Izrael wycofuje wojska ze Strefy Gazy, zatwierdzono kolejne zawieszenie broni

Kategorie: 

Wszystko wskazuje na to, że Izrael powoli kończy swoją kampanię wojenną w palestyńskiej enklawie. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że ich misja polegająca na zniszczeniu tuneli, które przebiegają ze Strefy Gazy na teren państwa żydowskiego, została zakończona. W tym samym momencie zaczyna obowiązywać kilkudniowe zawieszenie broni.

Działania izraelskich wojsk doprowadziły do chaosu w Strefie Gazy. Ogromne zniszczenia, bardzo duża liczba osób zabitych, tysiące rannych osób i kilkanaście tysięcy uchodźców to wynik niezrównoważonego konfliktu zbrojnego między Izraelem a bojownikami z organizacji Hamas. Masowe protesty na całym świecie i ostre porównania polityki Izraela do hitlerowskich Niemiec nie zdołały powstrzymać tej wojny.

 

Benjamin Netanjahu postawił sobie za cel zniszczenie tajnych tuneli Hamasu, które wykorzystywane są do przemierzania granicy między Strefą Gazy a Izraelem. Teraz, gdy misja została zakończona sukcesem, tzn. zniszczono 32 tunele Hamasu, izraelskie wojska powoli wycofują się z palestyńskiej enklawy i zajmują pozycje obronne.

 

W tym samym czasie zaczyna obowiązywać kolejne już zawieszenie broni, wynegocjowane za pośrednictwem egipskich władz. Rozejm został wdrożony we wtorek rano i ma potrwać do piątku ale Egipt zaproponował przedłużenie o kolejne dwa dni, czyli do niedzieli.

 

Izrael jest zdeterminowany aby odpowiedzieć ogniem na każdy atak ze strony palestyńskich bojowników. Jednak wraz z wycofywaniem się izraelskich wojsk, sytuacja powoli wraca do normy, ponieważ zakończenie oblężenia Strefy Gazy było jednym z warunków jaki postawił Hamas dla utrzymania rozejmu.

 

Według najnowszych informacji, liczba zabitych Palestyńczyków od momentu rozpoczęcia wojny powoli dochodzi do dwóch tysięcy. Większość z nich to cywile, natomiast rannych może być nawet 10 tysięcy. Odnotowano również śmierć około 60 Izraelczyków.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 777

Módlmy się aby jak wejdzie

Módlmy się aby jak wejdzie wojsko Rosyjskie do ukrainy obeszli się humanitarnie z obywatelami, którzy są słowianami i są niewinni podjudzania unii europejsko homoseksualistycznej. Modlitwa różańcowa jest naszym narzędziem zbawienia !

Portret użytkownika baca :-)

zniszczenie tych tuneli to

zniszczenie tych tuneli to był błąd bo żydom mogłyby się wkrótce przydać Smile
żydzi już tak długo mordują ludność świata, biją w bębny wojny, rozpętują kryzysy i finansują terroryzm że to są ich ostatnie  miesiące lub co najwyżej lata zanim sami wreszcie zasmakują Terroryzmu przez duże T, takiego prawdziwego - przed którym nie ma obrony - kto sieje burzę, zbiera deszcz.... a nadciąga sztorm stulecia...
nie ma co ukrywać że tak zwany "terroryzm" jest polskim wynalazkiem jeszcze z okresu II wojny światowej... za łapanki, rozstrzelania, bombardowania i inne pospolite mordy niewinnej ludności cywlnej polski ruch oporu likwidował w zamachach "terrorystycznych" starannie największe szychy wsród hitlerowców... podkładał bomby, wysadzał tory i sabotował fabryki zbrojeniowe... też ich nazywano bandytami, terrorystami bla, bla bla w ramach wrogiej propagandy ale co z tego skoro raz że metoda okazał się bardzo skuteczna iw parę lat zmiękczyła Hitlera a dwa, doświadczenia polskie skopiowali potem inni ciemiężeni: IRA, broniąca Irlandczyków okupowanych przez brytyjską koczownię, a teraz świat arabski, który jest eksterminowany przez żydowski faszyzm... "terroryzm" działa bo "terroryści" to po prostu napadnięci patrioci walczący o swoją ludność i swoją ziemię...
żeby długo nie gdybać pozostaje zadać żydom proste pytanie:
Co wy, kuźwa - oj-żesz-owe mirnoty posiadające najgłupszą religię i najbardziej tchórzliwe "wojsko" świata wiecie ku*wa o terroryźmie?
bo Polacy i inne narody gatunku ludzkiego, będące waszymi terroryzowanymi lichwą ofiarami wiedzą WSZYSTKO!!
wiedzą doskonale, że najdalej za dwa lata WSZĘDZIE gdzie tylko jest wasza okupacja będą budowane w garażach i piwnicach niewykrywalne dla radarów mini drony z ultra tanich części dostępnych w każdym sklepie zabawkowym i pod tymi dronami będą sobie podwieszone zdalnie sterowane karabiny snajperskie o zasięgu celnego strzału ok 2 kilometrów z długimi na parę metrów taśmami nabojów Smile
rotschild będzie musiał kupić każdemu małemu izraelskiemu żydkowi tornister z kredkami i czołg aby ten mógł dojechać do szkoły...
i to w końcu żydzi będą się wówczas bali wychylić swój brudny łeb z tuneli aby nie zostać natychmiast zlikwidowani - to kwestia miesięcy, najwyżej dwóch lat, bo dobre wieści bardzo szybko się roznoszą a jeszcze szybciej są naśladowane... tak mi to coś właśnie intuicja historyczna podpowiada.... bo kto sieje deszcz...
szalom zatem trole z hasbary no i miłego ukrywania się przed zabawkowymi "terrorystami", przed którymi NIE BĘDZIE DLA WAS ŻADNEJ OBRONY!
Hitlerkowi po pradziwym terroryźnie rura zmiękła w jakieś 3 lata i błagał Himlera o przyjęcie Polaków w poczet rasy aryjskiej !!! - wy pęknicie w ile ? dwa, trzy tygodnie zanim się przeprosicie z Arabami?
ps a w tym stuleciu to raczej nie liczyłbym na waszym miejscu na jakieś "grube kreski" w Nowym Jorku albo Palestynie Smile
 

Portret użytkownika Maja

Nie wiem kim ty jesteś baco,

Nie wiem kim ty jesteś baco, ale ubolewam nad twoim urojeniowym odbieraniem rzeczywistości, i ubolewam nad twoimi zwolennikami, którzy w swojej głupocie ci przyklaskują. Swój do swego ciągnie. Nie będę się rozwodzić na temat aktualnych działań Izraela w strefie Gazy, to temat zbyt długi i zbyt trudny dla twórców i odbiorców tej "wirtualej strony zmian na ziemi - tych zmian oni nigdy nie zrozumieją". Trzeba by było trochę poznać historii, trochę zapoznać się z mediami izraelskimi, arabskimi itp., po prostu zapoznać się z rzeczywistością bliskiego wschodu, ale gdy ktoś ma urojenia, to jemu prawda tylko przeszkadza. Mówisz baco, najgłupsza religia na świecie (rozumiem, że chodzi ci o religię mojżeszową), a ja ci mówię, że biblia, pięcioksiąg mojżeszowy, ewangelie i apokalipsa (bo tak się składa, że jestem chrześcijanką), to najmądrzejszy przekaz na świecie, najbardziej racjonalny, logiczny i kompletny. Ty tego nie rozumiesz, bo niestety głupiec nigdy nie pozna inteligencji, jemu większość musi wskazać kto jest mądry i tak jest z tobą. A Izrael i Żydów źle oceniasz, oceniasz jak głupiec, łykasz to co ci inni zapodają, a myślisz, że to twoja mądrość. Śmiechu warte.

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Skomentuj