Izrael uchwalił apartheidową ustawę, która uznaje Arabów za obywateli drugiej kategorii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Izrael, który w ostatnich miesiącach pokazał, że potrafi kształtować politykę historyczną Polski, uchwalił właśnie apartheidową ustawę. Głosi ona, że Izrael jest państwem narodu żydowskiego. Ustawa całkowicie pogrzebie szanse na powstanie osobnego państwa palestyńskiego.

 

Dokument w tej sprawie został przyjęty w czwartek stosunkiem głosów 62 do 55 po ponad 8 godzinach bardzo zaciętej dyskusji w Knesecie. Zgodnie z treścią ustawy, Izrael należy do żydów, którzy mają wyłączne prawo do stanowienia o nim. Jednocześnie przyjęto hebrajski jako jedyny oficjalny język państwowy. Wcześniej podobny status posiadał język arabski. Ustawa promuje również osadnictwo żydowskie i dodaje, że cała Jerozolima jest stolicą Izraela.

 

Premier Benjamin Netanjahu ogłosił, że przyjęcie nowych przepisów pozwoliło zrealizować wizję Theodora Herzla, twórcy i głównego ideologa politycznego syjonizmu. Jednak arabscy posłowie zarzucają rządowi rasizm i dyskryminację mniejszości - około 1,8 miliona Arabów może być traktowanych przez władze jako obywatele drugiej kategorii.

Dzięki tej ustawie, Izrael ponownie zaznacza, że to Jerozolima jest stolicą państwa żydowskiego, choć większość ambasad znajduje się w Tel Awiwie. Tylko Stany Zjednoczone i Gwatemala zdecydowały przenieść swoje ambasady do Jerozolimy. Miasto to jest faktycznie podzielone na część izraelską i palestyńską. Wschodnia Jerozolima miałaby stanowić część przyszłej niezależnej Palestyny i zostać uznana za jej stolicę. Jednak przyjęta właśnie ustawa daje Palestyńczykom do zrozumienia, że mogą zapomnieć o zbudowaniu niepodległego państwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Mollu, do żydów czy do Żydów?

Mollu, do żydów czy do Żydów? Bo to poważne różnice. Prawdopodobnie chodzi tobie o Żydów jednak. Ciekawe jest to, że państwo Izrael nie jest państwem izraelskim lecz żydowskim, a z historycznego punktu widzenia Izraelczycy to 12 różnych plemion (niektórzy mówią o 13), w tym plemię żydowskie (Judy). 

Swoją drogą to szkoda, że my nie mamy ustawy mówiącej iż Polska jest państwem narodu polskiego. Ale cóż, wtedy stalibyśmy się jeszcze większymi rasistami niż jesteśmy teraz w oczach, tfu, Narodu Wybranego.

Portret użytkownika igm

Kilka cytatów, które powinny

Kilka cytatów, które powinny otworzyć oczy wszystkim na problem Żydów i samego Izraela a tym samym na to co czeka świat gdy religijni ortodoksi doprowadzą do urzeczywistnienia swoich planów.

" Przekucie myśli Boga, z którego woli dochodzi do powstania żydowskiego państwa w Palestynie, powoduje nadanie Izraelowi odrębnego, wyższego statusu od innych państw na świecie. Izrael nie jest zwykłym państwem, jest „skałą Izraela” (Powt 32, 18), jest „superpaństwem”, państwem sakralnym, które zdaniem samych Żydów jako jedyne na świecie posiada w swojej nazwie imię Boga – „El” (Israel), co uprawnia do nierespektowania jakichkolwiek praw: czy to praw człowieka, czy praw międzynarodowych, ograniczając swoją politykę do bezwzględnego respektowania Bożych nakazów danych „narodowi wybranemu”, zachowania własnej ziemi i rozszerzenia swojego stanu posiadania. W ten sposób nakazy religijne tzw. mesjanizmu praktycznego (Juliusz Weil) przychodzą w sukurs politycznemu syjonizmowi."

" Już w 1916 roku Marcin Buber, syjonista, filozof religii i jeden z autorytetów Karola Wojtyły odczytywał utworzenie państwa żydowskiego w Palestynie jako otwarcie czasów ostatecznych, w których nastąpi całkowita judaizacja narodów na świecie, a powstałe państwo stanie się „centrum ziemi, głównym miejscem żarliwych modlitw”. Aby mogło się to ostatecznie dokonać, Żydzi muszą wskrzesić swój kult ofiarny w Jerozolimie. W tym celu musi w Jerozolimie powstać Trzecia Świątynia. "

Jerozolima w 1950 roku stała się dla Izraelitów stolicą ale to Usa jako jedyne potwierdziło w 2017r ten fakt.

 " Kiedy w 1997 roku przy pomocy protestanckich ranczerów udało się wyhodować w Izraelu pierwszą czerwoną jałówkę, analitycy polityki bliskowschodniej potraktowali informacje serwisów prasowych z przymrużeniem oka, jako niegroźny dowcip ortodoksyjnych Żydów. Jedynie przerażony Dawid Land, publikujący w lewicowym dzienniku izraelskim „Ha’aretz” oznajmiał światu, że to zapowiedź apokaliptycznego konfliktu, który może „pogrążyć cały region w ogniu”, oraz że jałówka to „bomba na czterech nogach”! "

Ostatecznie jałówkę uznano za niekoszerną ale w 2002 roku już narodziła się uznana za koszerną 'czerwona jałówka bez skazy' opisana w księdze liczb by dokonać rytuałów oczyszczenia wzgórza świątynnego przed odbudową trzeciej świątyni. Nie ma znaczenia fakt szczególnego wsparcia genetyków.

Izrael małymi kroczkami dopina swoje zamierzenia i jak widać nic ich nie powstrzyma, cała wiosna arabska, emigrująca afryka do europy, ogłoszenie Jerozolimy stolicą... to prowadzi do jednego - że "super państwo" ma plan i go realizuje. Jeśli fakty czemuś przeczą to tym gorzej dla faktów bo państwo Izrael, jak sami o sobie mówią, nie jest zwykłym państwem. Można powiedzieć, że wszystko co świat spotyka złego jest tylko odgłosem burzy, która ma nadejść, wszak na budowę takiej świątyni potrzebne będą ogromne środki i trzeba je znaleźć.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/izrael-obwiescil-ze-w-jerozolimie-bedzie-trzecia-swiatynia-salomona-2018-01

 

Portret użytkownika euklides

Powiedz jako bardzo kochasz

Powiedz jako bardzo kochasz swojego umiłowanego pancia. Może nawe pomogę:

- "Cenię mojego pancia za to, że jest gotów eksterminować miliony Polaków, którzy nie chcą wyjść na ulicę i walcyć dla mojego pancia z Waszyngtońskim systemem antyrakietowym. Jeśli jakiś zbrodniarz odważyłby się podnieść rękę na pancia to ja mu tą rekę odgryzę!"

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Jęczysz na "Pańcia"

Hehehehe! Jęczysz na "Pańcia" bo facet zwalcza banderyzm a twoim grajdołku. To jasne i charakterystyczne dla banderowskich środowisk. A na razie, to ty namawiasz Polaków do wojen, krwawych rewolucji i zestrzeliwania samolotów, prawda? Tak więc bandzior nie poznał bandziora w lusterku, co?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj