemów obrony powietrznej (system rakiet przeciwlotniczych David's Sling lub mobilny system obrony powietrznej Spyder), ale je uzupełnij. Jego misją jest niszczenie małych pocisków i moździerzy, pozostawiając większe cele na bardziej niezawodne (i droższe w użyciu - każdy pocisk kosztuje, w przeciwieństwie do wiązki laserowej, która zużywa tylko energię) baterii rakietowych.

 

Według szefa departamentu badań i rozwoju izraelskiego ministerstwa obrony generała brygady Yaniv Rotem, testy przeprowadzono w „trudnych” warunkach, tj. odległość do celów, ograniczony czas i noc.

„Korzystanie z lasera zmienia zasady gry. Technologia jest łatwa w obsłudze i okazuje się opłacalna” – powiedział.

Izrael nie ujawnia parametrów technicznych systemu Iron Beam (na przykład moc lasera), ale zauważa, że jego moc okazała się nawet wyższa niż projektowano. Jednocześnie odnotowuje się również wady systemu laserowego. Jest on nieefektywny w warunkach słabej widoczności czy dużego zachmurzenia. Dlatego planowane jest zainstalowanie podobnego lasera na samolocie, który będzie w powietrzu nad chmurami. Według przedstawicieli izraelskiego Ministerstwa Obrony może to potrwać kilka lat zanim to nastąpi.

 

Podczas zeszłorocznej jedenastodniowej wojny grupy terrorystyczne w Strefie Gazy wystrzeliły na Izrael ponad 4 tys. pocisków i rakiet. Przeciwko tym i innym zagrożeniom Izrael używa wielowarstwowego systemu obrony powietrznej składającego się z żelaznej kopuły krótkiego zasięgu, Davida Slinga średniego zasięgu oraz systemów Arrow i Patriot dalekiego zasięgu. Pojawienie się systemu laserowego Iron Beam umożliwi odpieranie ataków nie tylko rakietami, ale także mniejszymi celami, takimi jak pociski artyleryjskie i miny moździerzowe. Ministerstwo Obrony Izraela twierdzi również, że Iron Beam będzie w stanie zestrzelić drony i pociski przeciwpancerne.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Jedni ocipieli na punkcie

Jedni ocipieli na punkcie Ukrainy a drudzy tylko na żydów patrzą ... a co nas słowian krzewicieli cywilizacji na tutejszych ziemiach obchodzi jakaś zbieranina pasterzy kóz z pustyni ? Samo słowo "żyd" na negatywne znaczenie w każdym języku świata i tyle mnie oni obchodzą ,szczególnie że gdyby się w europie nie zalęgli to i pewnie II wojny światowej by nie było , podobnie jak i komunizmu bolszewickiego . Żydzi - "naród wybrany" - chyba tylko do tego by się rozleźć po świecie i niszczyć rdzenne tam narody od środka.

Portret użytkownika px2195

Od języka Żydów (głównie

Od języka Żydów (głównie Biblijny lashon ha kodesh, yidysz nie popieram ani ladino) pochodzi tak wiele elementów współczesnych, co najmniej korelacje silne w 2 językach, pozornie, „paradoksalnie”, przeciwstawnych: pol., ang. : Kaja = Chayah = żyć = na haju, high [life], też ang. «hi» - cześć; niechaj ≈ nichye (n- jako prefiks czasu perfect podobnie jak -n, t- czy -t....); daber ≈ dobrze (dosł.: słowo, rzecz, obiekt itp.), bajtel (typowo polskie!! dzieciak) = HABAIT+EL `domu pan` , zgodne również z przyjętą Konkordancją Stronga!! . Litery B i W są w skrócie wymienne np. ABBA=AVINU MALKEINU, co powoduje różne ciekawe zjawiska. Hebr. LEB = serce ang. Life ≈ pol. Lew (tzn. z pokolenia Judy, Lewici - kpł. lewickie..., skąd Lew-insky od Clintona itp.; ale też ciekawe troszeczkę co do orląt we Lwowie...) – a – łeb ≈ lub(ić) [wyraża jedność filoz. kognitywistyczna umysłu ze sercem]. Hebr. Alion (bo po ang. a lion to zwierz lew) to jedno z imion Elohay. Specyficzne pochodzenie kluczowych słów: hebrajska RUACH = pol. DUCH ≈ pol. RUCH („filoz.” Żydów: powietrza – co też przejęło, ale b. często nieprawidłowo – mieszane, takie hybrydzie chrześcijaństwo...). Krakowski «Wawel» ≈ starożytna wieża «Babel» (wspomniana zasada wymienności „b” względem „w” (ale to jest jednak inna litera niż wav stosowana z kolei jako typowa koniunkcja językowa). Hebrajskie «gibborim» (rodzaj jakiś z dawnych olbrzymów) – polskie «gbur». Hebr. b. częste słowo omar (mówić, ale Konkordancja ma tutaj subtelności) – amory(ci) pradawne hybrydzie nacje. Chava = Ewa, kilka popularnych imion w PL w zasadzie w postaci praktycznie niezmienionej. Yasad – prawie to samo co sadzić !!!! Żyd. GAN = ogród – pol. ganek. Polskie „dotąd” – żydowskie OD. Hebr. Katon – pol. „mały” ≈≈ angielskie kitten, zdrobnienie od kota – kociątko jest małe, niewielkie. Shalom.

Portret użytkownika Q

Chyba masz inne

Chyba masz inne oprogramowanie w głowie , bo moje nijak tu podobieństw językowych nie dostrzega. W naszym języku są zapożyczenia ale z języków naszych europejskich sąsiadów czyli rosjan , czechów , brytyjczyków czy francuzów a nawet hiszpanów i niemców. Tak czy owak nie wiem co konkretnie chciałeś przez to powiedzieć .. poza "obroną" żydów . Nasz język jest i tak bardzo bogaty w słownictwo i bez tych wszystkich naleciałości. 

Portret użytkownika px2195

Chodzi gł. o logikę, „drzewo

Chodzi gł. o logikę, „drzewo Porfiriusza” takie :: hebr. chava – życie hebr. ahava - miłość. Miłość daje życie, w językach typu sanskryt, polski, lehicki – nic takiego nie doświadczamy. Polsko-typowe języki, słowiański tego nie mają. Polski jest nielogiczny, ma nawet nieprawidłowe podwójne zaprzeczenie: nic robić znaczy nic nie robić. Od kategorii logicznych – czegoś znacznie więcej niż semantyka pragmatyczna – zależy NLP i morale ogółu społeczeństwa. Jakie są, każdy widzi. Tylko Żydzi nauczyli się prawdziwej mądrości –> i rodzinności, wtedy kiedy Scytopolanie nadal czczą remfana to Żydzi zaczynają Jezusa poznawać, tego oryginalnego, wręcz nawet spełniającego predykaty logistyki formalnej w Tanakh. A Polacy nie poznali Zbawcy albo raczej odrzucili - więc karą za te grzechy stała się paranoja i brak własnego języka – narodowe paradoksalnie wynarodowienie (===alogika językowa) , teza Mikołaja Reja to była wyłącznie sublimacja konfliktów.

Portret użytkownika Q

Ja to widzę inaczej .. sądząc

Ja to widzę inaczej .. sądząc po braku logiki w Twoich tu wypowiedziach to Ty nie umiesz się posługiwać językiem polskim. No ale do tego trzeba być Polakiem. A żyd - żydem pozostanie i tylko żydem , jak było za czasów faraonów tak i teraz. I choćbyś nie wiem jak się wysilał to nic tego faktu nie zmieni ani żydom "splendoru" nie przyniesie.

Portret użytkownika inzynier magister

seryjny samobójca zaatakoweał

seryjny samobójca zaatakował !!! odczekali na dobry moment ! wojna trwa nikt już nie zwraca uwagi na śmiercionki !

Zamordowali najwybitniejszego lekarza W Polsce !!! podobno nie wiadomo jak zmarł, nikt tego nie wie !!! rodzina wystraszona nic nie mówi !!!

5 lipca lek. Zbigniew Hałat w rozmowie w telewizji internetowej PL1.TV mówił o odkryciu hiszpańskich naukowców, którzy dowiedli obecności grafenu w szczepionkach przeciw COVID-19. Jego zdaniem namagnesowane nanocząsteczki grafenu mają odpowiadać za przyciąganie magnesu do ramienia, w które podana była szczepionka. Twierdził, że nanocząsteczki grafenu mogą być wzbudzane z zewnątrz przez stacje nadawcze telefonii komórkowej 5G i w ten sposób mają one umożliwiać sterowanie naszym zachowaniem. Zdaniem Hałata grafen w szczepionkach znajduje się celowo by, poprzez edycję naszego genomu, stworzyć z ludzi super-żołnierzy, oraz kontrolować ich płodność.

Nie żyje dr Zbigniew Hałat, b. wiceminister zdrowia, epidemiolog, w ostatnich latach krytyk polityki dot. COVID-19. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 kwietnia zmarł Zbigniew Hałat - mąż, ojciec, dziadek. Uroczystości pogrzebowe już się odbyły. Pogrążona w smutku rodzina - komunikat o takiej treści pojawił się na profilu Zbigniewa Hałata na Twitterze

Wielki atak szatańskich loży bafometa NWO na chrześcijan, katolików i Polskę - kazania Ks Natanka

https://youtu.be/l64gqxKpVY4

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj