Izrael rozpoczął inwazję lądową w Strefie Gazy - giną palestyńskie dzieci

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Wczoraj Izrael i bojownicy z Hamasu zgodzili się na kilkugodzinne wstrzymanie ognia, aby można było dostarczyć pomoc humanitarną do Strefy Gazy. Niespodziewanie okazało się, że wojna potem znów została wznowiona a teraz izraelskie wojska naziemne dokonują inwazji na tereny palestyńskiej enklawy.

 

W trakcie wczorajszego zawieszenia broni wydawało się, że wojna zostanie wreszcie zakończona. Jednak każdy to na to liczył, bardzo się pomylił. Obie strony na nowo zaczęły ostrzeliwać siebie nawzajem a po stronie Palestyńczyków wyraźnie wzrasta liczba osób poszkodowanych.

 

Wczoraj w godzinach wieczornych zaczęły pojawiać się informacje, że Izrael rozpoczął ofensywę lądową w Strefie Gazy. Enklawa jest dodatkowo bombardowana przez lotnictwo, okręty wojenne i ciężką artylerię. Oficjalnie, operacja ta ma na celu zniszczenie "terrorystyczych tuneli", prowadzących z Gazy do Izraela.

 

Wiadomo jednak, że w wyniku działań zbrojnych giną kolejni Palestyńczycy. Obecnie szacuje się, że zmarło już ponad 250 osób a rannych jest niemal 2 tysiące. Należy zwrócić uwagę iż operacja, która jest rzekomo ukierunkowana na ugrupowanie Hamas, powoduje śmierć głównie cywilów. Od momentu rozpoczęcia inwazji lądowej, izraelskie wojska zabiły już aż 23 Palestyńskie dzieci. Jak można pomylić dzieci z terrorystami?

 

Nie od dziś zwraca się uwagę, że Izrael jako potęga militarna Bliskiego Wschodu nadużywa swojej siły wobec słabszych i odpowiada na każde ataki ze zwielokrotnioną siłą. Zawsze dochodzi również do sytuacji, w której izraelskie wojska zabijają nieuzbrojonych cywilów. Wygląda to tak, jakby bombardowania były przeprowadzane na chybił trafił.

 

Obecnie przeciwko wojnie w Strefie Gazy, odbywają się masowe protesty na całym świecie. Tysiące osób uczestniczyło w ostatnich demonstracjach między innymi w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, Argentynie, Francji czy w Niemczech. Jak dotąd tylko Egipt starał się aby Izrael i Hamas wstrzymał ogień. Władze pozostałych krajów wyrażają jedynie swoje "głębokie zaniepokojenie".

 

Należy przypomnieć, że w wyniku ostatniej izraelskiej operacji Płynny Ołów, która trwała od 27 grudnia 2008 roku do 18 stycznia 2009 roku, zginęło prawie 1.500 Palestyńczyków. Wtedy również zaznaczano, że działania zbrojne mają za zadanie zabezpieczyć Strefę Gazy przed dalszymi atakami na Izrael oraz zniszczyć infrastrukturę organizacji Hamas.

 

Obecna sytuacja może wyewoluować do tej sprzed kilku lat, dlatego należałoby natychmiast zakończyć tę wojnę. Jednak żaden kraj nie chce się bezpośrednio angażować w konflikt i wygląda to tak, jakby Izrael otrzymał zezwolenie na prowadzenie takich operacji. Sytuacje takie jak te zawsze pokazują, że pozostałe kraje na świecie, gdyby tylko mogły, to w ogóle nie zwracałyby uwagi na kontrowersyjną politykę, jaką prowadzi państwo żydowskie.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika andzia

Żydzi są wszechobecni rządzą

Żydzi są wszechobecni rządzą światem.Zabijają Palestyńczyków i nie ma żadnej reakcji ? Dlczego?
Izrael ma wsparcie ze strony Stanów Zjednoczonych (politykami są Zydzi) kto im się sprzeciwi?
Wytłuką Palestyńczyków bo chcą powiększać stopniowo swoje terytorium.
Wina nie leży po stronie bojownikó bo to ludzie którzy się bronią .Partyzanci w czasie drugiej wojny światowej   to też terroryści czy ludzie którzy walczą z agresorem .Proszę poczytać o syjonistach i dokładniej o konflikcie 
izraelsko -palestyńskim.

Portret użytkownika saturas13

Polacy ryzykowali życiem

Polacy ryzykowali życiem swoim i swoich rodzin by ratować to pejsate plemie,tylko by teraz mogło mordować i nie tylko palestyńczyków Nasz polski naród też już raz żydokomuna próbowała zniszczyś ,a teraz pod parasolem żydowskiej gejropy niszczą nam gospodarkę i skazują naszych rodziców na śmierć głodową przez niszczenie naszej gospodarki  Domagają się odszkodowań za krzywdy Przyjdzie czas kiedy dojdzie do rewolucji i wtedy się zastanówcie komu udzielić pomocy Historia już pokazała jak potraktowali nas sojusznicy ,a ci co nie wiedzą niech posłuchają  Tadka lub Horytnicy Za dobre serce i krew naszych braci tak nam dzisiaj odpłacają ,nasza krew płyneła we wszystkich krajach europy ,a dziś większy szacunek jest dla ciapków i różnej maści muzułmanów Po śmierci naszych polskich elit w samolocie nikt nie wznosił takiego larum jak po katastrofie samolotu z holendrami Co z nas zrobili i jak pozwalamy się traktować Jedyny europejski naród który okupował moskwę a dziś tułacze europy Polski ogień gaśnie na naszych oczach Dzieci nie uczy się honoru tylko zje..any gender,masowo produkuje się cioty niezdolne do patryjotyzmu Już wszędzie słyszy się że nie jesteśmy Polakami tylko europejczykami Bądżcie sobie kim chcecie a ja zostanę Polakiem ,antysemitą i będę nienawidził każdego kto będzie próbował zacierać tożsamość Polaków,każdego kto swoimi decyzjami będzie krzywdził ten szlachetny naród o wielkim sercu Zawsze będę miał nadzieję że młodsze pokolenie będzie mądrzejsze i nie da się tak omamnić Wielu pisze że to gimbaza ,,ale za chwilę to tylko oni będą w stanie nas obronić Pejsy są silne bo od mała uczą patryjotyzmy ,uczą że atak na jednego to atak na wszystkich,a u nas kto tego uczy Naród który nie pielęgnuje korzeni jak drzewo bez korzeni usycha

Portret użytkownika Nabuchodonozor

No i bardzo dobrze,

No i bardzo dobrze, kozojeb... dawno się należał porządny wpier...
AllaChakbary mają ostro nasrane w głowach i nie ma co nad nimi płakać, sami sobie asłużyli na taki los, przynajmniej (choć tych tak samo nienawidzę) Żydzi mają odwagę toczyć z tym wężowym plemieniem otwartą wojnę. 
Dla obrońców ciapatych mam dobrą radę, poślubcie ich, zapiszcie się na jakiś dzichad czy cholera wie co a przekonacie się jakie to menty. Mam wyje... na was obrońcó kozoje..., dajcie im swoje żony córki i kozy umiłujcie tych szmotogłowców a obetną wam w ramach podziękowania głowy.
 
http://www.sadistic.pl/ciapaty-gangbang-vt236891.htm taki poglądowy filmik czym oni są.

Portret użytkownika Sajgoniarz

Tych judałków co wydają

Tych judałków co wydają rozkazy i tych którzy ich popierają, oraz tych z Hamasu, którym wciąż widzi się wojna ofensywna powinni posłać na ubitą ziemię, dać im scyzoryki i niech się zatłuką na śmierć dla dobra ogółu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Shijanas

War! Never been so much

War!
Never been so much fun. 
War never been so much fun. 
Go up to your brother. Kill him with your gun.
Leave him lying in his uniform. Dying in the sun.
War!
Kill him with your gun.
Dying in the sun.
SO MUCH FUN!

Portret użytkownika Turkuć Podjadek

Ciekawe czy pozostawią

Ciekawe czy pozostawią Palestyńczyków w rezerwatach, tak jak USA plemiona Indianów, czy też całkiem ich wytną ? Można odnieść wrażenie że wszystko co się dzieje, nie jest dziełem przypadku lecz realizacją z góry ustalonego planu depopulacji i ludobójstwa, pod przykrywką walki z "terrorystami" (czyli rdzennymi mieszkańcami). Zarówno w Palestynie napadniętej przez Izrael, jak i na Ukrainie niszczonej po prowokacji USA. Pozostaje pytanie czy i kiedy Polacy też zostaną wyselekcjonowani do małych rezerwatów, czy też będą istnieli jedynie w innych krajach na wiecznej emigracji. Polacy mówią stanowcze NIE dla wysłania przez Tuska polskich żołnierzy do walki z Rosją.

Strony

Skomentuj