Izrael rozmieścił czołgi na granicy z Syrią. Czy wkrótce dojdzie do inwazji?

Kategorie: 

Zdjęcie poglądowe - źródło: IDF

Jak pisaliśmy ostatnio, wojna Izraela z Iranem może wybuchnąć w każdej chwili. Konflikt zbrojny z dużym prawdopodobieństwem będzie toczył się na terytorium Syrii. Po ostatnich bombardowaniach wokół Damaszku dowiadujemy się, że Izrael rozmieścił swoje czołgi na Wzgórzach Golan. Niestety jesteśmy coraz bliżej wojny, która może podpalić cały Bliski Wschód.

 

W nocy ze środy na czwartek, Izrael dał jasno do zrozumienia, że nie będzie tolerował irańskiej aktywności w Syrii. Potężne naloty na szeroką skalę spowodowały wielkie szkody po stronie Iranu. Państwo żydowskie twierdzi, że w wyniku bombardowań zniszczono wszystkie irańskie bazy w Damaszku i w okolicach tego miasta. Wygląda jednak, że na tym się nie skończy.

 

Lokalne źródła podają, że na Wzgórzach Golan niedaleko granicy z Syrią pojawiły się izraelskie czołgi. Aktywność ta sugeruje, że naloty z 10 maja mogły być jedynie wstępem dla nadchodzącej inwazji lądowej. Zwróćmy uwagę, że wojska IDF, aby dotrzeć do Damaszku, musiałyby pokonać zaledwie 60 km. Co więcej, syryjska stolica i pobliskie rejony znajdują się w zasięgu rażenia izraelskich samolotów i wyrzutni rakiet.

Tymczasem amerykański lotniskowiec z napędem atomowym USS Harry S. Truman wraz z towarzyszącymi mu niszczycielami i krążownikami dotarł niedawno do wschodniej części Morza Śródziemnego. W drugiej połowie 2016 roku, grupa bojowa z USS Harry'm S. Trumanem na czele przez 8 miesięcy prowadziła działania bojowe, wymierzone przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego. Załoga nabrała doświadczenia w operacjach nad Syrią. ISIS już praktycznie nie istnieje, więc kogo amerykańskie okręty będą teraz atakować?

Źródło: US Navy

Izrael sugeruje ostatnio, aby Syria usunęła Irańczyków ze swojego terytorium, jeśli chce przetrwać. Baszar Assad z pewnością tego nie zrobi. Jak powiedział ostatnio premier Benjamin Netanjahu: lepiej, aby wojna wybuchła teraz, niż później. Dziwne milczenie ze strony Władimira Putina może wskazywać, że Rosja rzeczywiście nie będzie przeszkadzać Izraelowi w walce z Iranem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sww

Pewnie już było ale gwoli

Pewnie już było ale gwoli przypomnienia, po spotkaniu z Netanjachuy Putin wstrzymuje dostawy do Syrii systemów S 300 co praktycznie oznacza wycofanie się Rosji z tego rejonu, kapitulację i oddanie regionu Szydom-Usa. Rozmowy miały zapobiec 'przypadkowym stratom' wśród wojskowych rosyjskich obsługujących te systemy.

Wszyscy którzy pisali że Rosja skapituluje i zostawi Syrię na lodzie mieli rację. Iran Rosja też sprzeda, nie wiadomo czy tego już nawet nie przesądzono na szczycie N-P.

 

 

Portret użytkownika Jack Ravenno

@jekyllman

@jekyllman

Jesteś w poważnym błędzie - rzydzi jeśli się nie nawrócą i nie uwierzą w Pana Jezusa - są straceni.

Innej mozliwości nie ma - nie wiem skąd bierzesz swoje rewelacje ale przestań bo to złe źródło.

Portret użytkownika Eddie

Sami analitycy i znawcy

Sami analitycy i znawcy wojenni.Ciekawe czy ktoś z was był chociaż jeden dzień w wojsku?Te czołgi to tylko osłona granic.I co rusza na Syrię w kilkanascie sztuk?Bez osłony piechoty?Gdyby Izrael szykował coś grubszego to by była mobilizacja ich rezerwizstów.I jak to ogłoszą to znaczy że szykują większą akcje jak było już kiedyś.

Portret użytkownika Jekyllman

Ja byłem w zasadniczej

Ja byłem w zasadniczej słuzbie wojskowej i mysle ze jedyna wojna którą wygralibysmy z armia izraelską to wojna na kieliszki - tacy zbrojni jestesmy. Zasadnicza służba ojczyźnie opierała sie głównie na tym aby nie dopuścić do kaca . Pozdrawiam

Portret użytkownika Jekyllman

Od tysiacleci naród żydowski

Od tysiacleci naród żydowski jest nienawidzony, pomijajac to ze sa pazerni nie zapominajmy o tym ze nigdy nie zostali opuszczeni przez Stwórcę. Nigdy nie zawładna Polska tak jak to sie słyszy z waszych wydumanych teorii. Oni kochaja Jerozolimę - to jest ich dom. Ziemia obiecana nie jest nigdzie indziej. W Piśmie Świętym jest napisane ze nigdy nie przestaną być narodem wybranym także uważajmy co o nich mówimy. Nie rozpoznali Mesjasza ale Ojciec wciąż daje im tą szansę. Proroctwo musi sie spęłnić i po raz ostatni bedą uciśnieni, ale chcę tylko aby ci którzy to przeczytają jeśli wierzą w Boga ocknęli się i nie traktowali ich z zasłyszenia. Za wszystko odpowiadają Żydzi - tak głosi się na świecie. Ale uwazajmy , bo to moze tylko szatan szepcze ludziom ze tak jest. Zazdroscicie im bogactwa czy czego? A niech sobie wezmą. Zbawmy swpje dusze i czytajmy Biblię - tylko tam jest prawda.

Portret użytkownika Jekyllman

Wnioskuj , wnioskuj Alojzy -

Wnioskuj , wnioskuj Alojzy - pewnie dlatego los cie tu sprowadził abyś poważnie nam tu to wszystko po swojemu wywnioskował. Inni ci dadzą plusa, ty sobie podniesiesz morale i pojdziesz dalej sobie wnioskowac - niczego przy tym nie omijając. A jak juz sobie podumasz to nie omieszkaj podzielic sie z nami tymi wnioskami okraszonymi przednim żartem. Nie zapomne ci odpisac, bo tyle twojego starania nie moze sie zmarnowac.

Portret użytkownika Jekyllman

Jezus ich tak nazwał -

Jezus ich tak nazwał - oczywiście ale... ty wyrywkowo to powiedziałes, gdybys przytoczyl cala czesc w Biblii, wiadomo apropo czego sie ta wypowiedz tyczyla. Szatan z greki czy tam z aramejskiego znaczy przeciwnik takze nie powiekszaj znaczenia. 

Strony

Skomentuj