Izrael rozpoczął ostrzał Strefy Gazy z okrętów wojennych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

To już piaty dzień operacji "Filar Obrony”, jaką prowadzi Izrael. Sytuacja nadal wygląda podobnie, czyli ze Strefy Gazy lecą rakiety a Izrael prowadzi naloty. Do tej pory Żydzi twierdzili, że naloty wykonywane są z chirurgiczną precyzją tak, aby zminimalizować ilość ofiar cywilnych. Teraz do wojny przystąpiła jednak izraelska marynarka wojenna i ze strony morza prowadzony jest chaotyczny ostrzał artyleryjski.

 

W przypadku ostrzału od morza nie ma mowy o chirurgicznej precyzji a decyzja o jego prowadzeniu może być interpretowana w kategoriach przygotowania artyleryjskiego dla inwazji lądowej. To znana taktyka stosowana z powodzeniem podczas walk w trakcie II wojny światowej.

 

Statystyki konfliktu Palestyńsko-Żydowskiego to 900 nalotów izraelskich i około 760 rakiet wystrzelonych przez Palestyńczyków. Według oficjalnych informacji z IDF tarcza antyrakietowa była w stanie unieszkodliwić 257 rakiet, ale ponad 500 spadło na terytorium Izraela. Do tej pory po stronie Palestyńskiej zginęło 48 osób w tym wiele dzieci a po stronie żydowskiej trzy osoby.

 

Rakiety sa często ukrywane w prywatnych domach i potem są przewożone za miasto Gaza, montowane i odpalane. Pojawiły się informacje, że Hezbollah i Irańska Gwardia Republikańska zostały postawione w stan gotowości. Gdyby doszło do rozpoczecia inwazji lądowej na Strefę Gazy, można się spodziewać, że dojdzie do znacznej eskalacji i być może otworzy się nowy front z Libanem oraz Syrią. Izrael jest w stanie walczyć nawet na kilku frontach.

W innym hipotetycznym scenariuszu front libański nie powstanie, ale sprzymierzeńcy Palestyńczyków przyjadą do Strefy Gazy, przez Synaj tunelami koło Taby. Moga się tam wkrótce pojawić na tajnej misji oddziały Irańskiej Gwardii Republikańskiej. Podobne misje komandosów katarskich w Syrii potwierdzają, że takie rzeczy się dzieją i trudno teraz wykluczac podobnych ruchów po stronie wrogów Izraela.

 

W mediach izraelskich mówi się, że Iran lub Syria mógł wyposażyć Palestyńczyków nawet w broń chemiczną. Rakiety dolatują nawet do Tel Awiwu, łatwo sobie wyobrazić, jaki wpływ wywarłaby głowica z bronią chemiczną spadająca w gęsto zaludnionym mieście. Prezydent Egiptu, Mohhamad Mursi dał do zrozumienia, że wkrótce może dojść do rozejmu. Z drugiej strony Minister Obrony Izraela Ehud Barak sugerował, ze inwazja nastąpi w niedziele.

 

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, w telekonferencji z Barackiem Obamą i Angelą Merkel zaprzeczył, że jakiś rozejm jest możliwy i stwierdził, że przestaną wykonywac naloty gdy Palestyńczycy przestaną wystrzeliwac rakiety. Innymi słowy ktoś musi odpuścić, ponieważ w przeciwnym przypadku ta spirala przemocy może się szybko nie skończyć. 

 

 

Źródła:

http: //www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-20383001

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4307083,00.html

http://www.wnd.com/2012/11/iran-admits-pulling-strings-on-gaza-crisis/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kali

Znasz taką piosenkę " Bo do

Znasz taką piosenkę " Bo do tanga trzeba dwojga " ? Może i twoi wrogowie są współodpowiedzialni za całokształt spraw na Ziemi , ale czyż ludzie , którzy łapią się w ich sidła nie są trochę sami sobie winni ? 
Jak widzę tę ludzką zachłanność , to łakomstwo na dobra doczesne , to zbiera mi się na wymioty . Wiele w swoim życiu widziałam , ale sądzę , że ludzi jeszcze nie raz zaskoczą mnie swoją głupotą . Ich chcice , atawizmy i sztucznie wykreowane potrzeby wydają się bowiem NIE DO ZASPOKOJENIA . Niech więc łapią się na te super oferty , super kredyty , super karty ...
Niech je potem przeżrą i roztrwonią . Potem przecież można zaciągnąć jeszcze większy kredyt , albo zwiększyć debet na kocncie . I tak do usranej śmierci .

Portret użytkownika XMan

Ja do takich nieodpornych nie

Ja do takich nieodpornych nie należę!!!.Zyję sobie spokojnie w okolicach małego miasteczka w oddoali od wielkich aglomeracji,oporny na reklamy.leki,szcepionki,trujące żarcie w marketach,bez telefonu komórkowego,polityką się nie zajmuję bo daleko mi aby babrać się w gównie.
Patrzę tylko na ten biedny świat i jeszcze biedniejszych ludzi którzy wyglądają jak by im ktoś motorek w tyłek wsadził,biegają jak poplątani - zaczym?

Portret użytkownika Czelsi

3/4 sklepów i kamienic w

3/4 sklepów i kamienic w Warszawie przed II wojną światową należała do żydów. Jak wiecie oni zawsze mieli pieniądze, nigdy nie narzekali na ich brak. Porzucali to wszystko a biedni Polacy dawali im schronienie i dzielili się ostatnią kromką chleba, nadstawiając w ten sposób karku w imię miłości do drugiego człowieka. Dzisiaj widzicie co z tego mamy. Polska podzielona na dwa fronty. U nas wojna trwa cały czas (domowa). Jeśli nie wykopiemy tych baranów to będzie jeszcze gorzej. Dzisiaj na pierwszych stronach gazet "Waldemar Pawlak odchodzi", a co mnie to obchodzi, kim on by? Co zrobił wielkiego dla naszego kraju? Przyłożył rękę do tego całego bałąganu który jest. Jak chce odchodzić to niech odchodzi, niech wszyscy odejdą, nikt za nimi płakać nie będzie.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika Czelsi

Jak słyszę " polskie wojsko

Jak słyszę " polskie wojsko "....NSR liczący 20 000 żołnierzy, to płakać się chce.  3 miesięczne szkolenie w tym miesiąc musztry. Taki uniwersalny żołnierz to się nadaje co najwyżej do pchania karuzeli. Przepraszam, nie chce tutaj nikogo obrażać ale taka jest prawda. Kilka wystrzelonych pestek na poligonie nie zrobią z nikogo prawdziwego żołnierza ani taktyka. Pierwszy lepszy konflikt i tracimy 3/4 tych  ludzi w kilka chwil bo oni nie mają pojęcia jak walczyć, nikt ich tego nie nauczył. Nie chciałbym aby z tego konfliktu urodziło się coś większego, ale jeśli się tak stanie i nasi rządzący będą nas chcieli wysłać na front, trzeba się będzie postawić. Bo byłem w armii 18 miesięcy i przysięgałem bronić granic Polski a nie Izraela, Ameryki, Francji czy Anglii. Wpakujemy ich w samoloty dostaną drewniane karabiny i polecą, wszyscy jak leci, całą wiejską się tam wyśle, niech się napier*alają.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika SurvivorMan

W pełni się z Tobą zgadzam.

W pełni się z Tobą zgadzam. Nie mamy nic wspólnego z nadchodzącym konfliktem. Składałem (Ty zresztą też) przysięgę wojskową, ale nie przypominam sobie, aby w którymś jej momencie padały słowa "...bronić żydowskich i amerykańskich interesów"...
Jeśli dostanę powołanie akurat na ten konflikt, z mety staję się dezerterem!!!
A co do NSR - Pamiętam jak będąc w służbie zasadniczej, mieliśmy któregoś dnia szkolenie teoretyczne z dowódcą kompanii. Nigdy nie zapomnę słów, które on nam (młodym żołnierzom) tego dnia powiedział: Musicie wiedzieć, że gdyby teraz wybuchła wojna, to lecicie z przodu jako mięso armatnie, a wojnę wygrywają ci z tyłu, czyli kadra i rezerwa! Bądźcie więc na tych zajęciach uważni, bo od tego czego się tu dowiecie, może zależeć wasze życie na polu walki!
Myślę że NSR zostało stworzone właśnie po to, by zastąpić braki w "MIĘSIE ARMATNIM" , powstałe po zlikwidowaniu służby zasadniczej.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika jaro

Obrzezane fiuty!!!! Skarza

Obrzezane fiuty!!!!
Skarza sie na ostrzal palestynczykow,a sami wala do nich z kazdej mozliwej pozycji!! 400 palestynczykow poszlo do piachu i 3 biednych ,a jakze ciagle bombardowanych zydkow. Ale oni cierpia ci zydzi!!!
Telewizja jest mistrzowska!!! Jak oni potrafia pieknie te "prawde" przedstawic!!
Widac ,ze jeden "jude" jest warty wiecej niz 100 innych!!!
"JEDEN OSIEM" dobrze wiedzial co robi
 

Portret użytkownika fakir

a Iran ma w ręku siiłę

a Iran ma w ręku siiłę militarną Chin... które z pewnością nie będą patrzeć obojętnie jak żydki podbierają im zasoby ropy... Irak i Libia nie miały dla Chin znaczenia, ale Iran to 30% zaopatrzenia w ropę dla Chińczyków

Strony

Skomentuj