Izrael poróżnił się z Rosją w sprawie Iranu

Kategorie: 

Grupa bojowa Abraham Lincoln

Jak podają informacje agencyjne, zaostrza się konflikt między Rosją i Izraelem. Oczywiście w tle pozostaje wątek Iranu. Czy nagła eskalacja konfliktu zapowiada kierunek przyszłych stref wpływów?

 

Jak podaje onet.pl

Gwałtownie zaostrza się konflikt dyplomatyczny między Izraelem i Rosją. Nieporozumienia dotyczą zamiarów Moskwy, chcącej zablokować publikację najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w sprawie irańskiego programu nuklearnego. Raport ma zostać odtajniony 8 listopada.

 

 Nieoficjalnie wiadomo, że raport zawiera ustalenia wskazujące, iż Iran w ciągu 12 ostatnich miesięcy uzyskał znaczny postęp na drodze do uzyskania broni jądrowej.

 

 Izrael ma nadzieję, że po rozpowszechnieniu tego raportu byłoby znacznie łatwiej - przy poparciu USA - zaostrzyć sankcje międzynarodowe wobec Teheranu.

 

 Chodziłoby głównie o przerwanie transakcji z irańskim Bankiem Centralnym i całkowite embargo handlowe. Rosja, której sekundują Chiny, sprzeciwia się zaostrzeniu sankcji. Moskwa twierdzi, że raportu o zbrojeniach Teheranu nie należy publikować, lecz użyć go, jako straszaka, aby wymusić na Iranie zamrożenie programu atomowego.

 

Jeśli to nie wygląda na nieprzyjemne pękanie grup interesów poprzedzające nadchodzący konflikt militarny to, czym to jest?

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pan Dziobak

Artykuł czytałem z dużym

Artykuł czytałem z dużym zainteresowaniem do momentu kiedy autor zaczął pisac o Łotwie. To jest totalna bzdura, jestem na wymiane w Daugavpils, drugim co do wielkości mieście na Łotwie, oddalonym od Białoruskiej granicy 15km a od Rosyjskiej około 100km i owszem stacjonuje tutaj Batalion Wsparcia Ogniowego (tak sobie to nazywają), a żołnierzy w całkiem fajnych munudurach (ciekawy mają kamuflaż pikselowy) widziałem w sklepie jak robią zakupy... Jako że interesuje się nie od dziś wojskowością, na pewno zauważyłbym obecność jakiejkolwiek innej formacji niż właśnie ten łotewski batalion. Nie wiem gdzie musieliby ukryć te potężne transporty wojska, bo podejrzewam że Daugavpils ze swoim lotniskiem byłoby dobrym punktem zbornym. Możecie więc część o wielkiim przerzucie zachodnich wojsk na Łotwę włożyć między bajki Smile ale reszta artykułu ciekawa :P  Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika syzyf

europejczycy do wiosny moga

europejczycy do wiosny moga "spac spokojnie"!!! na zime nikt sie na tym kontynencie nie ruszy! z lekcji historii wiemy dlaczego-nawet "niezwyciezone armie" z natura nie walcza!!!  no ale "narod wybrany" juz ma piety przypalone i od dawna rozpala ogien

Portret użytkownika HEH

http://www.fema.gov/news/news

http://www.fema.gov/news/newsrelease.fema?id=5572211/9/11 (amerykański zapis daty) w całych Stanach FEMA zajmie wszystkie stacje radiowe, telewizyjne i internetowych providerów - nadać mają komunikat: "to jest test".Ciekawe że dzień wcześniej opublikowany będzie pretekst do wojny w Iranie na który oczekiwano od dłuższego czasu.Ciekawe jak w tej sytuacji zareaguje Rosja i Chiny? Może jednak wypowiedzą wojne USraelowi i wtedy się zacznie na dobre...  

Strony

Skomentuj