Izrael ostrzelał rakietami bazę wojskową w pobliżu stolicy Syrii

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Minionej nocy w Damaszku słychać było eksplozje. Jak podają media, Izrael dokonał ataku rakietowego na bazę wojskową, która znajduje się tuż obok Damaszku. W wyniku agresji poniesione zostały straty materialne, nie ma obecnie żadnych doniesień o rannych lub zabitych.

 

Celem izraelskiego ataku była baza wojskowa, którą wielokrotnie bombardowano już w przeszłości. Syryjskie media twierdzą, że rakiety ziemia-ziemia uderzyły w budynek militarny, zaś według innych doniesień agresji dokonały izraelskie samoloty wojskowe, które mogły wystrzelić pociski z przestrzeni powietrznej Libanu.

 

Celem prawdopodobnie był magazyn z bronią i amunicją. Izrael zwykle przeprowadza naloty, aby zniszczyć sprzęt, który może trafić w ręce libańskiego ruchu zbrojnego Hezbollah. Syryjskie systemy obrony przeciwrakietowej wyeliminowały dwie rakiety, lecz pozostałe dotarły do swojego celu i zniszczyły magazyn.

Najnowszy atak na Syrię ma miejsce w czasie gdy Izrael sugerował otwarte włączenie się w konflikt. Podczas gdy wojna powoli dobiega końca, Iran wzmacnia swoją obecność w Syrii, a szczególnie w okolicy Damaszku i Wzgórz Golan. Izrael stwierdził, że nie życzy sobie obecności irańskich wojsk w zachodniej Syrii i domagał się, aby Rosja jak najszybciej spełniła te postulaty.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Kiedyś mieszkałem w mieście w

Kiedyś mieszkałem w mieście w którym starówka miasta opanowana była przez Cyganów .Współcześnie z powodów lewackich zmieniaczy nazw zwanych Romami.Dzieci Cyganów były bezczelne. Zaczepiały każdego  według swojego widzimisie . Żadały  pieniędzy,,czegoś z aktualnie niesionych zakupów przez gospodynie do domu.Czasami atakowały bez powodu nawet silniejszych od siebie  wiedząc ,że w każdej chwili mogą liczyć na pomoc watachy cygańskiej.

Do czasu.Przyszedł dzień ,że mieszkańcy miasta po kolejnym cygańskim incydencie zrzucili samochód przywódcy watachy cygańskiej z mostu do rzeki.Pobili  rzezimieszków cygańskich .W ciągu tygodnia cyganeria zniknęła.

Izrael dziecko cygańskie .Bezczelne świadome zewnętrznej ochrony.Opowieści o silnej armii izraelskiej włóżmy między bajki.Nawet ta ich bomba atomowa jednorazowego użytku o dupę rozbić.Ta armia to szyta na wzór UPA do walki z bezbronnymi,dziećmi,kobietami,starcami .Ich zachowanie powoduję desperację zachowań przeciwnika nad którą są w stanie z łatwością zapanować.JEDNAK....

Nadejdzie ten dzień ,że "miasto" przebudzi się z letargu a wtedy......

Portret użytkownika U_P_Adlina

Do szkoły analfabeto, bo ten

Do szkoły analfabeto, bo ten pro-bandero-uSSmański bełkot jest trudny do zrozumienia dla Polaka. Boli cię zdanie Polaków degeneracie w temacie bandyckiej uSSmanii? Rzeczywistość wygląda inaczej banderowski trollu, niż chciałbyś ty czy tyma.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika CCCP

Brawo Izrael!

Brawo Izrael!

Jedyne państwo w tym rejonie, które jest cywilizowane. Jedyne, które pokonało wszystkich agresorów oraz ma najpotężniejszą armię w regionie. Tylko dobre ich serce nie dopuszcza jeszcze możliwości eksterminacji ościennych państw, a tak się stanie jeśli Izrael zostanie zaatakowany.

Warto wiedzieć, że amerykański sprzęt wojskowy dosłownie miażdżył - jak zawsze zresztą - ruskie badziewie. Tam było kiedyś, tak jest teraz i tak będzie w przyszłości.

Tymczasem kacapom zostało ino skomleć jak zbity kundelek hahahah

Portret użytkownika  jkl

 Przygłupie z PISu kolacja

 Przygłupie z PISu kolacja szabs gojowa chyba ci zaszkodziła! Izrael od poczatku wojny wspiera i kibicuje sunnickim terorystom w Syrii którzy są zagrozeniem dla Europy.

Gdzie tu masz działanie Izraela na rzecz interesów Europy? To Iran,Rosja i Hezbollah działa w interesie Europy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Israhell będzie istniał tak

Israhell będzie istniał tak długo, jak długo uSSmania będzie silna. Nie dłużej. Potem bez swojego protektora zostanie starty z powierzchni ziemi za swoje zbrodnie. A z uSSmanami nie najlepiej trollino. Jakoś ich sprzęt już nie miażdży, a abramsy w Syrii i Iraku płoną jak zapałki. Ich terroryści z isis już są na wykończeniu. I pomyśleć, że wszystko to zdziałało to "badziewie" rosyjskie, co? Hehehehe! Twoje brednie trollu, kontra rzeczywistość. I kto tu kwiczy i skomli trollu? Takie ciosy rozpaczy nie zmienią faktu, że mycaki i uSSmany przegrały wojnę o Syrię. I wszystko w temacie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj