Izrael utrudnia śledztwo w sprawie oskarżeń o popełnianie zbrodni wojennych

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Ostatnie działania zbrojne, jakie prowadził Izrael w Strefie Gazy, doprowadziły do sprzeciwu, masowych protestów niemal na całym świecie i bojkotu, który trwa do dnia dzisiejszego. Państwo żydowskie zostało nawet oskarżone o popełnianie zbrodni wojennych na Palestyńczykach jednak pracownicy, którzy mają przeprowadzić śledztwo, nie uzyskali zgody na wejście do palestyńskiej enklawy.

 

Przypomnijmy najpierw, że w trakcie wojny przeprowadzone zostało głosowanie, w którym Stany Zjednoczone jako jedyne sprzeciwiły się śledztwu. Jednak większość państw na całym świecie zgodziło się na to, dlatego zbadanie czy Izrael popełnił zbrodnie wojenne ma się odbyć, a właściwie to miało do tego dojść ponad miesiąc temu.

 

Pracownicy z Amnesty International i pozarządowej organizacji Human Rights Watch, którzy zostali wybrani do przeprowadzenia śledztwa, powiadomili w raporcie że od 7 lipca próbują uzyskać zgodę na wejście do Strefy Gazy i do dziś takiej zgody nie otrzymali.

Obraz zniszczeń w Strefie Gazy - źródło: twitter

Gazeta Haaretz poinformowała dlaczego pracownicy nie mogą wejść do palestyńskiej enklawy. Stwierdzono, że przejście graniczne Erez, znajdujące się między Izraelem a Strefą Gazy, zostało zamknięte, natomiast pracownicy z organizacji pozarządowych nie wchodzą w skład listy osób, które mogą się tam przedostać. Na liście tej znajdują się tylko dziennikarze, pracownicy ONZ i Palestyńczycy którzy potrzebują opieki medycznej.

 

Przejście graniczne Erez zostało zamknięte 8 lipca, czyli wraz z rozpoczęciem przez Izrael operacji lądowej. Państwo żydowskie oznajmiło, że zarówno Amnesty International jak i Human Rights Watch nie mogą uzyskać zgody na przejście, ponieważ nie kwalifikują się jako organizacje humanitarne, niosące pomoc.

 

Nawet Organizacja Narodów Zjednoczonych stwierdziła wcześniej, że to co robił Izrael w trakcie działań zbrojnych może naruszać prawo międzynarodowe a same działania mogą być zbrodnią wojenną. Dlatego uznano, że należy przeprowadzić śledztwo. Organizacje pozarządowe mają zamiar nie odpuszczać i aktywnie ubiegać się o zezwolenie na przejście do Strefy Gazy aby wykonać swoje zadanie.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wenson

Izrael to naród wybrany czy

Izrael to naród wybrany czy Wam się to podoba czy nie! To że wybijał w pień swoich wrogów widać już w analizie biblijnej. Zawsze kiedy, zwracał się ku Bogu, niszyczł wrogów a kiedy odchodził od Boga dostawał baty. Chrześcijaństwo i Judaizm maja wspólnego Boga. Różni nas to, że oni odrzucili Jezusa a przez to my mogliśmy dostąpić łaski zbawienia. NIe ma innej drogi do zbawienia jak tylko przez Jezusa. Bóg ten jest wierny i nie zmieni swoich zasad zapisanych w Biblii. Jeśli ktoś błogosławi jego naród wybrany będzie błogosławiony a jeśli przeklina będzie przeklęty. To że pańśtwo Izrael odrodzi sie na nowo też było przepowiedziane. Teraz czekamy na 3 świątynie i antychrysta. A potem ponowne przyjście Jezusa. Wszystko się wypełnia krok po kroczku. I nawet to że ludzie będą protestować przeciw Izraelowi. A teraz z innej beczki tak po ludzku czemu nikt nie oburza się jak media nie podają prawdy na temat konfliktu Palestyńsko Izraelskiego? Czym różni sie Palestyński cywil od palestyńskiego terorysty. Skora ci palestyńczycy są tacy biedni dlaczego żaden kraj arabski ich nie przygarnie. (ups może dlatego ze dobrze mieć tam jakiś pretekst do walenia w Izrael) Proponuje przyczytać ksiązkę syn hamasu oraz nawiązać kontak z Zydami mieszkającymi na co dzień w Izraelu i posłuchać ich relacji. Media podaja 1000 zabitych Palestyńczyków i 9 żydów. Ale nikt nie wspomina o 3500 rakiet wystrzelonych z na Izrael. Fajnie sie protestuje i mówi tematy nośne medialnie. Ostnio w europie przetoczyła sie fala any zydowskich manifestacji. A czesto jest tak ze to nie ma nic wspolnego z prawdą. Jesteśmy jednym z ostatnich państw w Europie, które wspierają Izrael. Z drugiej strony lepszy Izrael niż cała masa muzułmanów napływająca do Europy. Boże chroń swój naród wybrany IZRAEL.  

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

odpowiadam niejakiej

odpowiadam niejakiej mai...Posty znikły ale nie z mojej skrzynki, więc maju odpowiadam ci, że nie imputuj mi nienawiści do całego narodu, tylko do tych bandytów co wydaja rozkazy i bandytów izraelskich, którzy to wykonują na dzieciach palestynskich i na ludnosci cywilnej i za to powinni wisieć jak napisałem. Powinni wisieć tak jak hitlerowcy mordujący Polaków i Żydów z takim samym okrucieństwem... dodatkowo robiących sobie teatr na wzgórzach ogladając ludzkie tragedie i mord swoich pobratymców z piekła rodem... Ci co oglądają i się cieszą z tej masakry tańcząc na wzgórzach tez własnie powinni wisieć.
 Ale niedługo to się skończy... Izrael pracuje mozolnie na swoją likwidację.

Portret użytkownika rgb

Izrael morduje od czasów

Izrael morduje od czasów powstania tego faszystowskiego samozwańczego państwa.
Masakra w Jehida - 13.12.1947
Masakra w Kiszas - 18.12.1947
Masakra w Qazaza - 19.12.1947
Masakra w Al-Szejk - 1.01.1948
Masakra w Deir Jassin - 9-10.04.1948
Masakra w Naser Al-Din - 13-14.04.1948
Masakra w Beit Daras - 21.05.1948
Masakra w meczecie Dahmash - 11.07.1948
Masakra w Dawajme - 29.10.1948
Masakra w Falameh, 2 kwiecień, 1951
Masakra w Kibja - 14.10.1953
Masakra Kafr Qasem - 29.10.1956
Masakra w Al-Sammou - 13.11.1966
Masakra w obozach Sabra i Szatila - 15-18.09.1982
Masakra w Ojon Qara - 20.05.1990
Masakra w meczecie Al-Aqsa w Jerozolimie - 8.10.1990
Masakra w meczecie Ibrahima - 25.02.1994
Masakra w Jabalii - 28.03.1994
Masakra na punkcie kontrolnym Erec - 17.07.1994
Izrael: 68 Pogwałcone lub zignorowane rezolucje ONZ Kraje zaatakowane, z pogwałceniem ich terytoriów: Egipt, Jordania, Irak, Liban, Syria, Tunezja Kraje okupowane przez lata: Egipt, Liban, Syria Kraje obecnie okupowane: Syria Terytoria bezprawnie zaaneksowane: Wzgórza Golan , Jerozolima, terytoria palestyńskie Ofensywne wojny: 1956, 1967, 1982 Posiada bron masowego rażenia, Posiada bron nuklearna Najgorsze okrucieństwa przeciwko ludności cywilnej: 17,500 cywilów libańskich zabitych podczas inwazji Libanu w 1982.
Nie sposób zamieścić tu wszystkich zbrodni i wyjątkowego okrucieństwa narodu demonicznych potworów mordujących dzieci ze względu na objętość. Gdzie są obrońcy demokracji i pokoju? Dopóki ostatnia syjonistyczna bestia nie zdechnie (umierają ludzie)  nie będzie pokoju na Ziemi.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj