Izrael opracował okrętowe pociski przeciwrakietowe dalekiego zasięgu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Israel Aerospace Industries opracował i przetestował pocisk przechwytujący Barak ER do systemu obrony przeciwrakietowej Barak 8. Według portalu Jane pierwsze seryjne pociski przechwytujące zostały wprowadzone do produkcji i zostaną dostarczone klientowi w trzecim kwartał 2021 r. Opracowane pociski przechwytujące są w stanie uderzać w manewrowe cele balistyczne na wysokości 30 i w odległość do 150 kilometrów.

 

Izrael ma bogate doświadczenie w zakresie obrony przeciwrakietowej. Terytorium tego kraju jest chronione przez szczebelkowy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Składa się z trzech poziomów, tj. żelaznej kopuły krótkiego zasięgu, procy Davida średniego zasięgu i strzały dalekiego zasięgu. Przez ponad dwie dekady służby system przechwytywał tysiące celów wystrzelonych w kierunku Izraela, w tym pociski balistyczne, systemy rakiet wielokrotnego startu, a nawet pociski artyleryjskie.

 

Na morzu izraelski system obrony przeciwlotniczej / przeciwrakietowej reprezentowany jest przez przeciwlotnicze systemy rakietowe Barak 1 i Barak 8, które są również dostarczane do indyjskich sił morskich oraz, w wersji lądowej, do armii azerbejdżańskiej. Systemy te mają bardzo ograniczone możliwości. Na przykład pociski Barak 1 opracowane w 1987 roku mogą uderzać w cele powietrzne z odległości zaledwie 10 kilometrów. Barak 8, bardziej nowoczesna wersja, ma zasięg do 70 kilometrów. Dlatego użytkownicy tych kompleksów są zainteresowani poszerzaniem swoich możliwości.

 

Firma Israel Aerospace Industries opracowała i przetestowała ulepszoną wersję przeciwrakietową dla kompleksów Barak 8. Zasięg nowego pocisku o nazwie Barak ER sięga 150 kilometrów, co znacznie rozszerzy obronę przeciwlotniczą / obronę przeciwrakietową. Zwiększy możliwości bojowe statków i uzbrojonych w nie kompleksów naziemnych.

 

21 marca br. firma przetestowała nowy pocisk przechwytujący. Na celu treningowym symulującym manewrową rakietę balistyczną wystrzelono dwa pociski przeciwrakietowe Barak ER, niewyposażone w głowice bojowe. Firma przeprowadziła następnie serię kompleksowych testów zgodności z istniejącymi wyrzutniami Barak MX. Zgodnie z wynikami testów nowe pociski przechwytujące trafiły do masowej produkcji.

 

Barak ER to działające w każdych warunkach pogodowych pionowe pociski przechwytujące kierowane radarem. Są w stanie manewrować z przeciążeniami do 50 g jednostek i przechwytywać cele w dowolnym kierunku na wysokości do 30 kilometrów. Są to dwustopniowe rakiety na paliwo stałe. Pierwszy stopień ma 1,3 metra długości i 35 centymetrów średnicy. Drugi stopień to sam przechwytujący, identyczny z pociskami przechwytującymi Barak LRAD. Wykorzystuje dwupulsowy silnik na paliwo stałe, mierzy 4,8 metra długości i 22,7 centymetra średnicy. Pociski przechwytujące Barak ER są wyposażone w głowicę odłamkowo-burzącą o wadze 23 kilogramów oraz system korekcji kursu pośredniego na podstawie danych GPS / INS. Ich łączna waga to 400 kilogramów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Izrael ma bogate

"Izrael ma bogate doświadczenie w zakresie obrony przeciwrakietowej. Terytorium tego kraju jest chronione przez szczebelkowy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej." Najbardziej to mi się podoba określenie "szczebelkowy system" Ale nawet tak  "szczebelkowy system" Przeciwko uderzeniu atomowemu nic tu nie zdziała ani sam NIE PRZETRWA !!!  To stało sie jasne i OCZYWISTE po ataku SCUDOW Starych radzieckich rakiet wprost z nigdziebądź historii zamierzchłej i ze złomowca.Zawsze jednak możemy się jarać,bo dzisiaj tak to już jest.Wodę chłepcę fuj ...Jakie fuj de...bilu jak to ponoć źródlana ? W związku z tym jest dobra, bo pewnie jakieś procenty ma.

Portret użytkownika Quark

Znowu nic nie rozumiesz ...

Znowu nic nie rozumiesz ... To jest system zestrzeliwania wszystkiego z dużej odległości to jak niby miała by im bomba atomowa na głowę spaść ?? Samolot zestrzeli i rakietę balistyczną z atomówką też .. i to na dużej wysokości , gdzie ew. wybuch atomowy nikomu nie zagrozi ! Chyba naprawdę Cię prawdziwy kwazar oślepił (napromieniował) ?! 

Skomentuj