Izrael przygotowuje się na upadek palestyńskiego rządu

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Walt Jabsco/CC BY-NC-ND 2.0

Trzecia intifada trwa w najlepsze a Palestyńczyny nadal napadają na żydowskich mieszkańców Izraela. Tymczasem premier Benjamin Netanjahu podczas zamkniętego posiedzenia oświadczył, że państwo żydowskie nie może dopuścić do upadku rządu Autonomii Palestyńskiej ale musi przygotować się na taką ewentualność.

 

W ostatnim czasie odbyły się dwa zebrania na którym omówiono obecną sytuację w Palestynie. Według niektórych pogłosek, w tamtejszym rządzie pojawił się kryzys i może dojść nawet do jego upadku. Netanjahu oraz urzędnicy odpowiedzialni za politykę obronną i zagraniczną dyskutowali nad problemem. Podczas spotkań podjęto pewne decyzje i zatwierdzono rozwiązania, lecz szczegółowe informacje nie zostały podane do wiadomości.

 

Prawdopodobnie chodzi o zapewnienie jakiegoś wsparcia dla władz Autonomii Palestyńskiej. Nawet jeśli dojdzie do upadku tego rządu, Izrael chce być na to przygotowany. Prezydent Palestyny Mahmud Abbas już od kilku miesięcy zapowiadał, że może zrezygnować z obecnej funkcji i rozwiązać Autonomię Palestyńską ze względu na wstrzymane negocjacje w sprawie zachowania pokoju i utworzenia niezależnego państwa.
 

Jeśli Autonomia Palestyńska upadnie, Izrael będzie musiał przejąć kontrolę nad terytoriami które należą do rządu Mahmuda Abbasa i zająć się sprawami bezpieczeństwa i cywilnymi. Można powiedzieć, że palestyńskie władze nie widzą nadziei na utworzenie nowego państwa gdyż Izrael nie zgadza się na to i unika negocjacji. Z drugiej strony państwo żydowskie nie chce przejmować kontroli nad terenami które należą do Autonomii Palestyńskiej, obawiając się nasilenia ataków.

 

 

Źródło: http://www.timesofisrael.com/israel-girding-for-possible-palestinian-authority-collapse-report/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Korzenie "chrześcijaństwa" w

Korzenie "chrześcijaństwa" w akcji czyli praktyczna strona "nauczań z tory" w "islamskiej aranżacji"... DRASTYCZNE 21+

https://www.youtube.com/embed/28u4ItL02Fo

TAK WYGLĄDA PRAWDZIWA MORDA JUDAIZMU JAK SIĘ JUŻ DORWIE DO WYŁĄCZNEJ WŁADZY... RELIGIJNYMI RZEZIAMI NIEWIERNYCH..... TAKIMI JAKICH OPISAMI STOI CAŁA TORA (stary testament)..... I TĘ KULTURĘ CI BIBLIJNI NAZIŚCI WŁAŚNIE WRAZ Z "arabskimi terrorystami" WKOMPONOWUJĄ W EUROPĘ..... BY JĄ "DUCHOWO" UBOGACIĆ.... BY BYŁO TAK JAK W CZASACH KIEDY CHRYSTUS (MARDUK ZBAWICIEL vel SWAROŻYC) MUSIAŁ ICH Z NIEJ, ZA TAKIE PRAKTYKI, EKSTERMINOWAĆ..... Akcja pt "noworoczne gwałty w Niemczech" to tylko ROZPOZNAWANIE TERENU...... i sprawdzanie spolegliwości frau hitler i jej władz..... fuhrerom NAZI WORD ORDER....

TEN ŚWIAT JEST WŁAŚNIE WDRAŻANY, TO JEST CEL ŻYDOWSKIEGO .... NAZI WORD ORDER (NWO)......

CHCECIE W NIM DRZEĆ O WŁASNE ŻYCIA BO SIĘ JAKIEMUŚ RELIGIJNEMU ZJEBOWI NIE SPODOBA WASZE "SPOJRZENIE" CZY ZACHCE ZGWAŁCIĆ WASZE DZIECI ?

DZIŚ JESZCZE JEST SZANSA WYPISAĆ SIĘ Z TEGO NAZISTOWSKIEGO UMOCOWANEGO W NAUKACH "JUDAIZMU" SZALEŃSTWA"......

ZA ROK/ DWA ULICE POLSKI SPŁYNĄ WASZĄ KRWIĄ..... I POTĘPIEŃCZYMI WRZASKAMI WASZYCH DZIECI BO DZIŚ....... ZAMIAST ICH BEZPIECZEŃSTWA WYBRALIŚCIE JUDASZOWE SZEKLE.... "NAGRODY".... BO ZAMIAST MYŚLEĆ JESTEŚCIE JAK ROBOTY NAZISTOWSKIEJ ŻYDOWSKIEJ CZY TO PARTYJNEJ CZY TO RELIGIJNEJ ANTYHUMANITARNEJ LUDOBÓJCZEJ IDEOLOGII...

A TO ŻE POLSKA BĘDZIE RZĄDZIĆ ŚWIATEM NIE OZNACZA AUTOMATYCZNIE IŻ BĘDZIE RZĄDZIĆ WRAZ Z WAMI..... KAŻDY DOSTANIE TAKĄ NAGRODĘ JAK W CZASACH APOKALIPSY POSTĘPOWANIE.......

Portret użytkownika eva11

ta moderka mnie wnerwia,czy

ta moderka mnie wnerwia,czy ona naprawde jest tak bardzo potrzebna?
czego sie boja ludzie prowadzacy bloga?
czym moze zgrozic w tych czasach czyjes slowo na necie?
zawsze przeciez mozna koment usunac,
wolnosc na smyczy!
czlowiek zrownowazony nie czuje sie zagrozony ze strony wspolkomentujacych,
czy alternatywne media musza rowniez sie obawiac poprawnosci politycznej?
 

Portret użytkownika 3plabc

"Intifada nożowników" tak,

"Intifada nożowników" tak, III intifada nie... nie ma powszechnego powstania zbrojnego palestyńczyków... raczej oddolne działania sfrustrowanych ludzi tzw. "samotnych wilków", którzy wybrali śmierć od niewoli.... a i efekt takiego ataku ma większy wydźwiek niż samospalenie w proteście.

Portret użytkownika +++

Odświeżam ciekawy temat,

Odświeżam ciekawy temat, który został dosłownie zasypany lawiną bełkotu z hasbary.
:
Mieszkam w sporym mieście, na

achiles(nie zarejestrowany), pt., 2016-01-01 17:13

Mieszkam w sporym mieście, na wschodzie Naszego Kraju i mamy tu u siebie sporo nowych mieszkań w blokach wybudowanych w których nikt nie zamieszkuje, nawet od roku czasu, bo zwyczajnie nie ma u nas tylu LUDZI dzianych co by je mieli kupować. Co ciekawsze tych bloków nadal przybywa, gdyż są nadal budowane. No i nieoficjalnie krąży taka pogłoska, że te bloki czekają, na rodziny z Narodu wybranego, które to mają do nas przybywać, jak się tam zacznie ta ich wielka rozpierducha. Czy ktoś ma również podobne wieści i bloki w swoich miastach, może???

Drogi achillesie to sie
Maximus Rex Angelus(nie zarejestrowany), sob., 2016-01-02 13:22

Drogi achillesie to sie dzieje od 2007 roku... Żydowscy developerzy budują dla żydów. Wiem, bo mam znajomego developera, który wyraźnie mi powiedział, że budują, bo maja gwarancje bankowe, że te budynki zostaną sprzedane. Na pytanie "a kto je kupi jak Polacy nie maja kasy i kredytów?" Odpowiedział z ironicznym uśmieszkiem, że kredyty sie znajdą i "Polacy" z zagranicy przyjadą je kupić... Wszystko jasne.

U mnie na poludniu jest
JACO89(nie zarejestrowany), sob., 2016-01-02 12:53

U mnie na poludniu jest podobnie. Wywalaja ludzi z kamienic z calego centrum, a jest tych kamienic sporo, odnawiaja je i te kamienice stoja puste! Sa niby na sprzedaz bo wisza afisze, jakos na poczatku zeszlego roku z ciekawosci zadzwonilem pod dwa numery, okazaly sie gluche, nikt nie odbieral! te afisze sa chyba tylko po to zeby ludzie nie zadawali nie potrzebnych pytan typu, czemu te kamienice stoja nie zamieszkane skoro tylke bezdomnych na ulicach... To sie dzieje juz od okolo 2-3 lat! Moze i dluzej a ja po prostu nie zauwazylem. Pozdrawiam.
Coś jest na rzeczy. U mnie w
dziadek ze wsi(nie zarejestrowany), sob., 2016-01-02 12:34

Coś jest na rzeczy. U mnie w małopolskiej prowincji co tydzień autokar pełen turystów żydów przyjeżdża z Krakowa zawsze w poniedziałki około 11 godziny przed południem. Zwiedzają, tak z godzinkę dwie. Pustostanów jest na mieście bez liku. Przejmują całe kamienice i pałace na starym mieście remontują je gruntownie, przybijają tablice że to zabytek, a potem stoją one puste całymi latami.

Oryginał jest tu:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/fala-przemocy-w-izraelu-spowodowala-smierc-co-najmniej-150-osob

Skomentuj