Izrael spotkał się z oporem w kwestii uderzenia na Iran

Kategorie: 

indianmuslimobserver.com

Amerykanie zaczeli grać na czas z ewentualnym frontem irańskim. Izrael stracił chyba cierpliwość i jak zwykle w takich sytuacjach, premier tego kraju wsiada w samolot i spotyka się z Prezydentem USA, aby mu wytłumaczyć jak należy postępować. Taka dyscyplinująca wizyta planowana jest w przyszłym tygodniu, 5 marca. W Białym Domu zobaczymy premiera Izraela Benjamina Netanyahu.

 

Już teraz zostało to przedstawione, jako kluczowe spotkanie. I nie bez przyczyny.  Głównym punktem porządku obrad będzie irański program jądrowy i perspektywa wojny. Liczne przecieki i oficjalne komentarze sugerują, że Izrael wydaje się być teraz bliżej niż kiedykolwiek akcji zbrojnej przeciwko Iranowi. Werble wojny słychać z wielu kierunków a niektóre sygnały ponuro przypominają przygotowania do wojny z Irakiem.

 

Jeśli jednak Netanjahu naprawdę leci do Waszyngtonu, aby zażądać wojska USA, jako wsparcia operacji, staje się coraz bardziej jasne, jaka może być odpowiedź. Choć prezydent USA Barack Obama powtarza mantrę "to nie jest wykluczone”, ale Amerykanom wyraźnie zależy na czasie, nie chcą pogarszać sytuacji Obamy w wyborach i jeśli szybko nie pojawi się dobry powód do wojny to na interwencję irańską Waszyngton nie może sobie na razie pozwolić.

 

USA wyraźnie daje sygnały, że wojna jest tylko kwestią czasu i nawet pojawiły się ostatnio doniesienia, że Izrael będzie mógł wykorzystać bazy USA w trakcie ataku na ten kraj. Dochodzą też doniesienia, że USA będzie zapewniała tankowanie w powietrzu dla myśliwców izraelskich w trakcie ataku, co świadczyłoby wręcz o wspólnym ataku. To właśnie takie szczegóły mogą zostać dogadane 5 marca w Białym Domu.

 

Generał Martin Dempsey, Przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów, powiedział w zeszłym tygodniu, że myślenie o uderzeniu militarnym wobec Iranu jest "przedwczesne". Wydaje się, zatem, że USA chce przełożyć inwazje na zimę 2012 a Izrael chce uderzać już i jak twierdzą Żydzi, atak na Iran można wykonać teraz albo nigdy. Wielkie odliczanie zapewne się rozpoczęło, w marcu sprawy mogą nabrać rozpędu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JERZY

mam lat 62 niewiem coto wojna

mam lat 62 niewiem coto wojna i niechcę tego wiedzieć mam dwóch synów i 5 wnucząt chcę aby żyli w pokoju z całego serca im tego życzę,  na świecie też żyją ludzie którzy nają dzieci i wnuki i daj im Boże jeśli  istniejesz tylko spokoju i radości nikomu niewolno dyktować że żyd jejt niedobry to go trzeba bić a arab jest dobry to go trzeba kochać.Ludziska na całym świecie dupy mają z tyłu i nieznaczy to że są inni tylko z tego powodu że są żydami ,arabami lub polakami, miłość jest we wszystkich nacjach uczmy się kochać bo życie jest tak  krutkie że szkodqa go tracić na byle zawieruchy.

Portret użytkownika Roobaczkowie

Martino! My mamy ,,w

Martino! My mamy ,,w chałupie" chińską żabę z monetami feng-szui (niech mi wszyscy obrońcy poprawnego języka wybaczą fonetyczną pisownię). Jeżeli się sprawdzą przepowiednie kilku mistyków i ,,żółta rasa zaleje Europę", to będziemy ją pokazywać jako dowód przynależności do kultury wschodu. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Portret użytkownika ivon

Takie artykuły jak ten mogą

Takie artykuły jak ten mogą być podpuszczające.Jak napiszecie komentarz z jakimś kontrowersyjnym słowem, to Admin zablokuje Wam edycję wypowiedzi ( jak nie daj boże zechcecie zmienić notkę) i naślę na Was "smutnych Panów" celem egzekucji należności za obrazę np nacji wybranej, ..a to może nawet skończyć się kilkuletnią odsiadką…tak że zastanówcie się czy chcecie nadal Tu pisaću mnie tak jest...niestety

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to najpierw przez inflację, później przez deflację, banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudz

Portret użytkownika Andrzej1

Mam prośbę do moderatora aby

Mam prośbę do moderatora aby kasował takie wpisy jak powyższy użytkownika IVON, przecież to stek bzdur zajmujących tylko niepotrzebnie miejsce na portalu i dodatkowo piszący prywatne wiadomości do użytkowników poprzez email.

Portret użytkownika Roobaczek

Ivon! Z całym poważaniem!

Ivon! Z całym poważaniem! Gdyby Admin był choć w części tak czuły jak piszesz ,,w jakimkolwiek kierunku" to już większości z nas by tu nie było. Ta strona wygląda tak jak wygląda (czyli bez większych zmian w nastawieniu do ludzi) już od dłuższego czasu. Różne rzeczy tu piszemy i jakoś nie słyszałem, by ktoś z tego powodu miał jakieś problemy. Nie popadajmy w paranoję i nie dajmy się zastraszyć. Jesteśmy w większości przeciwnikami ACTA, martwimy się, by ktoś nie odebrał nam wolności w necie. Po co to wszystko jeżeli sami z siebie zaczelibyśmy stawiać sobie jakieś granice w szczerej wymianie myśli ? Najgorsze co moglibyśmy zrobić to samemu założyć sobie ,,knebelek w usta". Adminowi zależy, by było nas tu jak najwięcej bo ekonomia jest ekonomią, a sankcje polegające na dyskryminacji ludzi nie procentują w potencjalnych zyskach za reklamy. A tak między nami. Pudła są przepełnione. Nie można zamknąć kilkunastu milionów Polaków. Całe szczęście nasi rodacy mają niewyparzone języki i tylko dlatego nie mieszkamy w kolejnej Korei Północnej. To społeczeństwa zbyt potulne dają się totalnie zniewolić. Może właśnie dlatego, (w kontekście naszych rozmów o NWO ) wiele przepowiedni przewiduje dla Polski świetlaną przyszłość, bo mamy niepokorną naturę i chyba trudno będzie nałożyć nam smycz. Wyluzuj! Trzymaj się! 

Portret użytkownika delachen

Kurcze blade,według mnie

Kurcze blade,według mnie zależy im na rozpętaniu wojny ,najlepiej światowej.Taka jest ich idea fix szarako-reptylów. żerujących na strachu i nienawiści .Ludzie obudżcie się ,od nas  zależy jakie będzie jutro ,ich jest raptem 1% którzy pragną panować nad światem i zniewolić ludzi ,bo po co są chipy, acta,szczepionki ,informacje podprogowe w TV ,komórki itd.... i jescze wiele innych programów  o których ludzie mało wiedzą.I nie chca wiedzieć a powinnii ,ten czas  już teraz nastał.... należy być świadomym i odpowiedzialnym  i nie chować głowy w piasek jak struś.Apeluję do GF  ,pomóżcie nam proszę ...LUDZIE NIE BÓJCIE SIĘ ,TO SĄ NASI BRACIA I SIOSTRY Z KOSMOSU. 

Strony

Skomentuj