Izrael ostrzelał rakietami bazę wojskową w pobliżu stolicy Syrii

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Minionej nocy w Damaszku słychać było eksplozje. Jak podają media, Izrael dokonał ataku rakietowego na bazę wojskową, która znajduje się tuż obok Damaszku. W wyniku agresji poniesione zostały straty materialne, nie ma obecnie żadnych doniesień o rannych lub zabitych.

 

Celem izraelskiego ataku była baza wojskowa, którą wielokrotnie bombardowano już w przeszłości. Syryjskie media twierdzą, że rakiety ziemia-ziemia uderzyły w budynek militarny, zaś według innych doniesień agresji dokonały izraelskie samoloty wojskowe, które mogły wystrzelić pociski z przestrzeni powietrznej Libanu.

 

Celem prawdopodobnie był magazyn z bronią i amunicją. Izrael zwykle przeprowadza naloty, aby zniszczyć sprzęt, który może trafić w ręce libańskiego ruchu zbrojnego Hezbollah. Syryjskie systemy obrony przeciwrakietowej wyeliminowały dwie rakiety, lecz pozostałe dotarły do swojego celu i zniszczyły magazyn.

Najnowszy atak na Syrię ma miejsce w czasie gdy Izrael sugerował otwarte włączenie się w konflikt. Podczas gdy wojna powoli dobiega końca, Iran wzmacnia swoją obecność w Syrii, a szczególnie w okolicy Damaszku i Wzgórz Golan. Izrael stwierdził, że nie życzy sobie obecności irańskich wojsk w zachodniej Syrii i domagał się, aby Rosja jak najszybciej spełniła te postulaty.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Kiedyś mieszkałem w mieście w

Kiedyś mieszkałem w mieście w którym starówka miasta opanowana była przez Cyganów .Współcześnie z powodów lewackich zmieniaczy nazw zwanych Romami.Dzieci Cyganów były bezczelne. Zaczepiały każdego  według swojego widzimisie . Żadały  pieniędzy,,czegoś z aktualnie niesionych zakupów przez gospodynie do domu.Czasami atakowały bez powodu nawet silniejszych od siebie  wiedząc ,że w każdej chwili mogą liczyć na pomoc watachy cygańskiej.

Do czasu.Przyszedł dzień ,że mieszkańcy miasta po kolejnym cygańskim incydencie zrzucili samochód przywódcy watachy cygańskiej z mostu do rzeki.Pobili  rzezimieszków cygańskich .W ciągu tygodnia cyganeria zniknęła.

Izrael dziecko cygańskie .Bezczelne świadome zewnętrznej ochrony.Opowieści o silnej armii izraelskiej włóżmy między bajki.Nawet ta ich bomba atomowa jednorazowego użytku o dupę rozbić.Ta armia to szyta na wzór UPA do walki z bezbronnymi,dziećmi,kobietami,starcami .Ich zachowanie powoduję desperację zachowań przeciwnika nad którą są w stanie z łatwością zapanować.JEDNAK....

Nadejdzie ten dzień ,że "miasto" przebudzi się z letargu a wtedy......

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Do szkoły analfabeto, bo ten

Do szkoły analfabeto, bo ten pro-bandero-uSSmański bełkot jest trudny do zrozumienia dla Polaka. Boli cię zdanie Polaków degeneracie w temacie bandyckiej uSSmanii? Rzeczywistość wygląda inaczej banderowski trollu, niż chciałbyś ty czy tyma.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika CCCP

Brawo Izrael!

Brawo Izrael!

Jedyne państwo w tym rejonie, które jest cywilizowane. Jedyne, które pokonało wszystkich agresorów oraz ma najpotężniejszą armię w regionie. Tylko dobre ich serce nie dopuszcza jeszcze możliwości eksterminacji ościennych państw, a tak się stanie jeśli Izrael zostanie zaatakowany.

Warto wiedzieć, że amerykański sprzęt wojskowy dosłownie miażdżył - jak zawsze zresztą - ruskie badziewie. Tam było kiedyś, tak jest teraz i tak będzie w przyszłości.

Tymczasem kacapom zostało ino skomleć jak zbity kundelek hahahah

Portret użytkownika  jkl

 Przygłupie z PISu kolacja

 Przygłupie z PISu kolacja szabs gojowa chyba ci zaszkodziła! Izrael od poczatku wojny wspiera i kibicuje sunnickim terorystom w Syrii którzy są zagrozeniem dla Europy.

Gdzie tu masz działanie Izraela na rzecz interesów Europy? To Iran,Rosja i Hezbollah działa w interesie Europy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Israhell będzie istniał tak

Israhell będzie istniał tak długo, jak długo uSSmania będzie silna. Nie dłużej. Potem bez swojego protektora zostanie starty z powierzchni ziemi za swoje zbrodnie. A z uSSmanami nie najlepiej trollino. Jakoś ich sprzęt już nie miażdży, a abramsy w Syrii i Iraku płoną jak zapałki. Ich terroryści z isis już są na wykończeniu. I pomyśleć, że wszystko to zdziałało to "badziewie" rosyjskie, co? Hehehehe! Twoje brednie trollu, kontra rzeczywistość. I kto tu kwiczy i skomli trollu? Takie ciosy rozpaczy nie zmienią faktu, że mycaki i uSSmany przegrały wojnę o Syrię. I wszystko w temacie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Autor komentarza

Ale przecież Szojgu z gen.

Ale przecież Szojgu z gen. Konaszenkowem zapewniali, że przez parasol S-400 nad niebem Syrii ma prawa przelecieć żaden obcy obiekt.
A teraz bez propagandy więcej faktów. S-400 to oryginalnie S-300PMU3 to jest system z lat 80-tych n i g d y  nie użyty bojowo. rosja do dzisiaj nie opracowała finalnego efektora do tego systemu. W Syrii miał pełnić rolę parasola ochronnego niszcząc rakiety balistyczne  i samoloty przeciwnika a okazał się kompletną klapą. O jego skuteczności niech świadczy fakt padany na łamach dziennika Le Figaro - wg danych francuskiego wywiadu  nalot dwóch F-35 Efir na lotnisko Mezze pod Damaszkiem (opisywały to media rosyjskie między innymi dagestańska ANA i syryjskie w różny sposób próbując tłumaczyć bezczynność rosyjskich systemów OPL) zupełnie bez konsekwencji zbombardowały główne lotnisko gdzie mieści się siedziba wywiadu wojskowego Syrii niszcząc między innymi syryjski S-300 i 2 jednostki pancyr S1, a systemy OPL (S-400 z Hmeimmin) które miały to lotnisko chronić nie odpaliły żadnego pocisku. I to są fakty, a nie bajki sputnika o ataku Su-24 na USS Cook. Izraelskie F-35 Efir regularnie latają nad Syria niszcząc bazy i zaopatrzenie Hezbollahu i SAA. Amerykańskie tomawaki zniszczyły bazę al-Szajrat uprzedzając wczesniej ruskich.  S-400 to wydmucha propapagandowa dla ćwierćinteligentów typu padlina i jego obecne tu klony. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Gdyby to była wydmucha

Gdyby to była wydmucha trollino, to turcja i arabia ssaudyjska nie kupowałyby tego. To po pierwsze. Po drugie israhell przeprowadzając takie akcje wcześniej pewnie informuje stronę rosyjską. I bardziej mi to wygląda na cios rozpaczy po stracie opcji zwanej isis. Po trzecie w bazie al-Szajrat praktycznie nie było istotnych zniszczeń. Z 59 toporków doleciały 23 i zniszczyły parę zdezelowanych samochodów, spychacz, a pasów startowych nawet nie drasnęły. Jeszcze tego samego dnia baza ponownie funkcjonowała. Co stało się z 36 toporkami trollino? Do dziś wszyscy mają zamknięte gęby w tym temacie. Może jednak S-400 użyto? I nie wspominaj o F-35, bo to najdroższy nielot, jaki kiedykolwiek istniał. Nie masturbuj się tymi kilkoma rakietami mycaków, które i tak nic nie zmienią. Wojna w Syrii została przegrana przez żydo-uSSmanów. 

PS: Ogólnie znany jesteś z bredni, które tu wygadujesz, więc kto cię będzie brał na poważnie? Ostatnio napisałeś, że gospodarka albanii wielokrotnie przewyższa serbską i nawet w swojej głupocie nie chciało ci się sprawdzić, czy tak jest w rzeczywistości. Ot tak sobie palnąłeś na głupa. a może trafię? Ale jak zwykle nie trafiłeś. Wspomnę jeszcze o fakcie takim, że nie potrafisz nawet wkleić linka w pasek adresu przeglądarki. Mówienie więc gamoniu chachłaty o ćwiertinteligentach jest dosyć głupie, gdy samemu ma się IQ na poziomie popielniczki. Klony? I kto to mówi błaźnie?!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika  jkl

Sakiewiczowski kmiocie pokaż

Sakiewiczowski kmiocie pokaż jedeno zdjecie zniszczonych zestawów S 300 i pancsyr.Armia syryjska nigdy nie miała zestawu S 300 dopiero niedawno dostali stary system S 200. A system S 400 był zbyt daleko od miejsca ataku aby mógł zastrzelić amerykańskie rakiety które latają bardzo nisko nad ziemią.I co ty na to pisowski kłamco?

Portret użytkownika U_P_Adlina

I co banderowski kmiocie o IQ

I co banderowski kmiocie o IQ popielniczki? Policzyłeś, że spadło 58 czy tak sobie gadasz, bo to tam napisano? Bandyckie uSSmany nie takie rzeczy piszą. ale faktem jest, że Ussmani zniszczyli 6 remontowanych samolotów MIG-23,oraz1-en w stanie utylizacjiAN-26.Uszkodzono również 2 autocysterny,kilka ciężarówek,traktor i kilka zdezelowanych samochodów osobowych. Pasy lotniska nie zostały naruszone.Policzone straty syryjskiej infrastruktury,oraz jej militarnych zabawek to raptem3-5 mlnUSD.Bandyckie uSSmany na utylizację tej syryjskiej techniki,sowieckiego złomu wydali lekko licząc 90-200 mln dolców,różne są w tej mierze szacunki.Z 59 wystrzelonych rakiet tomahawk w okolice syryjskiej bazy trafiło 23-y rakiety,zaś w cel tylko co czwarta wystrzelona rakieta.Ten obrazek skuteczności "supermocarstwa" jest żenujący, Jeszcze tego samego dnia baza ponownie funkcjonowała swiniołaku chachłaty. Faktyczne straty syryjskie pokazują, że ten cały atak to komedia i dowód na to, że uSSman to juz kolos na glinianych nogach. Poniał chacheł?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj