Izrael wspiera rebeliantów w walce z syryjską armią

Kategorie: 

Wolna Armia Syrii
Izraelskie władze zawsze odrzucały wszelkie oskarżenia, według których kraj miałby jakikolwiek związek z sytuacją w Syrii bądź wspierał czy dozbrajał tzw. syryjską opozycję w walce z Baszarem al-Assadem. Raporty ONZ wskazują jednak, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) wielokrotnie nawiązywały kontakt z rebeliantami na granicy izraelsko-syryjskiej.

 

Mowa jest między innymi o przyjmowaniu osób rannych z Syrii. Izrael utrzymuje, że IDF jest zaangażowane w pomoc humanitarną i ratuje życie Syryjczykom, "bez względu na ich tożsamość". Minister Zdrowia twierdzi, że ranni, wśród których znajdują się również bojownicy z organizacji Wolna Armia Syrii, są poddawani leczeniu w kilku szpitalach, położonych na terenie Izraela.

 

Na Wzgórzach Golan znajdują się tzw. Siły Rozdzielająco-Obserwacyjne ONZ. Jak wynika z raportów tejże organizacji, strefa buforowa była wielokrotnie przekraczana przez uzbrojonych członków syryjskiej opozycji, którzy przenosili osoby ranne na drugą stronę, do Izraela.

 

Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby chodziło o same leczenie. Raporty ONZ wskazują również, że żołnierze IDF wręczali syryjskim rebeliantom skrzynie o niezidentyfikowanej zawartości. Izrael nigdy nie przyznawał się, że dozbraja którąś ze stron, jednak w przeszłości, syryjska armia nieraz zdołała przejąć amunicję bojowników, na których widniały hebrajskie napisy.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Kazek12

Cały Zachód ich wspiera ,

Cały Zachód ich wspiera , zbroi i szkoli, nie wyłączając Izraela, bo wszyscy sa na skorumpowanych usługach elit dążących do podbicia Syrii, bo to ich być albo nie być , ich hegemonii dolara, który powodował, że cały świat jest wed władaniu tych elit zawłaszczających bezprawnie wszystko na tej Ziemi, dla swoich celów /?/

Strony

Skomentuj