Izrael utrzymuje, że zeszłoroczna wojna z Palestyną była "uzasadniona"

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Każda wojna pomiędzy Izraelem a Palestyną jest argumentowana walką z terroryzmem i prawem do obrony przed wrogiem. Podczas zeszłorocznego konfliktu zbrojnego, po stronie palestyńskiej zginęło wielu cywilów. ONZ podejrzewa, że państwo żydowskie mogło popełnić zbrodnie wojenne.

 

Raport ONZ informuje, że podczas 50-dniowego konfliktu zginęło ponad 2 tysiące osób w Strefie Gazy. Niemal 1500 ofiar to palestyńscy cywile, głównie dzieci i kobiety. Region ten odniósł straty szacowane na 6 miliardów dolarów. Podczas wojny wiele razy dochodziło do tragicznych sytuacji, w których palestyńskie dzieci były zabijane podczas nalotów. Izrael uznał, że żołnierze odpowiedzialni za te incydenty nie złamali prawa, ponieważ ataki tego typu były "przypadkowe".

 

Co więcej, Izrael przedstawił również swój raport na temat ofiar zeszłorocznej wojny. Zdaniem państwa żydowskiego, liczba zabitych jest podobna lecz prawie tysiąc osób to bojownicy ugrupowania Hamas a prawie 800 osób to cywile. Status pozostałych ofiar, zdaniem Izraela, jest nieznany. Władza przekonuje również że Hamas, zamiast stanąć do bezpośredniej walki, ukrywał się przed nalotami, używał cywilów jako żywych tarcz i okupował budynki mieszkalne.

 

Organizacje zajmujące się prawami człowieka, Amnesty International i Human Rights Watch, próbowały w zeszłym roku przedostać się do Strefy Gazy aby sprawdzić skalę zniszczeń. Pracownicy mieli przeprowadzić śledztwo w sprawie popełnienia zbrodni wojennych, lecz Izrael odmówił im wstępu.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-33128955

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Aaron makaron

No, chyba każdy, kto jest

No, chyba każdy, kto jest podstepnie atakowany, może odpowiedzieć, prawda?
Woja BYŁA UZASADNIONA i odpowiedź na KAŻDY następny atak będzie także uzasadniona!
Psy szczekają, karawana jedzie dalej...
Szalom

Portret użytkownika Mojeimię44

Aron mam do ciebie prośbę.

Aron mam do ciebie prośbę. Odpowiedz jako człowiek nie jako żyd. Czy to prawda jest że Polska dla was jest " ziemią obiecaną"? Ale szczerze. Czy słowa cyt. "i ujrzałem ziemię nową i słońce nowe i nowy Izrael" tyczą się Polski? Jestem bardzo ciekawy bo z wielu ust żydów słyszałem że właśnie to Polska ma być waszym nowym Izraelem.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Zenek ;)

Jeszcze jedna czytanka o

Jeszcze jedna czytanka o biblijnych gestapowcach chcących uchodzic za "baranki boże"....

Temat tabu – mord rytualny

Proszę traktować poniższy tekst jako kontynuację tematu poruszonego w poprzednim artykule – dotyczącego odszczepieńców żydowskich – judeosatanistów (def. R. Gawroński), których celem jest „oczyszczenie” Ziemi dla „wybrańców bożych”. Choć nie jest to zaznaczone, sądzę, że chodzi tu głównie o wyznawców Szabetaja Cewi czyli frankistów.

Niestety, nie są to ani urojenia antysemitów, ani fałszywki – wszystkie informacje są udokumentowane z podanym źródłem z Jezusem włącznie. Nie są to też nieistotne dla chwili obecnej informacje o charakterze dokumentu, wystarczy spojrzeć na to co się dzieje obecnie na Ukrainie.

Wszystkie dominujące rodziny bankierskie, które de facto przejęły majątek całego świata, tworzą judeo-masońską mafię i jej wszystkie działania prowadzą prosto do naszej zagłady. Trudno mieć wątpliwości, że w konspiracji uczestniczą politycy, niemal wszystkie media, fundacje i organizacje międzynarodowe, instytucje państwowe a nawet duchowni. Zagrożenie dla nas wszystkich jest więc realne, dotyczy naszego być albo nie być i istotne jest by wszyscy Polacy widzieli gdzie jest nasz wróg.

całość
http://www.monitor-polski.pl/temat-tabu-mord-rytualny

PS
A katoobłudnicy wcinając "eucharystie" w tym uczestniczą a potem będzie zdziwka i płacz czemu to sąsiada zamiast żydopobożnisia "wzięto do nieba".....

Portret użytkownika BERA

BIEDNI ZYDZI Zołnierze Hamasu

BIEDNI ZYDZI
Zołnierze Hamasu pochowali sie za dziecmi i dla tego zyduchy musieli je pozabijac.
"Biedne" zydowskie s...syny. Za pere lat  Hamas bedzie im jeszcze wyplacal odszkodowania za zbrodnie na narodzie zydowskim i oficjalnie przepraszal za to ze sa antysemitami. Nie wspominajac juz juz o tym ze Palestynczycy powinni oddac zagarnite "izraelskie ziemie".   

Strony

Skomentuj