Izrael opracował mobilną aplikację do analizy moczu w domu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Healthy.io stworzyła nową mobilną aplikację do analizy moczu w domu. System opracowany przez izraelską firmę ujawnia oznaki 10 różnych chorób za pomocą konwencjonalnego aparatu w smartfonie. Jego dokładność nie jest gorsza od złożonych badań laboratoryjnych.

 

Analiza moczu jest jedną z najbardziej poszukiwanych procedur medycznych na świecie. Jednak wielu pacjentów nie przechodzi jej regularnie, ponieważ nie może znaleźć czasu na wizytę w szpitalu. Dlatego ludzie narażają się często na ryzyko powstania niebezpiecznej choroby, tj. na przykład niewydolności nerek lub zakażenia dróg moczowych.

 

W rozwiązaniu tego problemu ma pomóc opracowany przez izraelską firmę Healthy.io aplikacja Dip.io, która służy do analizy moczu w domu. Według MIT Technology Review technologia opiera się na wykorzystaniu aparatu smartfona i wielokolorowego paska testowego. Wystarczy, że pacjent umieści pasek w pojemniku z moczem, poczeka chwilę i wykonana zdjęcie, a aplikacja będzie kolorować i diagnozować.

 

Jak pokazują badania kliniczne Dip.io wykazuje objawy 10 chorób, a także powikłania związane z ciążą. Jednocześnie wyniki analizy nie są gorsze w dokładności od badań przeprowadzonych w profesjonalnym laboratorium.

 

System nie tylko oszczędza czas i pieniądze, ale także zwiększa liczbę osób, które przeszły niezbędne kontrole. Aplikacja określa, że nadszedł czas na wykonanie testów i zgłasza to za pomocą automatycznego połączenia telefonicznego. W eksperymencie przeprowadzonym przez brytyjską Narodową Służbę Zdrowia zwiększono wskaźnik odpowiedzi wśród pacjentów do 72%. Wielu z nich było w stanie wykryć chorobę nerek na wczesnym etapie leczenia.

 

Pacjenci chwalili technologię, która pozwala wykonywać testy w domu, oszczędzając czas. Według ekspertów, jej uniwersalne wprowadzenie w samej Wielkiej Brytanii w ciągu pięciu lat pozwoli zaoszczędzić 867 milionów dolarów. Healthy.io otrzymał już aprobatę amerykańskiego regulatora FDA jako urządzenia diagnostycznego. Obecnie firma zamierza skalować technologię w celu identyfikacji raka i chorób układu sercowo - naczyniowego.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

to żadna nowość... każdy

to żadna nowość... każdy model iphona posiada fukcję analizy moczu... wystarczy intensywnie oblać moczem wyświetlacz i po chwili na ekranie pojawiają się wyniki labolatoryjne... poziom hemoglobiny, grupa krwi, obecność HIV i wiele wiele innych... wszystko za darmo i można nawet diabetykom polecać bo pokazuje poziom cukru...

 

Skomentuj