Izrael ponownie zaatakował Syrię bez wypowiedzenia wojny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Izrael zaatakował Syrię. Izraelskie Siły Zbrojne przeprowadziły akcję militarną na niespotykaną skalę. Jak zwykle atak odbył się w stylu niemieckim, czyli bez wypowiedzenia wojny, po prostu w formie nagłej agresji na sąsiada.

 

Wielkie naloty w Syrii w nocy we wtorek wstrząsnęły ziemią w graniczącym z Irakiem mieście Albukamal i mieście Deir al-Zor 120 km na północny zachód od granicy. Oba miasta leżą nad Eufratem i zdaniem strony izraelskiej są one częścią sieci irańskich baz i wpływów w Syrii.

 

Te naloty były inne niż większość przeprowadzonych w zeszłym roku. Atakowano magazyny, kwatery wojskowe horoskop i inne miejsca. Zgłoszono śmierć kilkudziesięciu osób, w tym żołnierzy syryjskich i członków grup paramilitarnych.

 

Izrael regularnie przeprowadza ataki na Syrię, za każdym razem argumentując potrzebę ich przeprowadzenia w taki sam sposób. Są one rzekomo wymierzone w szyickie milicje i irańskie ośrodki wspierające takie organizacje. Nadal jednak nie wiadomo na jakiej podstawie Izrael rości sobie prawo do napadania sąsiadów.

Jak widać na podstawie obserwacji z ostatnich miesięcy to raczej Izrael jest zagrożeniem dla Syrii niż odwrotnie. Ten nieszczęśliwy kraj stał się frontem wojny pośredniej prowadzonej między Izraelem, USA i Iranem. Zniszczona Syria nadal wstrząsana jest kolejnymi niepokojami mimo, że formalnie Państwo Islamskie zostało już pokonane.

 

Ostatni atak na Syrię Izrael skoordynował z sytuacją międzynarodową. Wszak mamy szaleństwo COVIDowe i mało kto interesuje się sytuacja na Bliskim Wschodzie, a na dodatek w Stanach Zjednoczonych mamy burzliwy okres zmiany władzy obfitujący w liczne problemy wewnętrzne. Izrael wykorzystał więc okoliczności i pozwolił sobie na nieco więcej.

 

Być może taki będzie już standard zachowań tego tropikalnego mocarstwa o wielkości polskiego województwa. Zmiana na stanowisku prezydenta USA i przejęcie pełni władzy przez partię Demokratyczną, oznacza raczej wzmocnienie pozycji Izraela i większą bezkarność w związku z takimi napaściami jak wczorajsza.

Miejmy nadzieje, że nie będzie to preludium do wielkiej wojny na Bliskim Wschodzie w którą i Polska może zostać wplątana na skutek aktualnych sojuszy wojskowych. Za rządów Trumpa Stany Zjednoczone nie zaczęły żadnej wojny - poza gospodarczą z Chinami! Teraz gdy ster największego mocarstwa świata obejmie człowiek z demencją - Joe Biden - można się spodziewać po nim tego samego co po Obamie, czyli więcej wojen. Najnowsza z nich może wybuchnąć już wkrótce...

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Atakowanie bez oficjalnego

Atakowanie bez oficjalnego uprzedzenia jest jak najbardziej logiczne , gdyż celem działań wojennych jest jak najskuteczniejsze obezwładnienie wroga lub jego zniszczenie a nie wezwanie do "pojedynku" w stylu wojny secesyjnej ameryki północnej itp. bo wojna nie ma nic wspólnego z etyką czy honorem.

Na jakiej podstawie Izrael rości sobie prawo do napadania sąsiadów ? Robi to w celu dowartościowania się wymachując maczugą ! I teraz międzynarodowa komisja powinna zbadać tą sprawę i w razie potwierdzenia się bezzasadnego ataku PIZDNĄĆ agresora atomicą z orbity ! A potem w tym miejscu zrobić jezioro .

Portret użytkownika Kwazar

Izrael to niewątpliwie jedno

Izrael to niewątpliwie jedno z pnaństw BANDYCKICH Ale ....Ich "działalność rzezimieszka" ma tylko prawo bytu jeśli...jest akceptowalna przez Rosję (a jest) i uzgodniona z UsraelemUSA. To ma daleko idące konotacje i powiązania w światowej pajęczynie polityki.Ta swoista mimikra IZRAELA pozwala na to, że Izrael jeszcze istnieje i istnieć będzie (wszystko na to wskazuje) Nam tego nie sposób ani zmienić ani cokolwiek zrobić.Możemy jedynie popsioczyć, że NIE LUBIE IZRAELA :)))  ...My też nie ale i co z tego ? ....Ps .  Jedynie co jest trudne w zrozumieniu, to jest trudne w zrozumieniu tych zależności Chińczykom.Jako że partycypują w tym interesie OSTRO i to na swój spoób go w końcu rozegrają.

Portret użytkownika baca

Te naloty były inne niż

Te naloty były inne niż większość przeprowadzonych w zeszłym roku. "Atakowano magazyny, kwatery wojskowe horoskop i inne miejsca. Zgłoszono śmierć kilkudziesięciu osób, w tym żołnierzy syryjskich i członków grup paramilitarnych."

ten świat już zszedł na psy... po jaką cholerę żydy zaatakowały horoskop? lubiłem syryjskich astrologów i wróżki....

gdyby pana jackowskiego zaatakowano bombowcem no to jeszcze... ale wróżki to już przegięcie....

 

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Ostatni atak na Syrię Izrael

Ostatni atak na Syrię Izrael skoordynował z sytuacją międzynarodową. Wszak mamy szaleństwo COVIDowe i mało kto interesuje się sytuacja na Bliskim Wschodzie, a na dodatek w Stanach Zjednoczonych mamy burzliwy okres zmiany władzy obfitujący w liczne problemy wewnętrzne.

Brawo Trump dobrze odgrywasz swoją rolę.

Portret użytkownika NoProblemJest

Jakaż musi być irytacja i

Jakaż musi być irytacja i frustracja tych co robili ten cały terroryzm. Ni stąd ni zowąd pojawił się większy terrorysta kill bill i teraz oni sami muszą zapierdalać w maseczkach:)) W ich branży też jest lockdown:))

Portret użytkownika mordo schab ciało

To jest szopka. Celowy brak

To jest szopka. Celowy brak reakcji żeby wywoływać oburzenie wśród ludzi. Normalne państwo w dzisiejszych czasach odpowiedziałoby logiczną reakcją obronną jak również ogniem. Nie wierze, że Syria jest taka bezbronna.

Jakieś mocarstwo współpracujące z Israelem ma jej generałów w kieszeni, a Izrael pokazuje, że jest silny w regionie bombardując to i owo od czasu do czasu.

Skomentuj