Izrael rozdaje zielone paszporty zaszczepionym i wprowadza sanitarny apartheid

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Izrael przeprowadził najszybszą na świcie kampanię szczepień przeciwko COVID-19. Obecnie ponad połowa populacji otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki. Jednak teraz rząd zaczął dzielić obywateli. Zaszczepieni będą mogli chodzić do restauracji, na siłownie oraz baseny, a osoby niezaszczepione „zostaną pozostawione samym sobie”.

 

Po błyskawicznej kampanii szczepień, władze Izraela podjęły decyzję o otwarciu centrów handlowych i muzeów z zachowaniem zasad dystansu społecznego oraz obowiązkowego noszenia maseczek. Po raz pierwszy od wielu miesięcy ponownie zostaną otwarte siłownie, hotele i baseny oraz będzie można organizować wydarzenia kulturalne i sportowe. Jednak tylko część mieszkańców będzie miała dostęp do większości obiektów.

 

Oczywiście nikt nie zmusza do szczepień, jednak Minister Zdrowia Yuli Edelstein twierdzi, że zaszczepienie się jest moralnym obowiązkiem, dlatego „kto nie zostanie zaszczepiony, zostanie w tyle”. Według tej zasady, osoby zaszczepione otrzymają zaświadczenia o zaszczepieniu z kodem QR. Dzięki tej specjalnej przepustce będzie można wejść do centrum handlowego, na basen, siłownię, do restauracji, baru lub kina.

Jednak to jeszcze nie wszystko. W biurowcach i innych miejscach pracy również pojawi się obowiązek przedstawienia zaświadczenia o zaszczepieniu. W przeciwnym wypadku, osoby niezaszczepione mogą stracić pracę, choć rząd zaproponował inne rozwiązanie – niezaszczepieni pracownicy musieliby przechodzić przez testy na obecność wirusa co dwa dni.

 

Tymczasem osoby, które odmówią przyjęcia szczepionki nie będą miały dostępu do restauracji, centrów handlowych, barów, kin, hoteli i innych obiektów. Wiele z nich może również stracić pracę. Najwięcej niechętnych do przyjęcia szczepionki jest wśród młodych. Warto również dodać, że program szczepień objął tylko niewielką liczbę Palestyńczyków, żyjących na terenach okupowanych.

Podobna sytuacja zaczyna nakreślać się w Wielkiej Brytanii. Rząd nie zmusza Brytyjczyków do szczepień, jednak brytyjskie firmy już planują wprowadzić obowiązek szczepień zgodnie z polityką „no jab, no job”. Osoby niezaszczepione mogą stracić pracę i mieć poważne trudności ze znalezieniem nowej.

 

Czy podobne pomysły zostaną wprowadzone na całym świecie? Według kanclerz Niemiec Angeli Merkel, pandemia nie ustanie dopóki wszyscy ludzie na Ziemi nie zostaną zaszczepieni. Rządy państw być może nie będą zmuszać do szczepień, lecz bez odpowiedniego certyfikatu zapewne nie będzie można wchodzić do kin, restauracji czy barów i nie będzie można podróżować po świecie. Niezaszczepieni mogą w pewnym sensie zostać odizolowani społecznie – podobnie jak część mieszkańców Chin, którzy mają zbyt mało punktów w Systemie Oceniania Obywateli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Nie jestem aż tak sceptyczny

Nie jestem aż tak sceptyczny już do samej szczepionki, ale będę czekał do ostatniej chwili ze szczepieniem. Jestem ciekawy jak daleko rządy się posuną w traktowaniu osób niezaszczepionych. Jestem też ciekawy czy potwierdzą się plotki, że szczepienia będą powtarzane co roku, jak na grypę. Co do zasady, jeśli osiągną pewien poziom zaszczepionych w społeczeństwie, to reszcie powinni dać spokój.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika drako_tr

Mnie zaś ciekawi jak będą

Mnie zaś ciekawi jak będą umierać wyszczepieni kowidioci, gdy aktywują to "coś" zawarte w eksperymentalnym preparacie, gdy już ilość wyszczepionego bydła, będzie zadowalająca...chodzą słuchy, że albo dostaną nagłego krwotoku, albo umrą z bólu.

Portret użytkownika ​euklides

Wątpię żeby to gówno było aż

Wątpię żeby to gówno było aż tak drastyczne. Raczej jest to pretekst do szczepienia, chipowania ludzkości i prowadzenia na łańcuchu jako najzwyklejszego już bydła. Większości nie będzie to nawet przeszkadzać. Chwilowo stulili japy, bo są w krótkotrwałym szoku, ale za rok będą już w formie. Zacznie się kłapanie dziobem jacy to nawiedzeni są antyszczepionkowcy co wszędzie widzą "teorie spiskowe", zacofani, nie chcą chipa w dupie, nie noszą modnej maseczki tylko jak dzikie plemiona obnoszą się nagą twarzą i w ogóle.... Na tej planecie przyszło nam żyć z półgłówkami o wygórowanym ego.

Portret użytkownika ARTUR

Czas się musi wypełnić "

Czas się musi wypełnić " Ludzie strzelają a Bóg kule nosi " , kiedyś mądra osoba powiedziała że gdyby każdy pocisk zabijal to matki nie nadążyłyby rodzić dzieci więc nie lękajmy się i uważajmy bo nie jest sztuką zginąć ale zwyciężyć i przeżyć .

Strony

Skomentuj