Izrael może dokonać kolejnego nalotu na Syrię

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
W ubiegłym tygodniu miał miejsce wyciek informacji z których wynika, że za atakiem na port Latakia rzeczywiście stoi IDF. Przypomnijmy, że Izrael do dziś nie przyznał się do nalotu, który miał miejsce 5 lipca a Minister Obrony Mosze Yaalon powiedział, że "zawsze, gdy gdzieś coś eksploduje na Bliskim Wschodzie wini się za to Izrael."

 

Trzeba przyznać, że nic w tym dziwnego bo z jednej strony Izrael twierdzi, że nie miesza się do spraw krajów sąsiednich. Z drugiej jednak strony okazuje się, że kraj ten działa według własnego widzi mi się, czy jak to powiedział Mosze Yaalon, "gdy zostanie przekroczona czerwona linia". Przypomnijmy również, że celem IDF był magazyn, w którym znajdowały się rosyjskie rakiety P-800 Oniks.

The New York Times dowiedział się również, że w niedalekiej przyszłości można spodziewać się kolejnego ataku ze strony IDF. Poprzedni nalot podobno nie zdołał zniszczyć wszystkich rosyjskich rakiet. Informacje zostały przekazane od anonimowych amerykańskich urzędników, opisanych przez Times jako amerykańscy analitycy wywiadu.

 

Profesor Efraim Inbar, dyrektor Begin-Sadat Center for Strategic Studies na Uniwersytecie w Bar-Ilan nie krył niezadowolenia. Jego zdaniem Pentagon najwyraźniej nie ma w sercu interesów Izraela, skoro często dochodzi do przecieków. Z kolei Dr. Dan Scheuftan, dyrektor National Security Studies Center na Uniwersytecie w Hajfie podejrzewa, że za przeciekiem może stać ktoś z poza amerykańskiego rządu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ricco

Izrael chce za wszelką cenę

Izrael chce za wszelką cenę trzymać pod butem cały Bliski Wschód. Niestety, albo bardziej właściwie "stety", im się to nie uda. Iran, który obecnie posiada 75 milionów obywateli oraz PKB wynoszące prawie 1 bilion dolarów, będzie rozdawał w najbliższych kiludziesięciu latach karty w tamtym rejonie.

Portret użytkownika ad vocen

Parchy to se

Parchy to se mogą....pomażyć.
Hucpa w Syrii nie powiodła się jak to chciało żmijowe plemię.Tej żmiji trzeba odciąć łeb i ogon.Pozostałości zgniją same.

Portret użytkownika Zenek

Żydy się boją iż im

Żydy się boją iż im syryjczycy zapakują kij w tyłek jak tylko zaczną szemrać wokoło Iranu A poza tym to co zwykle czyli mają ochote przywłaszczyć sobie ponad połowę terytorium syryjskiego bo tak im adolf hitler obiecał jak i przejąc kontrole nad ropociągami z Iranu tamtędy biegnącymi co by dalej pasożydować na pracy innych narodów.

Skomentuj