Izrael oskarża Syrię o stosowanie broni chemicznej przeciw cywilom

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wszystko zaczyna się komplikować. Od ogłoszenia rozejmu prowadzono sporadyczne walki, które znów zaczynają przybierać na sile. Jakby tego było mało Izrael właśnie oświadczył, że wojska Assada znów zaczęły używać gazów bojowych, czego żadna ze stron jak dotąd nie potwierdziła.

 

Minister Obrony Moshe Yaalon powiedział, że syryjska armia w ostatnich dniach zrzucała z helikopterów na nieuzbrojonych ludzi beczki wypełnione chlorem. Oczywiście nie podano żadnych dowodów które potwierdzałyby te oskarżenia, lecz Zachód wziął je na poważnie i będzie prowadzić śledztwo w tej sprawie. Badane będą również wielokrotne naruszenia rozejmu.

 

W 2014 roku Assad zgodził się oddać cały swój arsenał chemiczny, dzięki czemu Syria uniknęła interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonych i nie przekształciła się w drugi Irak. Jednak mimo tego, każde stosowanie gazów bojowych jest natychmiast przypisywane armii rządowej, choć Państwo Islamskie również posiada tego typu broń.

 

Oskarżenia Izraela mają bardzo poważny charakter. Zwraca się uwagę na to, że tylko syryjskie siły lotnicze używają w tym konflikcie helikopterów. Barack Obama wiele razy powtarzał, że Assad zaczyna przekraczać czerwoną linię i być może Zachód chce wykorzystać rozejm aby przygotować się do inwazji. NATO oskarżyło właśnie Rosję o to że wysyła w ten region dodatkowe siły lądowe, morskie i lotnicze. Z drugiej strony, Turcja zwiększa swoje siły na granicy z Syrią a Arabia Saudyjska przypomniała, że obali Assada siłą jeśli nie zgodzi się odejść w sposób pokojowy.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-nato-idUSKCN0W212Y

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-israel-idUSKCN0W356M

http://www.ibtimes.com/syrian-ceasefire-update-saudi-arabia-prepared-send-troops-syria-if-assad-wont-leave-2327577

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika cezary

sytuacja robi sie bardzo

sytuacja robi sie bardzo napieta i nerwowa. W tym roku są wybory prezydenckie w USA , jeżeli dalej bedzie tak sie to toczyło to może sie okazać że wygra osoba nir przychylna Izraelowi.  Wszyscy o tym wiedza , jedynie co może to uniemożliwić to wojna . Wojna na dużąskalę , z spowoduje ona zawieszenie konstytucji w USA i odroczenie wyborów. Dlatego co niektórym puszczaja nerwy . 

Portret użytkownika sceptyyk

Ten faszystwoski twór zwany

Ten faszystwoski twór zwany izrael, ma czelnośc oskarżać innych? Sami mordują dzieci i młodzież Palestyńską a innych oskarżają, nie mając dowodów lub je fałszując.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Portret użytkownika OgnistyOko

O juz Izrael oskarza Syrie o

O juz Izrael oskarza Syrie o uzywaniu broni chemicznejj. Czyli  Juz Izrael i jej pupulki maja zgody od USA na atak na Iran i Syrie . Oczywiscie  Syria bedzie   pierwszy celem ataku  na trasie do Iranu.
 
 A wiec tak. Turcja ,Izrael ( tym razem Izrael nie bedzie udawac ze nieuczestniczy) i Arabia Saudujska zaatakuje na wiosne Syrie. Potem bedzie powstanie rebeliancki w pólnocnej Iranie wśród iranskich Azerów w  Azerbejdzanie Poludniowym.( Azerbejdzan lezacy w  granicach Iranu - a Azerowie stanowią chyba z ok 20% ludnosci Iranu).Inaczej bedzie secesja Azerów w Iranie  -oczywiscie  po rozkazu od  USA i Izraela.
Jednoczesnie USA z azjatyckim sojusznikiem  zaatakuje Korea Polnócna. Tak wiec Rosja chcac  czy nie chcac musi zachowac neutralnosc w  czasie ataku NATO i USA na  Korea pólnocna i Iranu. Oczywiscie w czasie neutralnosci Rosjanie  beda sie zbroic siebie i przygotowac do wojny z USA i NATO.
a potem bedzie  wiele rzeczy neiprzewidzanych przez przepowiednie i szybko isie wydarzy wiele rzeczy niespotykane jak najazd Kosmitow  na Ziemian a zwlaszcza na USA i po wojnie nie do poznania bedzie Świat. Na przyklad Polacy przestana byc Katolikami i stworza wlasny religie. A reszta ...to już znacie.  ;>.
 

Portret użytkownika inzynier magister

Izrael się boi wszystkich

Izrael się boi wszystkich islamistów dookoła, a u nas w UE kraje zachodniej eurosodomy chcą nas załatwić gazociągiem oraz prawem unijnych masonów szwabskich ! Zresztą w Polsce mamy elity zdrajców którzy nazywają bohaterow Wyklętych bandytami ! Pomordowani przez komunistycznych aparatczyków i wciąż zniesławiani Żołnierze Wyklęci nie mogą się bronić. Dlatego w ich imieniu musi występować państwo, a kłamstwo o bohaterach antykomunistycznego podziemia powinno być karane – uważa prof. Krystyna Pawłowicz.
 
Wprowadzić odpowiedzialność karną za kłamstwo o bohaterach antykomunistycznego podziemia! Tak, jak za „kłamstwo oświęcimskie”. Bandytami byli sowieci i ich polscy komunistyczni pomocnicy z UB, PPR, PZPR itp. – zaapelowała prof. Krystyna Pawłowicz na swoim profili FB, w odpowiedzi na szkalujące Żołnierzy Niezłomnych publikacje, jakie pojawiły się w mediach 1 marca.
 
Bardzo słuszny, naglący postulat. Kiedy państwo polskie oczyści się z jawnych antypolaków ? Kiedy antypolonizm, antykatolicyzm będą karalne. Wystarczy wejść na portal onet i zobaczyć ile szumowin siedzi za klawiaturami i ile nienawistnego jadu wylewa sama redakcja. O casusie GW czy Faktach i Mitach każdy wie. Uważam, że wszystkie te "hieny" powinny zostać zdelegalizowane, a ich kreatorzy surowo karani. Który to naród na świecie daje sobie tak bezkarnie pluć w twarz ?!Basta !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Gościu

Przestań bredzić! Pewnie

Przestań bredzić! Pewnie dobrze wiesz, że naczelny FiM został aresztowany. Tylko za co? Za groźby wobec byłej żony... Porażka. Przez wszystkie te lata rzetelnego dziennikarstwa nie można mu było cokolwiek udowodnić bo w tym katolicko-wyznaniowym kraju jego artykuły były podparte mocnymi dowodami. Więc co wymślono? groźby wobec byłej żony.. To nic, że przy okazji splondrowano redakcję. Tak się załatwia przeciwników o.Rydzyka w pisowskim kraju. Sram na KOD ale na was sram podwójnie. Kiedy antykatolicyzm będzie karany? K...a! Taliban made in Poland! Zapomniał inżynier magister o ofiarach KrK na całym świecie? O świętej inkwizycji? O pedofilii w "świętym" kościele? O rozpuście, megalomani i chciwości biskupów?
Przeczytał chociaż 1 nr FiM???
 

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Turcja nie wpuszcza na swoje

Turcja nie wpuszcza na swoje wody terytorialne okrętów NATO. Wredne kebaby nie chcą zawracania islamskiej nawałnicy na swoje terytorium. Wyszło szydło z worka. Coraz bardziej wypływa na powierzchnię fakt, że nawałnicę nakręcają kebaby!!! Cały czas szmuglowana jest broń dla PI i spółki z terytorium Turcji. Kiedy wreszcie dotrze do państw europejskich, że wszystkie umowy z kebabami są łamane? Turki z Arabami i Izraelem dążą do zerwania wstrzymania działań wojennych w Syrii. Należy ich natychmiast powstrzymać! Należy też zdelegalizować totalitarny, średniowieczny system polityczno-koraniczny jakim jest islam!!! Najlepiej na całym świecie! To wojna  religijna wypowiedziana przez wyznawców allacha połowie ludzkości na tej planecie. Nigdy światem nie będzie rządził islam!!!! NIGDY!!!

Strony

Skomentuj