Izrael „w samoobronie” dokonał masakry Palestyńczyków w Strefie Gazy – zginęło 55 osób, jest prawie 3 tysiące rannych

Kategorie: 

Źródło: twitter

W poniedziałek miała miejsce niebezpieczna kulminacja zdarzeń w Izraelu. 14 maja, państwo żydowskie świętowało Dzień Niepodległości, a Stany Zjednoczone oficjalnie przeniosły swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy, tym samym uznając to miasto za stolicę Izraela. W tym samym czasie, kilkadziesiąt tysięcy Palestyńczyków obchodziło Dzień Katastrofy. Ich protesty przy granicy zakończyły się krwawą masakrą.

 

Bariera graniczna między Strefą Gazy a Izraelem była silnie strzeżona przez snajperów, którzy chętnie strzelali do nieuzbrojonych Palestyńczyków. Uczestnikom tych demonstracji zakazano zbliżania się do granicy. Niektórzy Palestyńczycy próbowali szturmować barierę, inni rzucali kamieniami i koktajlami Mołotowa, ale izraelscy snajperzy strzelają nawet do dzieci i nie mają przy tym żadnych wyrzutów sumienia, co można zobaczyć na poniższym nagraniu.

Protesty Palestyńczyków przeciwko okupacji i przeniesieniu amerykańskiej ambasady do Jerozolimy trwały przez cały dzień. Do szpitali w Strefie Gazy przyjęto ogromną ilość pacjentów. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia powiadomiło, że izraelscy żołnierze, według najnowszych danych, zabili co najmniej 55 osób, zaś ponad 2,7 tysiąca zostało rannych. Większość z nich została przyjęta z ranami postrzałowymi.

 

Izrael, który nie poniósł dosłownie żadnych strat, krwawo tłumił protesty i atakował każdego, kto zbliżył się do bariery granicznej. Siły powietrzne przeprowadziły również naloty na Strefę Gazy, uderzając w cele należące do organizacji Hamas.

Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że wojsko dokonało tej masakry w samoobronie. Palestyńczycy oczywiście nie mają prawa walczyć i bronić się przed okupantem. Izrael jak zwykle ma pełne poparcie Stanów Zjednoczonych, czego nie można powiedzieć o państwach muzułmańskich. Erdogan w najostrzejszych słowach skomentował mord dokonany na Palestyńczykach, nazywając go ludobójstwem. Turcja odwołała również swojego ambasadora z Izraela. Mieszane reakcje można obserwować w krajach Zatoki Perskiej – przykładowo Arabia Saudyjska krytykuje Izrael za strzelanie do Palestyńczyków, ale nie komentuje przeniesienia amerykańskiej ambasady do Jerozolimy.

 

Protesty w Strefie Gazy przy granicy z państwem żydowskim trwały od kilku tygodni w ramach tzw. Marszu Wielkiego Powrotu, który co roku organizuje Hamas. 14 maja, podczas gdy Izrael świętuje Dzień Niepodległości, Palestyńczycy obchodzą Dzień Katastrofy, który zapoczątkował życie pod okupacją, wojny i masowe przesiedlenia. Na przestrzeni ostatnich tygodni zginęło setki Palestyńczyków. We wtorek kontynuowane są protesty przeciwko przeniesieniu ambasady do Jerozolimy. Nieliczne media zwróciły uwagę, że w Waszyngtonie odbył się niewielki protest Żydów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Loops

I tak od tylu lat ciągle tam

I tak od tylu lat ciągle tam trwają konflikty, walki, ciągle giną ludzie i tak trudno im zrozumieć, że wszystko to robią ku chwale szatana, no bo niby po co innego? Żeby coś zmienić musieliby przestać składać diabłu w ofierze ofiary swoich ataków. Ale oni nawet nie wiedzą, co czynią. Musieliby pogrzebać różnice, opinie i różne wymysły, żeby nie pogrzebywać siebie.

Portret użytkownika Solo8o

Ja to widzę w następujący

Ja to widzę w następujący sposób. Ambasada została przeniesiona do Jerozolimy ponieważ Tel Aviv będzię przeznaczony do zniszczenia podczas wojny Irańsko-Izraelskiej, a wtedy zacznie się nagonka na nas Polaków, że skoro nie przyjeliśmy uchodźców islamskich to musimy przyjąć naszych starszych braci w wierze. A nasz rząd to zrobi. Z kolei w ramach ustawy 447 dostaną oni mieszkania i socjal. A skąd mieszkania? Odpowiedzi szukajcie na budowach licznych apartamentowców i fajnych osiedli w atrakcyjnych lokalizacjach, które masowo budują się w ciągu ostatnich dwóch lat. Dla Polaków? Przecież my przez te mordercze podatki jesteśmy coraz biedniejsi, więc napewno nie dla nas. Z kolei ambasadę trzeba było przenieść zawczasu, bo Ameryka musi mieć ambasadę w tamtym rejonie, by po wszystkim przedstawienie dalej mogło trwać następne lata, a jak przecież podają źródła ONZ państwo Izrael ma przestać istnieć w 2025 roku.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika alojzy

Mam wrażenie, że to takie

Mam wrażenie, że to takie "oburzenie" w rodzinie, takie z przymróżeniem oka: wicie rozumicie, nam spada poparcie, wybory się zbliżają to my na was pokrzyczymy żeby się ludziom spodobało, a wy róbcie swoje jak robiliście.

Dla polskawego rżądu słowa znaczą tyle co nic. Za to czyny świadczą same za siebie (wyciszanie  protestów przeciwko 447, a nawet dezorganizowanie tamtejszej polonii).
Polska już została sprzedana w ustawie 447, więc teraz mogą mówić cokolwiek byle ludek się nie zogniskował na jakiejś rzeczy przeciwko rżądowi.

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Co to się dziś u was działo?

Co to się dziś u was działo? Różne komunikaty o błędach, raz się nawet wyświetliło ,że nie znaleziono strony?! Juz sie zacząłem martwić ,że was zniszczyli ale już wszystko jest w normie. Zrobili wam niezły atak na serwer rozpierducha ogólna. Nie wiem czy to ma cos wspólnego z atakiem ale wydaje mi sie ,że ruch na stronie znacznie zmalał. Domyślam się kto to zrobił ale wszystko wyjdzie w praniu. Życzę wam byście już żadnych awarii nie mieli.

Portret użytkownika Taki

No i wyszlo prawdziwe.

No i wyszlo prawdziwe..Oblicze.....tego parszywego?..narodu..!!!!

jezeli jeszcze raz znajdzie sie ..KTOS....i bedzie mowil ze ...israel...to dobry ....DOSTANIE w MORDE.

Oni nawet dzieci..traktuja jako...dobry cel....dla zydowskiego....snajpera...Boze rusz sie z posady i zrob z tym nasieniem porzadek. ??????!!!!!!!

Portret użytkownika zadzior

Kolejne widowisko islamskiego

Kolejne widowisko islamskiego Hamasu .Jak ktoś naciera na granicę to się używa broni.Każde państwo by tak postępowało.Jerozolima jest stolicą Izraela z historycznego punktu widzenia i żaden islamski ciapak tego nie zmieni!!!Jak chcecie popierać Islam to wasza sprawa,ale w takim razie nie rozumiem waszego sprzeciwu odnośnie emigrantów.To przecież jak wynika z reakcji wasi bracia w wierze.Nikt Palestyńczykom nie karze pchać się na ogrodzenia graniczne.A co mają robić Izraelczycy?????Puścić ich?????

Strony

Skomentuj