Izrael ostrzelał Strefę Gazy

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Izraelski samolot w niedzielę rano 28 kwietnia zbombardował cele Hamasu w Strefie Gazy, donosi agencja Associated Press. Była to odpowiedź na ataki rakietowe na południu Izraela, które zostały przeprowadzone z terytorium palestyńskiego.

 

Władze Izraela w oświadczeniu podały, że celem nalotów była „terrorystyczna zbrojownia i centrum szkoleniowe Hamasu”. Izraelski wojskowy powiedział, że w wyniku ataku rakietowego  przeprowadzonego w niedzielę w nocy nikt nie zginął.


Palestyńscy bojownicy regularnie wystrzeliwali rakiety na terytorium Izraela, ale po izraelskiej operacji wojskowej prowadzonej w Strefie Gazy w listopadzie 2012 r., ataki ustały. Podobny incydent odnotowano dopiero w lutym 2013 roku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj