Izrael naciska na USA aby rozpocząć interwencję militarną w Syrii

Kategorie: 

Premier Izraela - Benjamin Netanjahu - źródło: dreamstime.com

Brytyjskie media informują, że podczas zbliżającej się wizyty Baracka Obamy w Izraelu zostanie on poproszony przez przywódców tego kraju o wysłanie wojska do Syrii.

 

Według tego, co pisze brytyjski Guardian, Izrael obawia się, że chaos w Syrii spowoduje, że znacznie lepiej uzbrojony będzie libański Hezbollah, co może skutkować kłopotami. Istnieją obawy, że Hezbollah zostanie wyposażony w syryjskie rakiety i większość terytorium Izraela mogłaby być zagrożona. W odpowiedzi na takie zagrożenia IDF rozlokował na północy kraju baterie tarczy antyrakietowej.

 

Jak twierdzi brytyjska gazeta, mimo, że Izrael będzie wywierać presję na USA, Obama nie zgodzi się na wysłanie wojska do Syrii. W takim wypadku Izrael ma zamiar poprosić o wsparcie dla własnej operacji militarnej w Libanie i Syrii. Jej celem ma być zaprzestanie wyposażania Hezbollahu w rakiety.

 

Poza tym z pewnością będzie omawiany atak na Iran. Pacyfikacja Syrii może znacznie ułatwić realizację tego celu. Izrael dalej postrzega ten kraj, jako realne zagrożenie dla swojej egzystencji i nie wyraża zgody na irański program atomowy, który jest nadal prowadzony w kompleksach naukowych w wydrążonych górach. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Perun

Katar: Bogaty i

Katar: Bogaty i niebezpieczny. http://pokazywarka.pl/arqdon/
"Głównym przedmiotem troski emira Kataru jest dobrobyt i bezpieczeństwo jego maleńkiego królestwa.
W osiągnięciu tych celów emir nie uznaje żadnych granic."
"Jak tylko schwytano i zastrzelono Kadafiego władze Kataru przyszły do Baszara Al-Assada by ustanowić rząd przejściowy Bractwa Muzułmańskiego. Jak się można było spodziewać, prezydent Assad odrzucił ofertę zrzeczenia się władzy na rzecz Bractwa. Wkrótce usłyszał wyrok ogłoszony 22 Stycznia przez szejka Hamada bin Khalifa Al-Thaniego w programie "60 Minut" stacji CBS."
"Walka najpewniej będzie trwać wiele miesięcy, ale Katar jest na to przygotowany. Kiedy wojna się skończy, będą kontrakty na odbudowę olbrzymich obszarów oraz trzeba będzie zagospodarować złoża gazu. W każdym razie Al-Assad musi odejść. To nic osobistego; to tylko biznes w celu zabezpieczenia przyszłego spokoju i dobrobytu w Katarze."

Portret użytkownika okrzemek

znasz oryginał tej

znasz oryginał tej przepowiedni czy tylko słabe tłumaczenie? przepowiednia mówi o "czarnym papieżu", a nie żadnym murzynie. no i mamy CZARNEGO PAPIEŻA skoro głową kościoła został jezuita, a głową zakonu jezuitów jest tzw. generał zwany powszechnie CZARNYM PAPIEŻEM.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie, nie znam dokładnej

Nie, nie znam dokładnej treści... Ale wpis taki jak Twój i wiele innych, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie muszę tej treści znać i całe szczęście że jej nie znam!
Teraz mówisz o generale jezuitów zwanym "czarnym papieżem", a jeszcze nie tak dawno wy - zwolennicy przepowiedni - ostro przypisywaliście określenie "czarnego papieża" Benedyktowi XVI, ponieważ miał w herbie głowę murzyna... Interpretacja goni interpretację, a żadna nie ma przełożenia na rzeczywistość!!! Ilu jeszcze papieżom dokleicie rolę "ostatniego"?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika okrzemek

nie wiem co cię utwierdza i

nie wiem co cię utwierdza i czemu, ale wiem, że coś masz utwardzone i lubujesz się w przypisywaniu oponentom w rozmowie cech i zdarzeń, które nigdy ich nie dotyczyły. a skoro nie znasz dokładnej treści przepowiedni to dlaczego zabierasz głos tonem autorytatywnym i kpisz z niej? kto dał ci takie prawo?
siłą rzeczy, jeśli w herbie była głowa murzyna, to logiczne się wydaje, że zwolennicy przepowiedni widzieli w nim czarnego papieża, ale okazało się, że to był dopiero wstęp, rodzaj zapowiedzi tego, który nadejdzie. i co jest w tym dziwnego?
zamiast ściemniać - lepiej się zastanów czy to zwykły przypadek, że czasy są jakie są, Watykan się wali, cały świat się przekręca, a tu akurat pojawia się CZARNY PAPIEŻ i to żaden naciągany tylko dosłownie wywodzący się z zakonu któremu takowa persona przewodniczy?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika wredny_ryj

Nie ma czegoś takiego (w

Nie ma czegoś takiego (w Polsce) jak WOLNOŚĆ SŁOWA ... Tylko Ci się wydaje, że możesz kpić z czego chcesz ... 
Mnie akurat przepowiednie nie interesują (czasem fajnie poczytać tego rodzaju "bajki", ale traktując to jako rozrywkę) ...
Do rzeczy - teraz weź swój nóż i zacznij o niego dbać.

Portret użytkownika SurvivorMan

Masz coś konstruktywnego do

Masz coś konstruktywnego do przekazania, czy tylko umiesz atakować swoim słodkim pierdzeniem nie na temat?
Pytanie pierwsze: Jak może mi się wydawać że mogę kpić, skoro to robię??? Ty jak srasz w kiblu, to ci się wydaje że srasz???
Pytanie drugie: O nóż dbam od zawsze, więc jak mam ZACZĄĆ o niego dbać???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Perun

"Środkowowschodnia

"Środkowowschodnia kontr-rewolucja" http://pokazywarka.pl/p1xih9/
"Saudyjski klan Sudairi stoi na czele kontr-rewolucyjnej fali wywołanej przez USA i Izrael na Środkowym Wschodzie."
"W ciągu kilku miesięcy kilka prozachodnich rządów upadło w świecie arabskim: parlament usunął libański rząd Saada Hariri a ruchy społeczne odsunęły od władzy Zine el-Abbidine Ben Alego w Tunezji oraz Husniego Mubaraka w Egipcie.
"Po tych zmianach nastąpiły demonstracje przeciwko USA i syjonizmowi, które służą politycznie Osi Oporu składającej się z państw Iran i Syria oraz organizacji Hezbollah i Hamas.
By przewodzić kontr-rewolucji w regionie Waszyngton i Tel Awiw oparły się na swoim najlepszym wsparciu: klanie Sudair, niezrównanych despotach na usługach imperializmu."
"To dlatego, że Jego Wysokość ma duże wydatki. Książę przejął odpowiedzialność za wielką liczbę arabskich bojowników wyszkolonych przez pakistańskie i saudyjskie służby podczas Zimnej Wojny do walki z Armią Czerwoną w Afganistanie na polecenie CIA i MI6. Oczywiście najlepiej znaną osobistością w tej grupie był nie kto inny jak sam miliarder-guru, a później antykomunistyczny dżihadysta, Osama Bin Laden.
Nie da się dokładnie stwierdzić ilu ludzi książę Bandar ma na swoje usługi. Z biegiem czasu widzieliśmy jego zaangażowanie w wielu konfliktach i aktach terroryzmu w całym świecie muzułmańskim od Maroko aż po prowincję Xinjiang w Chinach."
"Przechodząc na stronę Sudairi, Saad dokonał politycznej wolty. Z dnia na dzień porzucił politykę króla Abdullah zmierzającą do ugody z Syrią i Hezbollahem i rozpoczął ofensywę przeciwko reżimowi Baszara al-Assada, w kierunku rozbrojenia Hezbollahu i kompromisu z Izraelem."
"Bractwo Muzułmańskie formalnie weszło do polityki poprzez stworzenie nowej partii, Wolność i Sprawiedliwość, przy poparciu National Endowment for Democracy (NED,[ znane ramię polityczne CIA]) i naśladowanie profilu tureckiej [partii Erdogana] AKP (tę samą strategię wybrano w Tunezji poprzez stworzenie Partię Odrodzenia)
Na tym tle dokonano brutalnych ataków na mniejszości religijne. Spalono dwa kościoły koptyjskie. Zamiast ukarać napastników premier zaoferował im gwarancje: zdymisjonował nominowanego przez sibie gubernatora prowincji Qenna, szanowanego generała Imada Mikhaela, ponieważ jest on Koptem a nie Sunnitą."
"Wszystko powinno było wrócić do normy ale nagle zamaskowani snajperzy umiejscowieni na dachach budynków otworzyli ogień do tłumów i policji, w mieście zapanował chaos.
Korzystając z zamieszania strzelcy zaatakowali rządowy budynek służb wywiadowczych na obrzeżach miasta, których zadaniem była obserwacja Wzgórz Golan okupowanych przez Izrael. Oficerowie odpowiedzieli ogniem w obronie budynku i archiwum w środku, zabici byli po obu stronach.'

Portret użytkownika Perun

Czy Obama i Putin podzielą

Czy Obama i Putin podzielą się Środkowym Wschodem? W 1916 Wielka Brytania i Francja podzieliły ŚW (plan Sykes-Picot). Prawie wiek później USA i Rosja dyskutują projekt mogący wyeliminować zyskowne wpływy brytyjsko-francuskie w tym regionie. Prezydent Obama jest na progu dokonania całkowitej zmiany strategii międzynarodowej, pomimo wewnętrznej opozycji we własnym rządzie. Fakty są proste. USA staje się niezależne energetycznie dzięki szybkiemu postępowi w technologii wydobycia gazu z łupków i ropy z roponośnych piasków. Dlatego też doktryna Cartera z 1980 o priorytecie zapewnienia dostępu do ropy w Zatoce Perskiej z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego jest martwa. Podobnie porozumienie Quincy'ego z 1945 o zaangażowaniu Waszyngtonu w obronę dynastii Saudów w zamian za gwarancje dostępu do ropy na Płw. Arabskim. Sytuacja dojrzała by wycofać dużą liczbę wojsk i przenieść je na Daleki Wschód by kontrować chińskie wpływy. Z drugiej strony USA muszą zrobić wszystko by zapobiec sojuszowi Chin i Rosji, która mogłaby uwolnić siły na Dalekim Wschodzie. W końcu Waszyngton jest dławiony relacjami z Izraelem, które są ekstremalnie kosztowne, nie mają międzynarodowego uzasadnienia i są przeciw całej populacji muzułmańskiej w USA. Należy również w wyraźny sposób ukarać Tel-Awiw, który w niespotykany sposób wmieszał się w wybory prezydenckie i stanął przeciw kandydatowi, który wygrał. Te 3 czynniki doprowadziły Baraka Obamę i jego doradców do zaproponowania paktu Władimirowi Putinowi. Waszyngton niejawnie przyznając się do porażki w Syrii jest gotowy zostawić w gestii Rosji rozstrzygnięcie spraw na ŚW i podzielić się kontrolą nad regionem. W tym duchu została napisana przez Kofiego Anana deklaracja w Genewie 20 Czerwca 2012. Wtedy miała być początkiem poszukiwania rozwiązania konfliktu w Syrii. Ale to porozumienie prawie natychmiast uległo sabotażowi wewnętrznych elementów rządu Obamy. W prasie europejskiej pojawiły się przecieki nt. różnych elementów tajnej wojny w Syrii w tym prezydencka dyrektywa nakazująca CIA rozmieszczenie swoich ludzi i najemników w terenie. Kofi Annan został złapany w pułapkę i zrezygnował z roli mediatora. Biały Dom starał się pozostawić sprawę wewnętrznej walki w cieniu w okresie kampanii wyborczej Baraka Obamy. Za kulisami 3 grupy bojkotowały wdrożenie deklaracji genewskiej: http://pokazywarka.pl/y81hie/

Portret użytkownika Perun

Dlaczego Katar chce dokonać

Dlaczego Katar chce dokonać inwazji Syrii http://pokazywarka.pl/xyxjtl/
"...Widać zatem, że Katar konkuruje bezpośrednio zarówno z Iranem (jako producent),z Syrią (jako punkt docelowy) oraz w mniejszym stopniu z Irakiem (jako kraj tranzytowy). Warto pamiętać, że Teheran i Bagdad gwałtownie sprzeciwiają się obaleniu rządu w Damaszku.
Gaz ziemny będzie pochodzić z geologicznej bazy South Pars, największego złoża na świecie, współdzielonego przez Iran i Katar. Jeśli rurociąg Iran-Irak-Syria zostanie skończony to umocni, w głównej mierze szyickie, przymierze poprzez ekonomiczną, stalową pępowinę.
Katar wolałby zbudować swój rurociąg z pominięciem "szyickiego półksiężyca" kończąc w Jordanii; eksport odbywałby się z Zatoki Akaba do Zatoki Suezu i stamtąd nad Morze Śródziemne. Taki byłby idealny plan B ponieważ negocjacje z Bagdadem stają się coraz bardziej skomplikowane (a co więcej trasa przez Irak i Turcję jest o wiele dłuższa)..."

Strony

Skomentuj