Izrael obawia się wybuchu kolejnej intifady

Kategorie: 

Sytuacja w Izraelu oraz w Zachodnim Brzegu Jordanu pogarsza się z dnia na dzień. Zamieszki stały się już tam codziennością i coraz częściej dochodzi do morderstw, które popełniają Palestyńczycy. Izrael przewiduje iż może dojść do kolejnej wojny.

 

W ostatnich dniach śmierć poniosły dwie osoby - nożownik zaatakował izraelskiego żołnierza w Tel Awiwie, po czym został aresztowany. W drugim przypadku, w Zachodnim Brzegu, kobieta została zadźgana nożem a napastnik został zastrzelony. Ponadto cały czas trwają zamieszki i dochodzi do starć między Palestyńczykami a izraelskimi siłami bezpieczeństwa.

 

W wyniku starć, Izraelskie Siły Obronne (IDF) zastrzeliły wczoraj jedną osobę. Początkowo próbowano rozpędzić tłumy za pomocą gumowych kul oraz gazu łzawiącego, ale potem wykorzystano ostrą amunicję. Premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że Izrael będzie zwalczał "terrorystów" a osoby, które potępiają ten kraj, powinny wyprowadzić się na Zachodni Brzeg albo do Strefy Gazy.

 

Konflikt odżył na nowo około dwa tygodnie temu, gdy władze Izraela zamknęły meczet Al-Aksa. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas oskarża państwo żydowskie o prowokowanie do wojny religijnej oraz dodał iż muzułmanie nie pozwolą aby meczet został "zanieczyszczony".

 

Obiekt ma bardzo ważne znaczenie zarówno dla muzułmanów jak i Żydów, jednak ci drudzy nie mogą modlić się wewnątrz budynku. Abbas twierdzi, że Izrael chce udostępnić obiekt dla wszystkich, dlatego jeśli meczet zostanie "zanieczyszczony", to dojdzie do wojny, która może ogarnąć nawet cały świat.

 

Tymczasem jak donosi Jerusalem Post, sklepy z bronią mają ostatnio bardzo dużo klientów. Izraelczycy wykupują dosłownie wszystko, co może zapewnić im bezpieczeństwo na wypadek gdyby zostali napadnięci, lub gdyby wybuchła kolejna wojna.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

zyd a zyd jest zasadnicza

zyd a zyd jest zasadnicza róznica izrael jest jescze barziej podzielony jak polska.. my tez wielkiego wplywu na polityke nie mamy  od 89 rządzi uklad ...wiec martwmy sie o nasz kraj oni jak bog im pozwoli to  garstką sie ostną.. ci juz beda glosic dobra nowine

Portret użytkownika charis

jeśli nie porzucisz

jeśli nie porzucisz nienawiści to, tą swoją nienawiścią samemu sobie zaszkodzisz, poza tym zło między ludźmi nie dzieli się na narodowości czy kolor skóry. Nie wszyscy Polacy sa złodziejami i pijakami jak to wielu mówi, nie wszyscy tzw żydzi są źli, nie wszyscy murzyni to przestępcy, nie wszyscy muzułmanie są terrorystami,a nie wszyscy terroryści są muzułmanami. Zło dobrem należy zwyciężać, nienawiść miłością, złorzeczenie błogosławieństwem.
 
grzeszne emocje i postawy niszczą również swoich właścicieli : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/10/przebaczenie-chroni-serce.html
 
NIE IDŹ TĄ DROGĄ : "Niegodziwego zabija złość " - psalm 34:22
,
 
 

Portret użytkownika Andrzej Domownik

14 W świątyni napotkał

14 W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. 15 Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. 16 Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!»

Twoj argument jest inwalida.
 

Skomentuj