Izrael naciska na USA aby rozpocząć interwencję militarną w Syrii

Kategorie: 

Premier Izraela - Benjamin Netanjahu - źródło: dreamstime.com

Brytyjskie media informują, że podczas zbliżającej się wizyty Baracka Obamy w Izraelu zostanie on poproszony przez przywódców tego kraju o wysłanie wojska do Syrii.

 

Według tego, co pisze brytyjski Guardian, Izrael obawia się, że chaos w Syrii spowoduje, że znacznie lepiej uzbrojony będzie libański Hezbollah, co może skutkować kłopotami. Istnieją obawy, że Hezbollah zostanie wyposażony w syryjskie rakiety i większość terytorium Izraela mogłaby być zagrożona. W odpowiedzi na takie zagrożenia IDF rozlokował na północy kraju baterie tarczy antyrakietowej.

 

Jak twierdzi brytyjska gazeta, mimo, że Izrael będzie wywierać presję na USA, Obama nie zgodzi się na wysłanie wojska do Syrii. W takim wypadku Izrael ma zamiar poprosić o wsparcie dla własnej operacji militarnej w Libanie i Syrii. Jej celem ma być zaprzestanie wyposażania Hezbollahu w rakiety.

 

Poza tym z pewnością będzie omawiany atak na Iran. Pacyfikacja Syrii może znacznie ułatwić realizację tego celu. Izrael dalej postrzega ten kraj, jako realne zagrożenie dla swojej egzystencji i nie wyraża zgody na irański program atomowy, który jest nadal prowadzony w kompleksach naukowych w wydrążonych górach. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Perun

Katar: Bogaty i

Katar: Bogaty i niebezpieczny. http://pokazywarka.pl/arqdon/
"Głównym przedmiotem troski emira Kataru jest dobrobyt i bezpieczeństwo jego maleńkiego królestwa.
W osiągnięciu tych celów emir nie uznaje żadnych granic."
"Jak tylko schwytano i zastrzelono Kadafiego władze Kataru przyszły do Baszara Al-Assada by ustanowić rząd przejściowy Bractwa Muzułmańskiego. Jak się można było spodziewać, prezydent Assad odrzucił ofertę zrzeczenia się władzy na rzecz Bractwa. Wkrótce usłyszał wyrok ogłoszony 22 Stycznia przez szejka Hamada bin Khalifa Al-Thaniego w programie "60 Minut" stacji CBS."
"Walka najpewniej będzie trwać wiele miesięcy, ale Katar jest na to przygotowany. Kiedy wojna się skończy, będą kontrakty na odbudowę olbrzymich obszarów oraz trzeba będzie zagospodarować złoża gazu. W każdym razie Al-Assad musi odejść. To nic osobistego; to tylko biznes w celu zabezpieczenia przyszłego spokoju i dobrobytu w Katarze."

Portret użytkownika okrzemek

znasz oryginał tej

znasz oryginał tej przepowiedni czy tylko słabe tłumaczenie? przepowiednia mówi o "czarnym papieżu", a nie żadnym murzynie. no i mamy CZARNEGO PAPIEŻA skoro głową kościoła został jezuita, a głową zakonu jezuitów jest tzw. generał zwany powszechnie CZARNYM PAPIEŻEM.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie, nie znam dokładnej

Nie, nie znam dokładnej treści... Ale wpis taki jak Twój i wiele innych, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie muszę tej treści znać i całe szczęście że jej nie znam!
Teraz mówisz o generale jezuitów zwanym "czarnym papieżem", a jeszcze nie tak dawno wy - zwolennicy przepowiedni - ostro przypisywaliście określenie "czarnego papieża" Benedyktowi XVI, ponieważ miał w herbie głowę murzyna... Interpretacja goni interpretację, a żadna nie ma przełożenia na rzeczywistość!!! Ilu jeszcze papieżom dokleicie rolę "ostatniego"?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika okrzemek

nie wiem co cię utwierdza i

nie wiem co cię utwierdza i czemu, ale wiem, że coś masz utwardzone i lubujesz się w przypisywaniu oponentom w rozmowie cech i zdarzeń, które nigdy ich nie dotyczyły. a skoro nie znasz dokładnej treści przepowiedni to dlaczego zabierasz głos tonem autorytatywnym i kpisz z niej? kto dał ci takie prawo?
siłą rzeczy, jeśli w herbie była głowa murzyna, to logiczne się wydaje, że zwolennicy przepowiedni widzieli w nim czarnego papieża, ale okazało się, że to był dopiero wstęp, rodzaj zapowiedzi tego, który nadejdzie. i co jest w tym dziwnego?
zamiast ściemniać - lepiej się zastanów czy to zwykły przypadek, że czasy są jakie są, Watykan się wali, cały świat się przekręca, a tu akurat pojawia się CZARNY PAPIEŻ i to żaden naciągany tylko dosłownie wywodzący się z zakonu któremu takowa persona przewodniczy?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika wredny_ryj

Nie ma czegoś takiego (w

Nie ma czegoś takiego (w Polsce) jak WOLNOŚĆ SŁOWA ... Tylko Ci się wydaje, że możesz kpić z czego chcesz ... 
Mnie akurat przepowiednie nie interesują (czasem fajnie poczytać tego rodzaju "bajki", ale traktując to jako rozrywkę) ...
Do rzeczy - teraz weź swój nóż i zacznij o niego dbać.

Portret użytkownika SurvivorMan

Masz coś konstruktywnego do

Masz coś konstruktywnego do przekazania, czy tylko umiesz atakować swoim słodkim pierdzeniem nie na temat?
Pytanie pierwsze: Jak może mi się wydawać że mogę kpić, skoro to robię??? Ty jak srasz w kiblu, to ci się wydaje że srasz???
Pytanie drugie: O nóż dbam od zawsze, więc jak mam ZACZĄĆ o niego dbać???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj