Izrael przeprowadził zmasowane bombardowania w Syrii!

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Po niedawnym spotkaniu Benjamina Netanjahu i Władimira Putina, Izrael podjął decyzję o potężnych nalotach na Syrię. Była to pierwsza zakrojona na tak szeroką skalę akcja od 2011 roku, czyli od momentu wybuchu wojny w Syrii. Izraelskie samoloty zbombardowały przede wszystkim pozycje irańskich wojsk.

 

Z relacji izraelskich, rosyjskich i syryjskich mediów wynika, że wszystko zaczęło się około północy czasu lokalnego. Mówi się o wymianie ognia, lecz nie wiadomo, kto zaczął strzelać jako pierwszy. Iran podobno dokonał ataków rakietowych na Wzgórza Golan, które pozostają pod okupacją Izraela. Spośród 20 pocisków, kilka zostały przechwycone, a reszta spadła i podobno nie wyrządziła żadnych szkód.

 

Z kolei samoloty IDF zaczęły uderzać w Damaszek i wokół stolicy. Syryjska obrona powietrzna zestrzeliła część rakiet, lecz pozostałe trafiły w cel. Izrael zniszczył radar i niektóre systemy przeciwrakietowe, zbombardował irańskie bazy wojskowe, magazyny amunicji, centra logistyczne i wywiadowcze oraz wyrzutnie rakiet, z których strzelano do Izraela. Liczba ofiar oraz skala zniszczeń pozostaje nieznana. W sieci krążą różne wersje zdarzeń – Izrael twierdzi, że został napadnięty przez Iran i bronił się. Istnieją również wersje, które wskazują, że Izrael mógł jako pierwszy dokonać agresji na Syrię, po czym spotkał się z reakcją irańskich wojsk i w ten sposób zdobył pretekst dla zmasowanych nalotów.

Źródło: IDF

Ministerstwo Obrony Rosji podało, że łącznie 28 izraelskich samolotów odpaliło około 60 pocisków, a ponad połowa z nich została przechwycona. Naloty trwały przez dwie godziny. Od tego czasu, sytuacja na Bliskim Wschodzie jest względnie spokojna.

Warto dodać, że izraelski premier Benjamin Netanjahu poleciał wczoraj do Moskwy, a po rozmowach z Władimirem Putinem oznajmił, że Rosja nie będzie mu przeszkadzała w jego wojnie pośredniej z Iranem na terytorium Syrii. Oświadczenie to wydaje się być sprzeczne z dotychczasowym stanowiskiem Rosji, która zagroziła wyposażeniem syryjskiej armii w kolejne zestawy obrony powietrznej, w tym także w systemy rakietowe S-300. Podczas nocnej operacji wojskowej, Rosja faktycznie nie zareagowała na naloty na Syrię. Niektórzy analitycy twierdzą, że Putin mógł dać zielone światło dla tej agresji, albo Netanjahu celowo ignoruje jego ostrzeżenia.

 

Agresja Iranu, która podobno miała miejsce zanim Izrael rozpoczął bombardowania, może znacząco wpłynąć na poparcie dla umowy nuklearnej. Stany Zjednoczone wycofały się z porozumienia i chcą, aby państwa europejskie również zerwały współpracę z Iranem. Tymczasem sytuacja na Bliskim Wschodzie stała się bardzo niebezpieczna i można śmiało powiedzieć, że dwie regionalne potęgi znalazły się na skraju wojny.

 

Źródła:

https://sana.sy/en/?p=137008

https://www.rt.com/news/426328-israel-28-jets-syria/

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%93-%D7%94%D7...

https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-israel-russia/russia-unlikely-to-l...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sww

Domyślam sie o co Ci chodzi

Domyślam sie o co Ci chodzi ale popełniasz błąd utożsamiając ich z jakimś państwem czy nacją. To są beznarodowcy i jedyne co ich łączy to majątki i wpływy. To oni wybieraja prezydentów i każą pisać ustawki takie jak im są potrzebne (w polin 1066 na przykład uchwalona na guzik przez zgromadzenie polskich patriotów). Albo ustawka 447 bez mrugnięcia podpisana przez pacynkę trumpa w roli prezydenta..

Rząd światowy już istnieje ale się nie ujawnia. Wcale bym się nie zdziwł gdyby w nim koło siebie siedzieli przyjaźnie oligarchowie z Rosji, magnaci z USA, Japonii, i paru szydków właścicieli banków.

Reszta to bydło, chołota socjalana, dawcy organów, mięso armatnie albo służący. 

.

 

 

Portret użytkownika sww

Czyli Syria  sprzedana i

Czyli Syria  sprzedana i podzieli los Iraku.   Przepowiadałem że jeżeli nie będzie żadnej reakcji to będzie taka kolejność: Irak, Libia, Syria. Natomiast wojna z Iranem może mieć  nieprzewidywalne konsekwencje i roznieść się dużo dalej.

Ciekawe czy dojdzie kiedyś do sytuacji że ktoś obetnie ręce światowemu żandarmowi czy uda mu sie podporządkować cały świat.  Obłęd wojskowych USA  przypomina już czasy  hitlerowskie. Na Rosję nie ma co liczyc ponieważ sama się rozbroiła i zgodnie z przewidywaniami nie ma środków na przeciwsatwienie się USmanom poza swoim przestarzałym arsenałem jądrowym.  Który nie wiadomo nawet czy odpali i nie zostanie w całości przechwycony w locie, o ile gdzieś w ogóle doleci podobnie jak rakietki Kima. Rosję rozkradli oligarchowie zupełnie analogicznie jak Polskę, w tym sensie moglibyśmy rzeczywiście  zawrzeć sojusz. Byłby to sojusz dwóch bankrutów.

 

 

 

 

Portret użytkownika ben

Wstyd i hańba  wybrańcy

Wstyd i hańba  wybrańcy lubicie  kąpać  się w krwi innych narodów ale ostateczny cios spadnie na was jak już ci kiedyś pisałem z Bogiem nie macie  nic wspólnego . Wy wyznawcy mamony sprzedajecie  własny naród  dla was biedny żyd  to nic nie znaczący żyd .Ciekawe gdzie w tej hierarchii  jesteś ty?!cyt:Religijna sekta w Judei w czasach Isusa, do której nawiązują “Żydzi”
nazywając ich Żydami, była znana jako Faryzeusze. Judaizm dziś i faryzeizm w
czasach Isusa to jedno i to samo.

Isus wyrażał swój wstręt do faryzeuszy, stąd słowa “Biada wam, uczeni w Piśmie i
Faryzeusze, hipokryci, wy węże, wy plemię żmijowe!””.AMEN MAKARON

Portret użytkownika FOL

Bóg jest jeden i w swojej

Bóg jest jeden i w swojej łasce poszczególnym stworzeniom zadaje przeznaczenie, ktore to powinne one spelnić ku jego chwale. Taki jest jego plan.  To, że Izrael jest uwielbiony przez Boga, nie znaczy aby blużnic Bogu i szamotać się z przeznaczeniem....

Portret użytkownika alojzy

Ale że bogu dał kryterium

Ale że bogu dał kryterium oceny wartości tałatajstwa zamieszkującego Ziemię (po owocach ich poznacie), to spokojnie można uznać, że takie myckowe plemie to jakby drzewa rodzące czyste gówno. Jedne bardziej rzadkie inne bardziej zwarte, ale ewidentnie gówno.
A trudno uznać, że bogu wielbi drzewa rodzące kupę i że kazał reszcie stworzeń im służyć ... no ale nie będę się sprzeczał: skoro macie boga z takimi upodobaniami - wasza sprawa, ale nie chwalcie się tym.

Portret użytkownika Arya

I ty akurat wiesz jaki jest

I ty akurat wiesz jaki jest plan Boga.... Przeznaczenie? Jeśli cos takiego istnieje, to oznacza, że jesteśmy zwykłymi marionetkami, to gdzie tu miejsce na wolną wolę, którą ponoć Bóg dał istotom ludzkim?

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika sww

A może pora przejrzeć na oczy

A może pora przejrzeć na oczy zamiast pisac pobożne życzenia, pobożne w twoim przypadku brzmi co najmniej dziwnie.

Rosja podkuli ogon i wycofa swoje bazy z terytorium Syrii,  w krótkim czasie zapanuje tam demokracja i sojusz z Izraelem. A do piachu pójdzie Al Asad i jego rodzina.  Scenariusz został juz dobrze sprawdzony. Szkoda mi tylko tego wymęczonego kraju i jego narodu, znaleźli sie w niewłaściwym miejscu i  czasie. 

No ale my mamy swój problem który nazywa się Ukraina.

Strony

Skomentuj