Izrael uznał Polskę za państwo łamiące prawa człowieka i nie sprzeda nam „Pegasusa”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska jest ostatnio w oczach społeczności międzynarodowej państwem, które zmierza w stronę dyktatury. Z tego względu zostaliśmy wykreśleni z listy krajów, którym Izrael będzie sprzedawał swoje technologie inwigilacyjne.

Dotychczas na liście tych, którzy mogą kupić na przykład system totalnej inwigilacji „Pegasus”, były 102 państwa. Obecnie pozostało na niej jedynie 37 krajów. Są to: Włochy, Islandia, Irlandia, Estonia, Bułgaria, Belgia, Wielka Brytania, Niemcy, Dania, Holandia, Grecja, Luksemburg, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Malta, Norwegia, Słowenia, Słowacja, Hiszpania, Portugalia, Finlandia, Czechy, Francja, Chorwacja, Cypr, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria, Australia, Indie, Japonia, Nowa Zelandia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Kanada.

Polska, Węgry oraz takie kraje, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Arabia Saudyjska i Maroko, straciły status państw niełamiących praw człowieka, a co za tym idzie, możliwość nabywania narzędzi, które jeszcze mocniej łamałyby owe prawa.

Języczkiem uwagi jest przede wszystkim system firmy NSO Group - „Pegasus”, który daje możliwość przejęcia pełnej kontroli nad dowolnym telefonem czy twardym dyskiem. Z jego pomocą można pobrać wszystkie dane z urządzenia oraz dokonać aktywacji kamer i mikrofonów w smartfonach, bez wiedzy ich właścicieli.

Co ciekawe, USA, które nadal są na liście państw wzorowych wobec swoich obywateli, wpisały NSO Group na swoją czarną listę, jako zagrożenie dla własnych interesów.

Inna sprawa dotyczy tego, że jeśli jakieś służby mogą nabyć „Pegasusa”, to z automatu łamią prawa człowieka, jakkolwiek wykorzystując ów system.

Tak więc tym samym raczej nie potwierdziły się pogłoski, że Centralne Biuro Antykorupcyjne już kilka lat temu nabyło tę technologię. Skoro teraz nie możemy jej kupić, to raczej wcześniej też jej nie kupiliśmy. Chyba, że chodzi o jakieś inne rozwiązania, o których póki co niewiele wiadomo.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Radek Radek

Czyli co , Izrael boi się, że

Czyli co , Izrael boi się, że Polacy podsłuchując Izrael dowiedzą się prawdy co knuje przeciwko Polsce i Polakom Izrael i żydzi ?. Jeżeli tak, to Izrael nie może sprzedać tego czegoś, problem dla Izraela polega na tym, że inne państwa posiadają systemy podsłuchu i nic w izraelu się nie ukryje. 

Portret użytkownika Logos

Rzadko kiedy tutaj komentuję.

Rzadko kiedy tutaj komentuję. Prawie nigdy nie komentuję.

Ale tutaj nie wytrzymałem.

" Polska jest ostatnio w oczach społeczności międzynarodowej państwem, które zmierza w stronę dyktatury. Z tego względu zostaliśmy wykreśleni z listy krajów, którym Izrael będzie sprzedawał swoje technologie inwigilacyjne. "

Naprawdę? Kto tak powiedział? Jaka społeczność? Kto zadecydował, że rozkaże Izraelowi coś, bo coś?

Pierdoły.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

W zasadzie to Izrael ma rację

W zasadzie to Izrael ma rację, bo że Polska to państwo bandyckie i łamiące prawa człowieka....wobec własnych obywateli to fakt.Zastawiam się tylko ile na świecie w ogóle pozostało krajów nie łamiących praw człowieka, no i jaką ocenę należało by tu wystawić Izraelowi??Może jakieś propozycję??

PS.Dziwię się że Polska jest tak surowo potraktowana mimo wszystko akurat przez Izrael, bo akurat prawa Żydów w Polsce mają się znakomicie .

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Lukaszq369

Pegazus to stary grat. Lepiej

Pegazus to stary grat. Lepiej kupić coś od chińczyków i pokazać środkowy palec przebierańcom. USA już się sypie a USA to Izrael. Bo prawdziwi Amerykanie maja tyle wolności ci na Białorusi. Jedynie Amerykanie którzy są obrzeżami są uważani za Amerykanów. Co za wolność i demokracja. Tylko patrzeć jak ten Titanik zatonie bo już uderzył wiec teraz to tylko kwestia czasu.

Portret użytkownika sio

To nie o to chodzi. Rząd

To nie o to chodzi. Rząd zaczął szpiegować złodziejaszków wiadomego pochodzenia.

A tym trzeba zapewnić ochronę przecież.

Ale z drugiej strony spójrzcie jak to katolstwo i jedzenie wpływa na mózg. Brak pegasusa toż to samo dobro podobnie jak problemy na granicy. Łukaszenka właściwie pomaga Polsce chronić granicę bo wcześniej każdy mógł ją przejść. A teraz będzie zamknięta.

Trzeba myśleć pozytywnie a nie bełkotać pacierzami i nienawiścią

Strony

Skomentuj